Varsayılan Google Hesabı Nasıl Değiştirilir

Varsayılan Google Hesabı Nasıl Değiştirilir Web tarayıcınızda rahatlıkla oturum açabilir ve birden çok Google hesabı arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, Google’ın web uygulamaları ve hizmetlerini kişisel veya işle ilgili herhangi bir hesapla kullanmayı kolaylaştırır. 

Ancak, tarayıcınız otomatik olarak varsayılan olarak tanımladığı belirli bir Google hesabına dönecektir. Bu, yalnızca o hesabı en çok kullanıyorsanız idealdir. Değilse, varsayılan Google hesabını değiştirmeniz gerekecektir.

Ama sorun şu; Google bunu yapmak için hiçbir seçenek veya ayar sunmaz. Bu nedenle, neredeyse hiç kullanmadığınız varsayılan bir hesapla sıkışıp kalabilirsiniz, sürekli olarak kendinize her zaman hesap değiştirmenizi hatırlatmak zorunda kalırsınız. Can sıkıcı, değil mi?

Neyse ki, web tarayıcınızdaki varsayılan Google hesabını değiştirmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. İkisini de gözden geçirelim.

Önce Varsayılan Google Hesabı ile Oturum Açın

Tarayıcınız varsayılan olarak rastgele bir Google hesabı seçmiyor. Bunun yerine, bu alanı otomatik olarak oturum açtığınız ilk hesaba atar. Bu, önce oturum açtığınız sürece varsayılan olarak herhangi bir Google hesabına sahip olabileceğiniz anlamına gelir. 

Tüm hesaplarınızda zaten oturum açtıysanız, her birinden çıkış yapmalı ve baştan başlamalısınız. Çok fazla çalışma gibi görünüyor, ancak göreceğiniz gibi, varsayılan Google hesabınızı değiştirmek için tüm süreç düşündüğünüzden daha kolay.

1. Google Arama’yı yeni bir tarayıcı sekmesine yükleyin.

2. Ekranın sağ üst köşesinden Google hesabı menüsünü açın. Ardından, Tüm hesaplardan çıkış yap seçeneğini seçin. Tarayıcı hemen tüm Google hesaplarınızdan çıkış yapacaktır.

3. Ekranın sağ üst kısmındaki Oturum aç düğmesini seçin. Chrome kullanıyorsanız, önce Devam’ı ve ardından Oturum aç’ı seçin. Bunu yaptıktan sonra, daha önce oturum açtığınız tüm Google hesaplarının bir listesini göreceksiniz.

4. Varsayılan olarak kurmak istediğiniz Google hesabını seçin. Daha önce hesapla oturum açmadıysanız, Başka bir hesap kullan seçeneğini seçin.

5. Google hesabının kimlik bilgilerini girin ve oturum açın. Bu, onu web tarayıcınızdaki varsayılan Google hesabı yapmalıdır.

6. Geri kalan Google hesaplarınızda oturum açmak için Google hesabı menüsünü (tekrar görünür olması gerekir) açın.

Oturum açtığınız ilk Google hesabının gerçekten varsayılan hesap olduğunu doğrulamak istiyorsanız, başka bir hesaba geçmeniz ve ardından Google hesabı menüsünü yeniden açmanız yeterlidir. Varsayılan Google Hesabının yanında Varsayılan etiketi göreceksiniz .

Yukarıdaki adımlar, Chrome, Firefox, Edge ve Safari gibi tüm büyük web tarayıcıları için geçerlidir. Chrome kullanıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

  • Tüm Google hesaplarından çıkış yapmak, Chrome’un tarama verilerinizi senkronize etmesini durdurur. Yalnızca, senkronizasyon amacıyla tarayıcı düzeyinde kurduğunuz Google hesabında tekrar oturum açtığınızda devam eder.
  • Varsayılan Google hesabını değiştirmek, tarayıcı düzeyinde oturum açtığınız hesabı değiştirmez. Bunu da değiştirmek isterseniz, Chrome Senkronizasyonu’nu kapatmanız ve Chrome Ayarları aracılığıyla başka bir hesapla oturum açmanız gerekir.

Google Hesabını Yeni Bir Profile Ekleyin

Varsayılan Google hesaplarını sık sık değiştirmeyi planlıyorsanız, her zaman oturumu kapatıp tekrar açmak zorunda kalmak bir güçlük olabilir. Bunun yerine ayrı tarayıcı profilleri kullanmak yardımcı olabilir.

Yana tarayıcı profilini bağımsız çalışan bir Google hesabıyla yeni bir profil içine birbirlerini, imza varsayılan hale otomatik olarak ekler. Hesapla birlikte gitmek için ayrı bir ayar kümesine, uzantılara ve göz atma verilerine sahip olmanın avantajını da elde edersiniz.

Tüm tarayıcılar arasında Chrome, profil oluşturmayı ve profiller arasında geçiş yapmayı en kolay hale getirir. Yeni bir Chrome profiline bir Google hesabı eklemek, tarama verilerinizi aynı hesapla senkronize edebileceğiniz anlamına da gelir.

1. Chrome penceresinin sağ üst kısmındaki profil simgesini seçin. Ardından Ekle’yi seçin.

2. Profil için bir isim girin ve bir profil resmi seçin. Windows’ta Chrome kullanıyorsanız, Bu kullanıcı için bir masaüstü kısayolu oluştur’un yanındaki kutuyu işaretleyerek profil için bir masaüstü kısayolu eklemeyi seçebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, profili oluşturmak için Ekle düğmesini seçin. 

3. Zaten bir Chrome kullanıcısı mısınız? Chrome’a ​​Hoş Geldiniz giriş ekranındaki oturum açma seçeneği. Bunu görmüyorsanız, Chrome penceresinin sağ üst tarafındaki profil simgesini seçin ve Senkronizasyonu Aç’ı seçin.

4: Google hesabı kimlik bilgilerinizi girin ve yeni Chrome profilinde oturum açın.

5. Chrome Senkronizasyonunu açmanız istendiğinde Evet, istiyorum’u seçin. Senkronize etmek istediğiniz çeşitli göz atma verisi biçimlerini (şifreler, uzantılar vb.) Belirtmek istiyorsanız bunun yerine Ayarlar’ı seçin. Bunu daha sonra Chrome Ayarlarından da yapabilirsiniz.

Google hesabı artık Chrome profili için varsayılan olmalıdır. Başka Google hesapları eklemeye karar verseniz bile aynı kalacaktır. Varsayılan Google hesabını değiştirmek istemeniz durumunda, önceki yöntemdeki adımları izleyin.

Chrome profilleri arasında geçiş yapmak için, ekranın sağ üst tarafındaki profil simgesini tıklayın ve Diğer kişilerin altından profili seçin. Başka bir Chrome profili oluşturmak istiyorsanız Ekle’yi seçin.

Firefox’ta ve Microsoft Edge gibi diğer Chromium tabanlı web tarayıcılarında da yeni profiller oluşturabilirsiniz. Tarayıcı düzeyinde Google hesabı entegrasyonundan yoksun olsalar da, varsayılan Google hesaplarını ayrı profillerde sorunsuz bir şekilde kurabilmelisiniz.

Google, varsayılan Google hesabını doğrudan belirtme yöntemini uygulayana kadar, yukarıdaki her iki yöntem de yardımcı olmalıdır. Özetlemek gerekirse, varsayılan hesapları düzenli olarak değiştirme niyetiniz yoksa çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak işe yarar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Varsayılan Google Hesabı Nasıl Değiştirilir için yorumda bulun

    Varsayılan Google Hesabı Nasıl Değiştirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Varsayılan Google Hesabı Nasıl Değiştirilir için ilk yorumu yapabilirsin.