WhatsApp ile büyük dosyaları nasıl gönderilir

WhatsApp ile büyük dosyaları nasıl gönderilir WhatsApp ile büyük dosyaları göndermek mükemmel bir şekilde mümkün . Özellikle, 100 MB boyutundaki büyük dosyalardan bahsediyoruz.

Göndermek istediğiniz Dosyalar herhangi bir türde olabilir. Örneğin, sıkıştırılmış dosyalar ZIP, RAR veya APK uygulamaları, Word dosyaları vb. Hatta müzikler ve videolar.

100 MB’a kadar herhangi bir dosyayı gönderebilirsiniz

100 MB, şu anda büyük bir boyutta olmamasına rağmen, dikkate değer bir ilerlemedir. Daha önce WhatsApp tarafından bir dosya göndermek ancak boyutu 15 MB’ı geçmemişse mümkündü. Artık bundan 6 kat daha büyük dosyalar gönderebilirsiniz. Ve her türlü dosya olabilir. Daha önce sadece bir çeşit multimedya ve belge gönderebiliyordunuz.

WhatsApp veya 100 MB’tan büyük herhangi bir dosya türünden ağır videolar göndermeye çalışırken, yukarıda gösterilen hata üretilecektir.

WhatsApp ile büyük dosyalar nasıl gönderilir?

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Dosyayı göndermek istediğiniz kişiyle görüşmeyi seçin.
  3. Klip düğmesine dokunun (mesaj yazmak için kutunun yanında).
  4. «Belgeler» seçeneğini seçin. Seçebileceğiniz dosyaların bir listesini göreceksiniz. Dosyayı cihaz deponuzda aramak istiyorsanız, «Diğer belgeleri ara» yazan yere dokunun.

Google Dokümanlar’da “belgeler” kelimesine aldanmayın, çünkü cep telefonunuzun hafızasında veya hatta bulutta saklanan herhangi bir dosya türünü seçebilirsiniz. Sol üstte bunu seçmenize izin verecek bir menü düğmesine sahip olacaksınız.

Açıkçası, burada ek bir uygulama yüklemek gerekli değildir. Daha önce Wasend gibi uygulamalar vardı ve bunlar arasında 150 MB’a kadar dosya gönderebiliyordu. Ancak dosyanız 100 MB’den daha ağır değilse, doğrudan WhatsApp ile yukarıda belirtilen şekilde yapabilirsiniz. Sadece WhatsApp uygulamanızı en son sürüme güncellediğinizden emin olun. Burada testi WhatsApp sürüm 2.17.237 kullanarak yaptık.

100 MB’den daha ağır olan sesler, videolar veya dosyalar

Daha büyük dosyaları ve hatta GB dosyalarını göndermek istiyorsanız,  Google Drive gibi bulut depolama hizmetlerini kullanmanız gerekir. WhatsApp’ta 100 MB’a kadar dosya gönderme sınırının kısa vadede değişmesi muhtemel değildir gibi gözüküyor. Peki sizi büyük dosyaları göndermek için ne kullanıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. whatsapp büyük dosya gönderme WhatsApp ile büyük dosyaları nasıl gönderilir için yorumda bulun

    WhatsApp ile büyük dosyaları nasıl gönderilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp ile büyük dosyaları nasıl gönderilir için ilk yorumu yapabilirsin.