WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma

WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma Hepimizin bildiği gibi WhatsApp, alıcıların mesajı okuduğunu bildiren mavi onay işaretlerini gösteriyor. Bu özel özellik dezavantajın yanı sıra bir avantajı vardır.

Avantaj, alıcının mesajı okuyup okumadığını bilmenizdir. Fakat aynı zamanda dezavantaj, göndericiye hemen cevap vermezseniz, gönderenin garip gelebilir ve kendisini görmezden geldiğinizi varsayabilir.

Bu tür garip durumlardan kaçınmak için, WhatsApp mesajlarını, mavi işaretlerin tetiklenmesiyle göndericinin dikkatini uyarmaya gerek kalmadan okumak için kullanabileceğiniz birkaç basit yöntem vardır.

1.Whatsapp okundu bilgisini Devre Dışı Bırakma

“Okundu bilgisi” seçeneğini devre dışı bırakmak, göndereni bilgilendirmeden bir Whatsapp mesajını okumak için muhtemelen en kolay yöntemdir. Bunu yaparak, WhatsApp’ın göndericiye mesajlarını okuduğunu bildiren mavi işaretler gösterme özelliğini devre dışı bırakacaksınız. Ancak olumsuz olan tarafı ise, birisi de mesajınızı okuduğunda çift mavi onay işaretlerini göremeyeceğinizdir.

 Whatsapp mavi tik nasıl devre dışı bırakılır.

  • WhatsApp uygulamasını açın ve ‘Ayarlar’ menüsüne gidin
  • ‘Hesaplar’ ve ardından ‘Gizlilik’ üzerine dokunun.
  • ‘Okundu bilgisi’ seçeneğini açıp kapata bilirsiniz.

2. Whatsapp Bildirim Çubuğundan mesajları okuma

Bu, göndereni uyarmadan WhatsApp mesajını okumak için başka basit bir yöntemdir. WhatsApp’a bir mesaj aldığınızda, bildirim çubuğunuzda bir bildirim gösterir. Bildirim alanını ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın ve uygulamayı açmadan bildirim çubuğundaki eksiksiz veya kısmi iletiyi kolayca okuyabilirsiniz. Mavi işaretler, sadece mesajları okumak için uygulamayı açtığınızda gösterilir.

3. WiFi / Mobil Veri Bağlantısını Kapatın (uçak modu ) alın

Bir mesaj aldığınızda hemen uygulamayı açmayın, WiFi veya mobil verileri kapatın ve bu WhatsApp’ı çevrimdışı duruma getirecektir ya da telefonunuzu uçak moduna da alabilirsiniz. Şimdi devam edin ve iletiyi okuyun. İletiyi uygulama önbelleğinden okuyacağınız için mesaj gönderenin ekranın da mavi tik işareti gelmeyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken konu Whatsapp mesajını okuduktan sonra WiFi / mobil veri bağlantınızı açmadan önce WhatsApp uygulamasını kapattığınızdan emin olun.

4. WhatsApp Widget’ı Ana Ekranınıza Yerleştirin

Telefonunuzun tüm bağlantılarını kapatmak istemiyorsanız WhatsApp mesajı okumak için başka bir seçenekte. Telefonunuzun ana ekranına Whatsapp Widget eklemekten geçiyor, Bu sayede mavi işaretlerin karşı tarafta gösterilmesini engelleyebilirsiniz. Göz ardı etmek istediğiniz göndericiye okundu bilgisi göndermek zorunda kalmadan diğer mesajlara bile cevap verebilirsiniz. Ancak bu yöntemin problemi ise yalnızca metin mesajlarını ve ifadeleri görebilmenizdir, görüntülerin, videoların ve sesli notların desteklememektedir.

WhatsApp widget’ını ana ekranınıza eklemek için, ekranın açık bir alanına dokunun ve basılı tutun, ardından Widget’ları seçin. WhatsApp öğesini bulup, WhatsApp widget’ına dokunup basılı tutuncaya kadar kaydırmaya devam edin, ardından ana ekranda görünmesini istediğiniz yere sürükleyin. Hepsi bu kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma için yorumda bulun

    WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma için ilk yorumu yapabilirsin.