Bilgisayarda Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır?

5 dk okuma süresi

Bilgisayarda Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır? LDPlayer, Android uygulamalarını, özellikle de Windows için oyunları çalıştırmak üzere tasarlanmış önde gelen Android emülatörlerinden biridir. Bilgisayar ekranınızda kaliteli mobil oyun deneyimi sunan oyuncu odaklı özelliklerle yüklüdür. Öyleyse ücretsiz olsa bile indirmeye değer mi?

Üçüncü taraf emülatörleri bir şey haline geldiğinden beri, birçok şirket kendi Android öykünücüsünü üretti. Bu, Android’in kendi Android Studio öykünücüsünün oyun oynamak için o kadar da iyi olmadığı doğrudur, ancak bu, tüm üçüncü taraf emülatörlerinin iyi olduğu anlamına gelmez.

Bazılarının kullanımı bile güvenli olmayabilir. Bu nedenle, olası sorunlardan ve kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmak için, yalnızca şu anda oyun çevrelerinde iyi bilinen LDPlayer gibi güvenilir Android emülatörlerine gidin.

LDPlayer Özellikleri

LDPlayer, diğer popüler Android emülatörlerinde bulacağınız hemen hemen aynı özellikleri sunar. Diğer uygulamaları çalıştırabilir ve test edebilirsiniz, ancak LDPlayer özellikle PC tabanlı mobil oyunlar için tasarlanmıştır. Yani burada oyunla ilgili tüm özellikleri bulacaksınız:

 • Çoklu örnek
 • Çok örnekli senkronizasyon
 • Makro desteği
 • Akıllı klavye eşleme
 • Yüksek FPS
 • Ekran kaydı
 • Oyun kumandası desteği
 • Sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma teknolojisi, oyun deneyimini gerçekten iyileştiriyor. Aslında, Sanallaştırmayı etkinleştirmediyseniz veya sisteminiz bunu desteklemiyorsa LDPlayer çalışmayabilir.

LDPlayer Minimum Sistem Gereksinimleri

Kurulum sırasında LDPlayer’ın düzgün çalışması için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Minimum olarak tanımladıkları şey şunlardır:

 • Windows: Windows XP, 7, 8, 8.1, 10
 • İşlemci: x86 veya x86_64 Intel / AMD
 • RAM : 2 GB
 • Depolama : 36 GB
 • Grafik : DirectX 11 / OpenGL 2.0 ile Grafik sürücüsü
 • Donanım Sanallaştırma Teknolojisi (Intel VT-x / AMD-V)

Fark ederseniz, minimum sabit disk alanı gereksinimi diğer öykünücülerden daha yüksektir. Genellikle en az 2 GB gerektirirler. Bununla birlikte, LDPlayer, diskteki oyunları indirmek için daha fazlasını gerektirir; bu , minimum 2 GB deseler bile, diğer öykünücüler için de ihtiyacınız olacaktır.

PC'de Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır

LD Mağazası

LDPlayer’ı diğer emülatörlerden biraz farklı kılan şey, Google Play Store gibi platformda kendi mağazasına sahip olmasıdır. Dolayısıyla, Play Store’da yaptığınız gibi mutlaka bir Google hesabıyla giriş yapmanız gerekmez.

Benzer şekilde, Play Store’da bulabileceğiniz neredeyse tüm popüler oyunlar LD Store’da mevcuttur.

LD Store, Android cihazınızda da çalışabilir. Yine de APK dosyası aracılığıyla aktarmanız gerekecek. Google Play Store’un LDPlayer’da hala mevcut olduğunu unutmayın.

Verim

LDPlayer olağanüstü grafikler sunar ve hızı da iyidir. Daha fazla kaynak ayırarak oyun deneyimini geliştirmek için sanallaştırma teknolojisini kullanırsınız. Diğer Android emülatörlerinin çoğunda olduğu gibi gecikmeler olabilir.

Önerilen sistem özellikleriyle en iyi performansı elde edebilirsiniz – 8 GB RAM, 100 GB depolama ve Intel i5 7500 veya eşdeğer işlemci.

LDPlayer Nasıl Kurulur?

LDPlayer’ı indirmek ve kurmak oldukça basittir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

 1. Resmi LDPlayer web sitesine gidin
 2. Ana sayfadaki indirme düğmesine tıklayın.
 3. Yükleyici dosyasını seçtiğiniz konuma veya masaüstüne kaydetmek için Evet’i tıklayın.
 4. İndirdikten sonra, yükleyiciye çift tıklayın.
 5. Kurulum adımlarını takip ederek LDPlayer’ı kurun.
 6. Kurulduktan sonra, masaüstündeki veya Windows menüsünden simgeye çift tıklayın.

Artık oyunlarınızı LD Store’dan indirmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca ayarları beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

LDPlayer Genel Hatalar

Oldukça sofistike bir Android emülatörü olmasına rağmen, günün sonunda bir yazılımdır. Bu nedenle, bir noktada hatalar ve sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Sorunsuz bir Android oyun deneyiminin keyfini çıkarmanıza yardımcı olmak için, aşağıda bazı yaygın hatalar ve bunların çözümleri verilmiştir:

1 – Öykünücü Yüklenemedi

Bu hata, oyunu başlattığınız anda ortaya çıkar. Sanal ilerleme çubuğu yüzde 50 veya hatta yüzde 94’te durur ve bu hatayı gösterir. Bunun en olası nedeni, yüklemeye yardımcı olan LDPlayer klasöründeki bozuk veya hasarlı bir dosyadır.

Yeni bir LDPlayer örneği oluşturarak bu sorunu LDMultiplayer ile çözebilirsiniz. Alternatif olarak, programı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

2 – Başlatma Başarısızlığı

Öykünücüyü başarıyla yükleseniz bile, üzerinde oyun oynarken sorun yaşayabilirsiniz. Bir oyunu başlattığınızda, ‘Başlatma Başarısız’ hatası gösterebilir. En yaygın olarak bu, özellikle AMD Athlon veya AMD Phenom serisi işlemciniz varsa sistem uyumsuzluğundan kaynaklanır.

Bu sorun, Intel işlemcili bilgisayarlarda daha az yaygındır. Neyse ki, bu sorun eski güzel kök erişimiyle çözülebilir. Bilgisayarınızda bazı Android oyunlarının keyfini çıkarmak için işlemcinizi yükseltmenize gerek yok.

3 – Gecikme Sorunları

Bu Android öykünücüsüyle gecikme sorunlarıyla da karşılaşabilirsiniz, çünkü öykünücü ve oynadığınız oyunların gerektirdiği kadar çok kaynak yoktur. Bu genellikle minimum sistem gereksinimleri için zar zor kesinti yapan PC ile ilgili bir sorundur.

Diğer tüm uygulamaları kapatmak basit bir çözüm olacaktır. Diğer bir çözüm, LDPlayer için ayrılmış kaynakları artırmaktır. Ancak, bu yalnızca sanallaştırma etkinleştirmeniz varsa mümkündür. Son olarak, daha iyi performans elde etmek ve gecikmelerden kurtulmak için hafızanızı kolayca yükseltebilirsiniz.

4 – Geçersiz Sanal Disk

LDPlayer öykünücüsünü yüklediğinizde, Geçersiz Sanal Disk hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni veri bozulması veya hatta bir virüs olabilir.

Bu hatanın çözümü, Öykünücü Yüklenemedi hatasıyla aynıdır. Devam edebilir ve LDMultiplayer ile başka bir LDPlayer örneği oluşturabilirsiniz. Web sitelerinde ayrıntılı adım adım talimatlar bulabilirsiniz.

Sonuç

LDPlayer, PC’nizde mobil video oyunları oynamak için kullanabileceğiniz iyi bir Android emülatörüdür. Zengin grafiklere ve iyi bir hıza sahiptir. Özel bir mağazanın eklenmesi, Google hesabınızla oturum açma ihtiyacını ortadan kaldıran başka bir hoş dokunuştur.

Birden çok örnek ve sanallaştırma gibi özelliklerle en iyi deneyimi sağlamaya çalışır. Minimum kaynak sınırını aşan bir sistem kullanmak en iyisidir. Bu şekilde, özellikle bu ağır grafik oyunlarını oynarken, gecikmeler olmadan mümkün olan en iyi performansı elde edersiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x