WhatsApp durumu: WhatsApp durumu nedir? WhatsApp’taki durumu nasıl görebilirsin?

WhatsApp durumu: WhatsApp durumu nedir? WhatsApp’taki durumu nasıl görebilirsin? WHATSAPP, uygulamayı kullanan bir milyardan fazla kişi ile dünyanın en popüler mesajlaşma hizmetlerinden biridir. Ama WhatsApp durumunuzu nasıl görüntüleyebilirsiniz? Mesajlaşma uygulaması  WhatsApp  , arkadaşlarınızla ve ailenizle anında iletişim kurmanızı sağlar. Kişiler durumunuzu görebilir ve istediğiniz zaman çevrimiçi olabilirsiniz.

Uygulama, kullanıcıların metinlerde herhangi bir sözleşme indirimi kullanmadan anında mesaj alıp gönderebilmelerini sağlar. 

Servis, dünyanın herhangi bir yerindeki kişilere ücretsiz mesaj göndermek için wifi veya mobil ağ bağlantısı kullanır.

WhatsApp, arkadaşlarınıza ve ailenize ne yaptığınızı anlatan ve kullanıcıların mesajları görmeniz için çevrimiçi olup olmadığını öğrenmelerine olanak tanıyan bir durum özelliğine sahiptir. Durumunuzu WhatsApp’ta nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp durumu nedir?

WhatsApp, arkadaşlarınızla ve ailenizle çevrimiçi iletişim kurmanın, anlık mesajlaşmanın daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için harika bir yoldur.

WhatsApp bir kişinin durumunu ve çevrimiçi olup olmadığını görmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. 

Kullanıcıların ne yaptığınızı ve sohbet etmek için uygun olup olmadıklarını bildirmek için durumunuzu çevrimiçi, uzakta, çevrimdışı ya da diğer tüm seçenekler olarak ayarlayabilirsiniz. 

Kamera kütüphanenizden görüntüleri ayarlayabilir, ne yaptığınızı yazabilir ve insanlar sadece birkaç tıklamayla sizinle iletişime geçebilir. 

WhatsApp durumu: WhatsApp durumu nedir? WhatsApp’taki durumu nasıl görebilirsin?

WhatsApp durumunuzu nasıl görebilir ve değiştirebilirsiniz?

 • Telefonunuzda WhatsApp kullanıyorsanız, uygulamayı açın ve ekranın sol alt kısmına bakın. 
 • Başkalarının profilinizde neler görebileceğine dair bir fikir veren “Durum” sekme sitelerini göreceksiniz.
 • Burada durumunuzu, profil resminizi ve ne yaptığınızı değiştirebilirsiniz. 
 • Örneğin, işte meşgul olduğunuzu ancak mesajlar için müsait olabileceğinizi yazabilirsiniz veya mesajlara yanıt vermiyorsunuz. 
 • Diğer kişiler profilinize tıklayabilir ve ne yaptığınızı görebilir – sizinle iletişime geçip  geçemeyeceğini  bilmelerini sağlayabilir. 
 • Durumunuzun gizliliğini yalnızca belirli  kişilerin durumunuzun ne olduğunu  görmesine izin verecek şekilde ayarlayabilirsiniz . Bunu uygulamanın ayarlar sekmesinde değiştirebilirsiniz. 
 • Durum, çevrimiçi olduğunuzda veya WhatsApp’ta en son ne zaman olduğunuzda WhatsApp’ın gösterilmesine de izin verecektir. 
 • Bir sohbetin en üstünde, birisinin en son çevrimiçi olduğunu veya birisinin çevrimiçi olup olmadığını ve sohbet etmek için uygun olduğunu görebileceksiniz. 
 • Bu ayrıca Whats App özellikleri okundu okundu ile birlikte çalışır.
 • WhatsApp anında ücretsiz mesajlar göndermenizi sağlar
 • Okundu bilgisi, birisi mesajınızı açtığında ve metni okuduğunda görünen mavi işaretlerdir. 
 • Birisine bir mesaj gönderdiğinizde, okundu bilgisi girişinin hangi aşamasında olduğunu gösteren birkaç bildirim vardır.
 • Gri bir işaret varsa, iletinin gönderildiği ancak teslim edilmediği anlamına gelir. İki gri kene , mesajınızın teslim edildiği  anlamına gelir  .
 • Mavi bir onay, sohbetin açıldığı, ancak alıcının en son mesajı görmediği  anlamına gelir  , iki mavi onay ise alıcının en son mesajınızı okuduğu anlamına gelir . 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. WhatsApp durumu: WhatsApp durumu nedir? WhatsApp’taki durumu nasıl görebilirsin? için yorumda bulun

  WhatsApp durumu: WhatsApp durumu nedir? WhatsApp’taki durumu nasıl görebilirsin? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp durumu: WhatsApp durumu nedir? WhatsApp’taki durumu nasıl görebilirsin? için ilk yorumu yapabilirsin.