Whatsapp durum video ve fotoğraflar nasıl indirilir

Whatsapp durum video ve fotoğraflar nasıl indirilir WhatsApp Şubat ayında “Durum” özelliğini resmileştirdi. Kullanıcıların 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan fotoğrafları, videoları ve GIF’leri paylaşmasına olanak tanır. Bu özelliğe başlangıçta dünya çapındaki kullanıcılar ve uzmanlar tarafından Snapchat Hikayeleri’nin “klonu” adı verildi . Bununla birlikte, bu özellik yavaş yavaş kullanıcılar arasında popüler hale geliyor.

WhatsApp Durum güncellemeleri doğası gereği bozulabilir. Bu nedenle, WhatsApp bu paylaşımları kaydetmek için “resmi” bir yol sunmaz. Bazı kullanıcılar görüntü durumlarını kaydetmek için bir ekran görüntüsü alır, ancak videolara ne dersiniz? Ekran görüntüleri bile görüntüyü WhatsApp’takiyle aynı kalitede tutamaz. Durumları kaydetmenin en iyi yolu nedir? Hadi bulalım…

WhatsApp “Durum” Fotoğraflarını ve Videolarını Kaydetme / Kopyalama

WhatsApp Durumlarını kolayca kaydetmenin iki yolu vardır. İlk yol, özel bir uygulama kullanmaktır. Ancak, görüntü durumlarını zaman zaman kaydetmeniz gerekirse, manuel yolu takip edebilirsiniz. Her ikisi de aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır:

Durum dosyalarını manuel olarak kaydetme (Dosya Yöneticisi’ni kullanarak)

WhatsApp durum dosyalarını (fotoğraflar / videolar) yerel olarak telefona kaydeder. Ancak bunlar 24 saat sonra silinir. Dolayısıyla, bunları geçici klasörden kopyalayıp güvenli bir yere kaydetmek. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Not: Bunu yapmak için bir Dosya Yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Çoğu telefon (Samsung, LG, Sony, Xiaomi ve OnePlus gibi) varsayılan olarak yüklüdür. “Dosyalar” veya “Dosya Yöneticisi” adlı bir uygulamayı arayarak bulabilirsiniz. 

 1. Kaydetmek istediğiniz durumu görüntüleyin. Bu, telefonun depolama alanında aynı şeyin geçici bir kopyasını oluşturur.
 2. Dosya Yöneticisi uygulamanızı açın – Dosyalar, Dosya Yöneticisi, Solid Explorer ; vb.
 3. “Gizli dosyaları göster” i etkinleştirin.
  Dosya yöneticinizin ayarlarını açmanız ve gizli dosyaları gösterecek şekilde ayarlamanız gerekir. 
 4. WhatsApp klasörüne gidin – Dahili depolama> WhatsApp> Medya>.
 5. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafları / videoları kopyalayın.
 6. Bunları farklı bir klasöre yapıştırın.

WhatsApp durum videosu indirme hakkında bilinmesi gerekenler

WhatsApp durum videosu indirmesi için yukarıda belirtilen işlemi kullanmadan önce, cihazınıza indirmek / kaydetmek istediğiniz durum videosunu / fotoğrafını izlemiş olmanız gerekir. Yukarıda belirtilen işlem, akıllı telefonunuzun diğer konumlarında önbelleğe alınmış kopyalarını oluşturarak en sevdiğiniz video durumlarını WhatsApp’tan indirmenize yardımcı olan bir çözümdür. Yukarıda belirtilen işlem yalnızca Android cihazlarda çalışır.

Bu da whatsapp’ın diğer özelliklerle birlikte gelmesi şaşırtıcı. Ama şimdi whatsapp durum videolarını indirmek için uygulama indirmenize gerek olmadığını düşünüyorum. Ayrıca görüntüleri bulabilir ve şimdi verileriniz de kaydedilir.

Bu yöntem cihazıma zarar veriyor mu?

Bu yöntem cihazınıza zarar vermez. Bu uygulamaların uygulamadaki durumları göstermek için yaptıkları aynı şey olduğundan, bunu manuel olarak yapıyoruz. Bu whatsapp staus video indirici uygulaması indirme durumunu nasıl bulacağınızı bulursanız, aynı yöntemi bulacaksınız. Yani bu telefonunuza zarar vermez ve bu yöntemi kolayca kullanabilirsiniz.

Ayrıca gizli dosyaları açtıktan sonra dosya yöneticinizde daha önce görmediğiniz birçok klasör görebilirsiniz. Tüm bu klasörler, klasörlerin başında sadece nokta ile android telefonlarda gizlidir. Gizli klasörleri açtığınız gibi tüm klasörleri tekrar gizlemeniz gerekir. Bu nedenle, yalnızca dosya yöneticisini kullanarak durum videosunu indirmek için bu yöntemi kullanmalısınız .

Bu yöntemle ilgili herhangi bir sorunuz varsa aşağıya yorum yapabilirsiniz. Sadece bu yöntemin tüm android cep telefonlarında çalışacağından emin olmanız gerekir. Bir şey bulmakta sorun yaşıyorsanız bana söyleyebilirsiniz.

Whatsapp’ınızın güncellendiğinden ve android için playstore’dan indirilmeyen başka bir whatsapp kullanmadığınızdan emin olun.

İOS’ta WhatsApp durum videosu nasıl indirilir?

Şu andan itibaren, iOS kullanıcılarının WhatsApp durumlarının yerel kopyalarını indirmesine ve kaydetmesine yardımcı olan resmi bir prosedür yoktur. iOS kullanıcıları, WhatsApp ++ (resmi uygulamanın modifiye edilmiş bir sürümü), WhatsApp durum video indirme seçeneğiyle birlikte gelen üçüncü taraf bir uygulama mağazasından indirebilir. Ancak, değiştirilmiş uygulamayı kullanmak hesabınızın WhatsApp’tan geçici veya kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir.

Hepsi Bu kadar! Kopyalanan fotoğraflar veya videolar sonsuza kadar saklanır. Daha sonra kopyalandığı klasörü açarak bunlara erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Whatsapp durum video ve fotoğraflar nasıl indirilir için yorumda bulun

  Whatsapp durum video ve fotoğraflar nasıl indirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Whatsapp durum video ve fotoğraflar nasıl indirilir için ilk yorumu yapabilirsin.