Telefona İzin Verilmiyor MM # 6 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Telefona İzin Verilmiyor MM # 6 Hatas Nasıl Düzeltilir? SIM kartı taktıktan sonra ses hatası için izin verilmeyen bir telefonla mı yoksa MM # 6 hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? Cevabınız evet ise, o zaman doğru yerdesiniz. Bugün, MM # 6 hataları için izin verilmeyen telefonun nasıl düzelteceğiniz hakkında bilgilendirici bir makale yazdık.

Çözüme geçmeden önce sorunu daha net anlayalım.

Akıllı Telefonlarda MM # 6 Hataları Nedir?

MM # 6 hatası, kilitli telefonla, çoğunlukla yeni satın alınmış ikinci el veya yenilenmiş telefonlarda arama yapmaya veya mesaj göndermeye çalıştığınızda oluşur. Olasılık, telefonunuzun hala başka bir cihaza bağlı olması ve yine de belirli bir operatöre kilitlenmiş olmasıdır. Satın aldığınız cihazın bağlanmamış veya uygun şekilde kilidinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Ayrıca, kullandığınız SIM operatör ile uyumlu değil.

Akıllı Telefonlarda MM # 6 Hatalarını Kolayca Düzeltmenin 5 Yolu

Arama yaparken veya mesaj gönderirken MM # 6 hatasıyla karşılaşırsanız, bu, telefonunuzun kilitli veya bağlı modda olduğu anlamına gelir. Bu sorunu çözmek için size çeşitli yollar öneriyoruz, ancak tüm çözümler taşıyıcıya bağlı olarak farklı şekilde çalışır.

1. Önce Şebeke Operatörünüzle İletişime Geçin

Bu sorunu çözmenin en iyi ve en hızlı yolu, aynı operatörün servis merkeziyle iletişim kurmak ve onlardan cihazınızın kilidini açmalarını istemektir.

Taşıyıcıyla iletişime geçtikten sonra sorunun çözüleceğine dair hiçbir garanti yok. Ama evet, önce bu yöntemi denemelisiniz; çünkü bazen doğrulamadan sonra telefonun kilidini açarlar.

2. Kilit Açma Kodunu Çevirme

İlk çözüm başarısız olursa, tuş takımı menüsünde * # 78 # tuşlamayı deneyin. Bu numara, taşıyıcıyı devre dışı bırakır ve cihazınızın kilidini açar, ancak her kullanıcı için geçerli değildir. Neyse ki, hile başarılı olursa, telefonla başka bir SIM kart kullanmayı deneyin.

Sorununuz devam ediliyorsa aşağıdaki diğer çözümlerle devam edin. Bu makaledeki çözümler her kullanıcı için geçerli değildir çünkü her operatör telefonun kilidini açmak için bu aynı sayı kombinasyonunu desteklemez.

3. SIM Kartı Yeniden Takın

Yukarıdaki çözümün her ikisi de başarısız olursa ve sorun devam ederse, SIM kartı telefonunuza yeniden takmayı deneyin. SIM kart soruna neden oluyorsa, hatadan kurtulmak için izlemeniz gereken adımlar.

1. Cihazınızı kapatın

2. PIN veya klips ile SIM kart tepsisini açın ve SIM kartı beş dakika süreyle çıkarın.

3. SIM kartı tepsiye yeniden yerleştirin ve tekrar kilitleyin

4. Cihazınızı açın

5. Bir arama yapmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

4. Ağ Seçimini Otomatikleştirme

Zayıf veya yanlış ağ seçimi nedeniyle sorunun var olma olasılığı çok yüksektir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki hızlı adımları izleyin.

1. Bildirim panelinden ” Ayarlar ” menüsüne gidin.

2. Ayarlar menü listesinden ” Bağlantılar ” a tıklayın, Bazı telefonlarda seçeneği ” SIM Kart ve Mobil Ağlar ” gibi farklı isimlerle bulabilirsiniz. Telefon modelinize bağlı olarak uygun olanı seçin.

3. ” Mobil Ağlar ” seçeneğini arayın ve üzerine dokunun.

4. ” Ağ Operatörleri ” ne dokunun.

5. Tercih edilen ağı seçin ve ” Otomatik Olarak Seç ” e dokunun.

6. Tamamlandıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin

5. Cihazı Güncelleme

Bazen cihazın yazılımı bozulur ve bir MM # 6 hatasıyla karşılaşılır. Bu sorunu çözmek için cihazınızı en son sürüme güncelleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki temel adımları izleyin.

1. Bildirim paneline gidin ve ” Ayarlar Menüsü ”  açın.

2. Yazılım güncelleme seçeneğini bulana kadar listelerin en altına gidin. Bazı telefonlarda bu seçenek ” Telefon Hakkında ” bölümünün altında bulunabilir.

3. Cihazınız için herhangi bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.

4. Varsa, cihazınızı güncelleyin ve işlem bitene kadar bekleyin

5. Cihazınızı yeniden başlatın ve güncellemenin MM # 6 sorununu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki çözümler MM # 6 sorunlarını çözmenin pratik yollarıydı. Yukarıdaki işlemlerin tümü başarısız olursa, tek seçenek telefon üreticiniz veya şebeke operatörünüzden en yakın yetkili mağazayı ziyaret etmektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Telefona İzin Verilmiyor MM # 6 Hatası Nasıl Düzeltilir? için yorumda bulun

    Telefona İzin Verilmiyor MM # 6 Hatası Nasıl Düzeltilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Telefona İzin Verilmiyor MM # 6 Hatası Nasıl Düzeltilir? için ilk yorumu yapabilirsin.