Siri ile sesli mesaj gönderme

Siri ile sesli mesaj gönderme Siri, iOS 14’ün ses asistanına birçok geliştirme getirmesiyle gelişmeye devam ediyor. Tamamen yeni bir görünüm, Siri’nin bir soruyu yanıtlarken veya görevleri gerçekleştirirken iPhone ekranınızı ele geçirmemesini sağlar. Ekranda daha fazla bilgi tercih edenler için, tam Siri yazımını etkinleştirmek Ayarlar altında bir seçenektir.

Mesaj göndermek uzun zamandır Siri’nin bir özelliğidir ve Hey Siri’nin kullanılmasıyla tüm süreç eller serbest olabilir. İOS 14 ve sonraki sürümlerin kullanıcıları, Siri ile sesli mesajlar da gönderebilir.

İPhone, iPad veya iPod touch’ta Siri ile sesli mesaj göndermek için şu adımları izleyin:

  1. Siri’yi bir düğmeyle başlatın veya Hey Siri deyin
  2. Siri’ye bir kişiye “sesli mesaj gönder” diyin. Kişinin adını kullanın
  3. Siri’nin “Tamam, kayıt” dediğini duyduğunuzda konuşmaya başlar
  4. Siri konuşmanızı yazıya döker ve bir anlık sessizlikten sonra kaydı durdurur
  5. Mesajınızı dinlemek için gönder’e dokunun veya oynatmayı seçin. Siri’ye mesajı yeniden kaydetmesini, oynatmasını, göndermesini veya iptal etmesini de söyleyebilirsiniz.

Sesli mesajın gönderilip gönderilmediğini kontrol etmek için Mesajlar’ı başlatın. Unutmayın, sesli mesajlar normalde iki dakika sonra sona erer. Otomatik olarak silinmelerini önlemek için, sesli mesaj ayarlarını asla sona ermeyecek şekilde değiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siri ile sesli mesaj gönderme için yorumda bulun

    Siri ile sesli mesaj gönderme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siri ile sesli mesaj gönderme için ilk yorumu yapabilirsin.