Bağlantınız güvenli değil – Mozilla Firefox Tarayıcısı 

Bağlantınız güvenli değil – Mozilla Firefox Tarayıcısı Firefox daha önce tercih edilen tarayıcımdı ve şimdi bile Chrome ve Firefox arasında dengelemeye devam ediyorum. Bu, herhangi bir tarayıcı tuhaf sorunlara çalıştırmak için beklenen olması gerektiğini söyledi ve bu olduğunda, sorun giderme oldukça zor. Her tarayıcının kendi web sitesi için geçerli olan kendi protokol ve kimlik doğrulama kontrollerine sahip olduğunu anlamamız gerekir. Ancak, bir şeyler yanlış gittiğinde, hatalara yol açar. “ Bağlantınız güvenli değil ”, sitelere erişmenizi engelleyen bir hatadır.

bağlantınız güvenli değil

Bağlantınız güvenli değil – Firefox

Genellikle, URL “https: //” ile başlar ve web sitesi tarafından sağlanan sertifika, şifrelemenin yeterince güçlü olduğuna dair yeterli kanıt sağlar. Ancak bu hata genellikle sertifika doğrulaması tamamlanmadığında açılır ve şifreleme yeterince güçlü değildir.

En iyi şey “ Geri Dön ” düğmesine basmak ve site sahibiyle bağlantı kurmaya çalışmaktır. Bununla birlikte, uyarıyı her zaman geçersiz kılabilir ve web sitesine erişebilirsiniz, ancak bu durumda, savunmasız bir iletişim kanalı kullanmanın sonuçlarını anlamanız gerekir. Bazı satın alımlar yapmayı düşünüyorsanız, uyarı bitene kadar siteyi kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bağlantınız güvenli değil Firefox’ta sık karşılaşılan sorunlardan birisidir ve sorun gidermek için, sertifika sadece site, SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER, Bozuk sertifika deposu, SEC_Error_Expired_Certificate vb. Için geçerli olan bağlantı hataları türünü anlamamız gerekir.

hatalara detaylı bir göz atalım.

Sertifika sadece (site adı) için geçerlidir

Bu hata, şu anda görüntülemekte olduğunuz sertifikanın başka bir site için olduğu gerçeğini yansıtır. Kimlik doğrulama hatası genellikle başka sitelerden geldiğinizde ortaya çıkar, ancak siteyi doğrudan ziyaret ettiğinizde bu sorun devam etmemelidir.

SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER

bağlantınız güvenli bir yangın filtresi değil

SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER uyarısı, aslında güvenlik yazılımı tarafından çoğunlukla uygulanan ek bir güvenlik katmanıdır. Avast, Bitdefender, ESET ve Kaspersky gibi güvenlik yazılımınızda SSL taramasını devre dışı bırakarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Kendinden imzalı sertifika, üçüncü taraf dinleyicilerinden sizi bağışık kılabilir, ancak verilerin alıcılarının kim olduğundan emin olmaz. Ancak, bir intranet ağına erişmeye çalışıyorsanız ve bu mesajı alırsanız, bir düşünceye fazla vermeden onu görmezden gelebilirsiniz.

Bozuk sertifika deposu

Bozuk sertifika dosyası hatası, cert8.db sertifikalarınızı saklayan profil klasörünüzdeki dosya bozulduğunda genellikle çoğalır. Bu dosyayı silin ve Firefox’un yeniden oluşturmasına izin verin.

Sitede zayıf bir şifreleme varsa, siteyi güncellenen güvenlik ile yerinde yüklemek için bir seçenek gösterilecektir. Sitenin sertifikası doğrulanamazsa, siteyi bir istisna ile yüklemek için bir seçenek sunulur. Bu meşru sitelerin sertifikayı atlamanızı istemeyeceğini ve eğer bir e-dolandırıcılık girişiminin ya da sahte bir sitenin tamamen kontrol edilip edilmediğini kontrol etmenin daha iyi olacağını ileri sürünüz.

İpucu ipucu : Bu siteyi, Firefox, Edge, IE veya Chrome’da güvenli bir mesaj değil alırsanız görürsünüz .

SEC_Error_Expired_Certificate

güvenli bağlantı başarısız

Hata metni sistem tarih ve saatinizi gösterecektir, bunun yanlış olması durumunda sorunu basitçe güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz. 
Yayıncı sertifikası bilinmediğinden sertifika güvenilir değil

Sunucu aslında ara sertifika göndermiyor olabilir ve içe aktarma için ek bir kök sertifika gerekli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bağlantınız güvenli değil – Mozilla Firefox Tarayıcısı  için yorumda bulun

    Bağlantınız güvenli değil – Mozilla Firefox Tarayıcısı  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bağlantınız güvenli değil – Mozilla Firefox Tarayıcısı  için ilk yorumu yapabilirsin.