TikTok Düet Nedir Nasıl Yapılır

5 dk okuma süresi

TikTok Düet Nedir Nasıl Yapılır TikTok, komik dudak senkronizasyonu videolarını paylaşmak için bir uygulamanın orijinal formatını çoktan geride bıraktı. Bugün bir dizi farklı format içermektedir. 15 veya 60 saniyelik videolar yayınlamanın yanı sıra, TikTok’ta ve diğer TikTok kullanıcılarıyla düet yayınlayabilirsiniz. 

Eğer bir iseniz TikTok hakkında tam acemi, bu videoları bu özel türlerini kayıt öğrenmek için çevresinde alay biraz zaman alabilir. İşte Tik Tok’ta göze çarpacak şekilde nasıl düet yapılacağı hakkında bilmeniz gereken her şey. 

TikTok Duet nedir?

Bir TikTok Duet, kendinizi ve başka bir TikToker’in yan yana gösterildiği bir videodur. Ekran tipik olarak iki bölüme ayrılmıştır ve düet kaydettiğiniz videonun hemen yanında kendi videonuzu görürsünüz. Diğer TikToker’ların yanı sıra, TikTok’ta kendi videonuzla bir düet de yayınlayabilirsiniz.

Başlangıçta, büyük yıldızlar ve şarkıcılar bu özelliği TikTok’ta yaygın olarak kullandılar ve hayranlarının onlarla düet yapmalarına izin verdi, bu bazıları için ömür boyu bir rüya olabilirdi. Bugün insanlar TikTok Duets’i her türlü yaratıcı şekilde kullanıyor. 

En popüler düetlerden bazıları diğer kullanıcıların TikTok videolarına, komedi kısa filmlerine, drama diyaloglarına ve hatta dil öğrenme alıştırmalarına verilen tepkilerdir. TikTok Duets’te yapılan her şeye rağmen, platformdaki hemen hemen her videoyu düet yapabileceğiniz için olasılıklar sınırsızdır. 

TikTok’ta Hangi Kullanıcıları ve Videoları Duet Edebilirsiniz? 

TikTok’ta istediğiniz kullanıcı veya herhangi bir videoyu düet yapabilirsiniz. Ancak bazı istisnalar vardır. Düet yapmak istediğiniz TikToker’in TikTok profilinde düet işlevinin etkinleştirilmiş olması gerekir. Etkinleştirip etkinleştirmediklerini öğrenmenin tek yolu, videolarından biriyle bir düet kaydetmeye çalışmak ve uygulamanın bunu yapmanıza izin verip vermediğini veya devam edemeyeceğinize dair bir bildirim alıp almadığınızı görmektir.

Hatta kendinizle bir düet bile oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, düet işlevini kendi profilinizde etkinleştirmek ve TikTok’ta zaten yayınladığınız videolardan birini seçmek. 

Düet oluşturamayacağınız tek video türü, Özel olarak listelenenlerdir. Bir videoyu düet yapmak için 15 saniye veya daha kısa olması gerektiğini unutmayın. TikTok’ta 60 saniyelik videolarla düet yapamazsınız.

TikTok’ta Duet İşlevi Nasıl Etkinleştirilir ve Devre Dışı Bırakılır

TikTok’ta bir Duet kaydetmeden önce, işlevin profilinizde etkinleştirildiğinden emin olun. Alternatif olarak, gönderdiğiniz videolarla tamamen yabancıların düet çekmesi konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, TikTok hesabınızın gizlilik bölümünde Duet işlevini devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. TikTok uygulamasını açın.
 1. Profil sayfanızı açmak için Ben’i seçin.
 1. Açın Ayarlar ve gizlilik menüsünü.
 1. Gizliliği seçin. 
 1. Aşağı kaydırın ve videolarınızla Kimler Duet yapabilir öğesini seçin. 
 1. Ardından seçeneklerden birini seçebilirsiniz: HerkesArkadaşlar (takip ettiğiniz takipçiler) veya Yalnızca ben

TikTok Duets için Videolar Nerede Bulunur?

Düetlerinizi TikTok’a nasıl kaydedeceğinizi öğrenmeden önce, düet yapmak istediğiniz videoyu bulmanız gerekir. Zaten düet yapmak istediğiniz bir kullanıcınız olabilir, bu durumda TikTok sayfasına gidin ve beğendiğiniz bir video seçin. Profilinize gidip yüklediğiniz gönderiler arasında gezinerek kendi videonuzu da seçebilirsiniz. 

Alternatif olarak, aramada doğru videoyu bulmak için #duet, #duetthis veya #duetme gibi hashtag’leri kullanabilirsiniz. 

Uygulamada arkadaşlarınızdan biriyle düet yapmak istiyorsanız, TikTok’tav Ana ekranınızda bulunan Aşağıdaki sekmesine geçebilir ve orada bir video bulabilirsiniz. 

TikTok’ta nasıl düet yapılır

Düet yapmak istediğiniz videoyu bulduğunuzda aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Videoyu açın ve ekranınızın sağ tarafındaki Gönder okunu seçin. 
 1. Duet’i seçin.
 1. Videonun bir bölümünü kaydedin. 
 1. Videonuzu inceleyebilir, silebilir ve bitirdikten sonra tekrar deneyebilirsiniz. Sonuçtan memnun olduğunuzda İleri’yi seçin. 
 1. Sonraki ekranda Duet’inize bir başlık ekleyebilir ve videonuzu kimlerin izleyebileceğini, yorumlayabileceğini veya paylaşabileceğini düzenlemek için gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.
 2. Duet’inizi yüklemek için Gönder’i seçin.

Duet videonuz daha sonra TikTok profilinizde görünecektir.

TikTok Duets ile Yaratıcı Olun

Basit Duet formatının ötesine geçmek isteyen TikTok kullanıcıları için müjde – TikTok , Duet düzeninizi değiştirmenize izin veren yeni bir özellik yayınladı. Videonun orijinalle birlikte gösterilecek bölümünü yine de kaydedebilirsiniz. 

Bununla birlikte, artık parçanızı orijinalin üstünde daha küçük bir pencerede, üst ve alt düzende ve üç ekran düzeninde gösterecek bir tepki düzeni de seçebilirsiniz.

Duet oluştururken, Video Kaydet sayfasında yeni düzen seçeneklerini bulabilirsiniz. 

TikTok Düetlerini PC’ye Kaydedebilir misiniz?

Birçok kullanıcı TikTok’u PC’de kullanma yeteneğini kullanışlı bulsa da, maalesef bir TikTok PC uygulamasına bir Duet kaydetmenin bir yolu yoktur. Temelde PC uygulamasını TikTok videolarına göz atmak, beğenmek ve paylaşmak için kullanabilirsiniz, kendi içeriğinizi yüklemek için değil.

TikTok’ta Kim Duet Yapacaksınız?

İster TikTok’ta büyümeye çalışıyor olun, ister sadece arkadaşlarınızla biraz eğlenin, düet oluşturmak, uygulamadaki diğer kullanıcılarla etkileşim kurmanın mükemmel bir yoludur. Bunu bir yarışma olarak yapmayı seçebilir (“bu şarkıyı kim daha iyi yapıyor”), takipçilerinizden videonuzla düet yapmalarını isteyerek viral olmayı deneyebilir veya en sevdiğiniz TikToker tarafından fark edilmek için bir şans olarak kullanabilirsiniz (ve hatta işbirliği için). 

TikTok’ta hiç düet kaydettiniz mi? Uygulamada düet yapmak istediğiniz favori bir kullanıcı veya videonuz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde TikTok deneyiminizi bizimle paylaşın. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x