Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

Eğer yeni bir monitör almaya  verdiyseniz LG’nin Ultrafine Display o 4K USB-C ekranlara geldiğinde sadece birkaç diğer seçenek vardır. Ürdün kapalı iyi seçenek geri Kasım ayında ve şimdi bu görüntüler tüm (stokunun değişen derecelerde) mevcuttur.

Orada gibi seçeneklerle karşılaştırıldığında 500 $ ENVY 4K ekran ile birlikte gelen bir kaç uzlaşmalar vardır Lenovo’nun ThinkVision X1  veya LG’nin 27UD88-W , ama denemeye karar verdi  HP’nin ENVY 27  dileğim listesinin bir kısmını isabet özellikleri fiyat, tasarım ile, ve . Bu yeni ekranla ilk haftamı dinlemek için mola sonrasında okumaya devam edin. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

İlk başta zor kısmı ekranın nereye gideceğine karar veriyordum, ancak ellerimi ENVY 27’ye sokmaya çalışmak daha zorlu çıktı. Aralık ayının başında piyasaya sürüldükten sonra, HP hızlı bir şekilde stoklarını sattı. Amazon’da $ 625 olduğu için HP’nin web sitesini her gün kontrol ettim. Yeterince garip görüntü, Best Buy’ın sitesinde 450 dolara çıktı, ancak hisse senedi yoktu (ve şimdi tamamen kayboldu).

Sonra yaklaşık iki hafta önce HP’nin kendi sitelerinde (tam anlamıyla bir tane) stokta olduğunu gördüm. Hızlıca sipariş verdim ve başarılı bir satın alma işlemi için bir onay aldım. Ertesi sabah siparişin iptal edildiğini söyleyen bir e-posta aldım.

Üç gün ileri sarın ve iki kez daha tekrarlanır. Tüm HP desteği bana envanter sisteminin düzgün çalışmadığını söyleyebilirdi. Geçen hafta Amazon’a tekrar baktım ve fiyat 500 dolara düştü, hemen sipariş verdim ve iki gün sonra ekranımı aldı.

HP, görünüşte sorun bu ekranların yeterli üreten sahip, hem bir göz tutmak zorunda kalabilirsiniz HP’nin web sitesinde ve Amazon tek pick up arıyorsanız. Bu birimi şimdilik taşıyan başka perakende satıcılar yok gibi görünüyor. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

 

Ekran

HP ENVY 27, 60 Hz’de 3840 x 2160 çözünürlük sunuyor. Bu IPS ekranı, 5ms tepki süresi ve temiz ve minimal bir his veren üç kenarında bir mikro kenar çerçeve sunmaktadır. Çerçeve yeni MacBook Pro’nun kenarlarıyla neredeyse tamamen aynı ve ekran -5 ° ila + 25 ° arasında eğilebilir.

Bu ekranı rakiplerinden ayrı tutan bir şey (daha iyi veya kötü), HP’nin bu ekranda bir ‘Gelişmiş Haze’ kaplaması kullanması kararı. Araştırmayı biraz zaman harcadıktan sonra, Advanced Haze’nin mat ve parlak yüzey arasında bir melez olduğu anlaşıldı. Adam Simmons sadece parlak ve mat ötesinde ekran bitirir işinin zor içine alır , bu makalede .

HP, ayrıntıları ne zaman çağırdığımı söyleyemese de, mat yüzeylerin genellikle% 24-28 oranında bir pus değerine sahip olduğunu söylüyor. HP, çeşitli ürünlerde ‘Parlak Karşıtı Parlak Karşıtı’, ‘Gelişmiş Parlatıcı’ ve ‘Düşük Haze’ sunduğunu tahmin ediyorum, çünkü ENVY 27 tam mat kaplamadan bir adım daha parlaktır (ENVY 27 başka herhangi bir yüzeyde mevcut değildir. Yanı sıra Gelişmiş Haze).

 

Ekran çok keskin görünüyor ve 2011’deki iMac’im üzerinde güzel bir gelişme kaydederken, 15-inç MacBook Pro’m veya UltraFine ekranları gibi P3 geniş renk gamutu veya 500nit parlaklık özelliği yok. Buna karşılık ENVY 27,% 99 sRBG ve 350 nits parlaklık özelliklerine sahiptir. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

Hem MacBook Pro’yu hem de yeni ekranı% 75 parlaklıkta kullanıyordum ve dürüstçe parlaklık kadar ikisinin arasındaki farkı söyleyemiyorum. Renkler söz konusu olduğunda, MacBook Pro’m biraz daha zengin ve canlı bir deneyim ortaya koyuyor ancak bunları yan yana kullanmam beni rahatsız etmiyor.

Kutusunu açma

HP, aynı boyda HDMI ve DisplayPort kablolarıyla birlikte 6 ayaklı USB-C kablosu içerir. VESA montaj donanımı dokümantasyon ve bir HP yazılım CD’si ile birlikte verilir (buna gerek yoktur). Güç kaynağı ekrana dahili değildir ve oldukça ağır bir harici cihaz (referans olarak fare fotoğraftır). Bu, monitörün ince bir profile sahip olmasına katkıda bulunabilir.

Ekranın standı kutuya takılı olarak gelmiyor, ancak kolay bir iş, alet gerekli değil. Taban sağlam hissediyor ve Uzay Gri MacBook Pro’mdan birkaç ton daha koyu. Sap paslanmaz çelikten mamul bir mat dir. Keşke malzeme getirip tablonun kalitesini ekranın diğer bölümlerine de inşa ettiler, ama kendime hatırlatmak gerekirse, bu 500 dolardan oluşuyor. Zihninizi değiştirmeye ve ekranınızı yola koymaya karar verirseniz, sap ve taban kolayca çıkarılabilir.

Kullanımda

MacBook Pro’yu ilk defa bağlarken beni şaşırtan ilk şey, ENVY 27’nin otomatik olarak video girişini varsayılan olarak algılamamasıydı, bu nedenle girişi manuel olarak değiştirmek zorunda kaldım (arkadaki beş adet fiziksel düğme, güç ve dört adet Ekran ayarlarında gezinme düğmeleri).

Bağlandıktan ve ekran ayarlarını yaptıktan sonra, ekranın ittiği maksimum 60W’lık güç, benim 15-inç MacBook Pro’m ne kadar hızlı şarj olacağını görmek ilgindim (standart 87W güç adaptörü). ENVY 27’nin 2,5 saatte tam şarj olduğunu görmekten etkilendim. Bu ekranın diğer bir güzel özelliği, ekran kapalıyken ve MacBook’unuz uyuyorken bile bilgisayarınızı şarj etmeye devam ediyor.

Şimdilik sorun değil gibi görünüyor, ancak MacBook Pro’yu aşağıdaki mesajla bağlarken bir alarm mesajı ortaya çıkıyor: “Bağlı bir USB aygıtı ekran tarafından sağlanandan daha fazla güç istiyor. “Dedi.

Bir diğer küçük endişe şu ki iki kez “Bu bir HP USB-C kablosu gibi görünmüyor” gördüm. Ekranla birlikte verilen kabloyu prizden çekip taktıktan sonra çözdüm. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

 

Yukarıdaki resimde, G / Ç’nin bu 500 $ 4K ekranın en büyük tavizlarından biri olduğunu fark etmeden önce özellikleri kontrol etmediyseniz, tek bir USB-A bağlantı noktası bile içermiyor. Sadece bir USB-C bağlantı noktası, 2 HDMI bağlantı noktası ve bir DisplayPort. Benim kullanımım ve iş akışım için bu önemli değil, fakat kesinlikle satın almadan önce düşünülmesi gereken bir şey.

Biz buna devam ederken, bu ekranın diğer ödünleşimlerini de ele alabiliriz. HP, 4K ve USB-C bağlantısı ile 500 dolara pazara sunmak için hoparlörleri ve bir kamerayı bıraktı. Birçok kişi harici hoparlör veya kablosuz kulaklık kullanıyor ve MacBook’un FaceTime kamerasını kullanmaya aldırmıyor, ancak çıplak kemikler I / O ile eşleşen bu eksik özellikler bazıları için anlaşma kırıcı olabilir.

Artı tarafta, bu ekranı kablosuz yönlendiricimin yaklaşık 5 metre içinde herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum. Gariptir ki, Zac için bir sorun olmaya keşfetti LG’nin Ultrafine Display . LG yeni birimler olacağını paylaşılan olsa sorun çözüldü bakın , bu bir $ 1.000 gösterim için bir endişe bir konudur. Mevcut sahiplerin bir düzeltme düzenlemek için LG ile iletişime geçmeleri gerekecek.

ENVY 27’yi kullandığım ilk haftamın dikkate değer diğer yönleri, malzemeler ve yapı kalitesi. Ekranın estetiği, mevcut 4K USB-C seçeneklerinden en sevdiğim şey olabilir. Bununla birlikte, tabanın katı malzemeleri ünitenin geri kalan kısmına kadar uzanmaz. Sırt için hafif dokulu bir plastik kullanılır. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

 

Ana malzeme olarak plastik olsa bile, bazı alüminyum aksanları umuyorduk, ancak ekranın alt çerçevesi bile metal gibi görünen dokulu plastiktir. Hâlâ güzel bir estetik sağlar, ancak tabanın katı malzemelerinin aksine. ENVY logosu da biraz sinir bozucu, ancak HP logosu üzerinde tercih ediyorum.

 

Son endişeler ekranın istikrarı ile ilgilidir. Benim meslektaşım Jeff ile konuşurken, o 27 onun belirtildiği gibi LG’nin ultra ince benzer bir salınıma sahiptir HP’nin ENVY gibi geliyor tam bir inceleme . Kötü değil, ama süper sağlam 30+ pound 2011 iMac’imde olduğu gibi dikkat dağıtıcı. Ekstra kararlılık sağlamak için şu an için MacBook Pro’yu ekrana yaslanıyorum. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler

Sonuç

Bunu ana ekranım için uzun vadede kullanacağımdan emin değilim, ancak bir şans verdim sevindim. Mükemmel bir fiyat noktası, keskin tasarım, 4K çözünürlük ve USB-C bağlantısıyla, 500 dolardan iyi bir değer olduğunu düşünüyorum. Ticaret off kesiciler anlaşma değildir ve ihtiyaçları yeterince vurursa, sen pick up HP’nin ENVY 27, doğrudan ya da üzerinden Amazon  (stock).

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler için yorumda bulun

    Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uygun fiyatlı 4K USB-C ekranı HP ENVY 27 ilk izlenimler için ilk yorumu yapabilirsin.