Windows 10 ASUS Touchpad çalışmıyor

Windows 10 ASUS Touchpad çalışmıyor Touchpad bir dizüstü en önemli çevre birimleri biridir. Bu kullanışlı fare kopyası, sistemlerle iletişim kurmanın bir yoludur. Dokunmatik yüzeyler dizüstü bilgisayarımıza takılıdır, bu yüzden düzgün çalışmadıklarında oldukça can sıkıcıdır. Bir iseniz Asus kullanıcı ve dokunmatik yüzey, Windows 10 çalışmıyor, sizin için bazı yararlı bilgiler var.

ASUS Touchpad’in çalışmamasını nasıl düzeltebilirsiniz?

İşte Asus touchpad’in Windows 10 sorununda çalışmamasını düzeltmenize yardımcı olabilecek bazı kolay yöntemler.

Yöntem 1: Gereksiz çevre birimlerini kaldırın

Sisteminize herhangi bir ekstra harici çevre birimi takılıysa, aynısını çıkarın. Bazen birlikte çalışan çok fazla çevre birimi, bir dokunmatik yüzeyin çalışmasını engelleyebilir. Bu düzeltmeyi yaptıktan sonra sorun devam ederse, daha fazla verilen diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yöntem 2: Değilse, dokunmatik yüzeyi etkinleştirin

Garip gelebilir, ancak bazı durumlarda dokunmatik yüzey etkin değildir ve bu nedenle bu özel sorunun ortaya çıkması muhtemeldir. Bu nedenle, Asus touchpad’in çalışmamasını düzeltmek için seçeneği etkinleştirin. Nasıl yapacağınız burada.

  1. Windows 10 Ayarlarına gitmek için Windows + I  tuşlarına basın.
  2. Cihazlar’ı tıklayın.
  3. Dokunmatik Yüzey’e ve ardından Ek Ayarlar’a dokunun
  4. Şimdi, Dokunmatik Yüzeyi Etkinleştir seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  5. Son olarak, Uygula> Tamam’ı  tıklayın.

Yöntem 3: Sürücüleri Güncelleyin

Eski diskler, istenmeyen hatalar ve sorunlar için üreme alanıdır. Bu nedenle, sistem sürücülerinizi her zaman güncel tutmanız önerilir. Bunu manuel olarak yapabilir veya sisteme bir üçüncü taraf sürücü güncelleme aracı yükleyebilirsiniz. Bu otomatik güncelleme işlemi daha hızlı, güvenli ve kullanışlıdır.

Yöntem 4: Windows’u Güncelleyin

Windows işletim sisteminizi de güncel tutmalısınız. Çünkü yeni güncellemeler her zaman önemli hata düzeltmelerini içerir. Bu nedenle, Asus touchpad’inizin çalışmamasını da çözebilir.

Yöntem 5: Bilgisayarınızı Sıfırlayın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramadığında ve sizin durumunuzda sorun zahmetli olduğunda, tüm sistemi sıfırlamanız yeterlidir. Ancak ondan önce, tüm veri yedeğini aldığınızdan emin olun. Bu yöntem, bilgisayarınızı ilk kez satın aldığınızdaki gibi yeni olana sıfırlayacaktır.

Touchpad bir dizüstü bilgisayarın en çok kullanılan parçasıdır ve çalışmayı bıraktığında bu oldukça ciddi bir sorundur. Bu nedenle, Windows 10’da Asus touchpad’in çalışmama sorununu düzeltmek için bazı kolay düzeltme yöntemlerinden bahsettik. Burada da uygulanabilir çözümünüzü bulacağınızı umuyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Asus touchpad açma Windows 10 ASUS Touchpad çalışmıyor için yorumda bulun

    Windows 10 ASUS Touchpad çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 ASUS Touchpad çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.