Twitter’dan Retweet Nasıl Silinir

2 dk okuma süresi

Twitter’dan Retweet Nasıl Silinir Twitter hesabınız bazen her gün yüzlerce ilginç tweet’e baktığınızda çok zor olabilir. Twitter, kullanıcılar arasında ünlüdür çünkü ilginç bulduğunuz veya iyi olduğunu düşündüğünüz bir tweet’i retweet etme seçeneğiniz vardır. Ancak, yanlışlıkla bir tweet’i retweetlediğiniz zamanlar oluyor veya takipçilerinizin bu retweet’i görmesini istemiyor musunuz? Bu durumda, retweet’i hesabınızdan kaldırmak için bir silme düğmesi ararsınız. Maalesef silme düğmeniz yok, ancak bir retweet’i silmenin başka bir yolu var. Size yardımcı olmak  için Twitter’dan takip edebileceğiniz bir retweet’i nasıl sileceğinize dair bir makalemiz var.

Twitter’dan Retweet Nasıl Kaldırılır 

Twitter hesabınıza gönderdiğiniz bir retweet’i kaldırmak için bu adım adım kılavuzu kolayca takip edebilirsiniz:

1. Cihazınızda Twitter uygulamasını açın veya web sürümünü de kullanabilirsiniz.

2. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.

3. Ekranın sol üst köşesindeki hamburger simgesine veya üç yatay çizgiye tıklayın.

4. Profilinize gidin.

5. Profilinize girdikten sonra aşağı kaydırın ve silmek istediğiniz retweet’i bulun.

6. Retweet altında, retweet ok simgesine tıklamanız gerekir. Bu ok simgesi, retweet’in altında yeşil renkte görünecektir.

7. Son olarak, retweet’i kaldırmak için retweet’i geri al’ı seçin.

Hepsi Bu kadar; Retweet’i geri al’a tıkladığınızda, retweetiniz hesabınızdan kaldırılır ve takipçileriniz bunu artık profilinizde görmez.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Twitter’da retweetlenen bir tweet’i silmek için Twitter uygulamanızı açın ve kaldırmak istediğiniz retweet’i bulun. Son olarak, retweet’in altındaki yeşil retweet ok simgesine tıklayabilir ve retweet’i geri al’ı seçebilirsiniz.

S2. Retweetleri neden silemiyorum?

Bir şeyi yanlışlıkla retweetlediyseniz ve zaman çizelgenizden kaldırmak istiyorsanız, bir silme düğmesi arıyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, retweetleri kaldırmak için özel bir silme düğmesi yoktur. Tek yapmanız gereken, retweet’in altındaki yeşil retweet ok simgesine tıklamak ve retweet’i zaman çizelgenizden kaldırmak için ‘retweet’i geri al’ seçeneğini seçmek.

S3. Tüm tweetlerinizin bir retweetini nasıl geri alırsınız?

Tüm tweetlerinizin bir retweetini geri almak mümkün değildir. Ancak, tweetinizi sildiğinizde, tweet’inizin tüm retweetleri de Twitter’dan silinecektir. Dahası, tüm retweetlerinizi silmek isterseniz, Circleboom veya tweet silici gibi üçüncü taraf araçlarını kullanabilirsiniz.

Bu kılavuzun yararlı olduğunu ve Twitter’dan bir retweet silebileceğinizi umuyoruz. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x