Tarayıcı Geri Düğmesi Çalışmıyor

 Tarayıcı Geri Düğmesi Çalışmıyor Yakın zamanda ziyaret ettiğiniz bir web sayfasına dönmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey tarayıcınızın geri düğmesine basmaktır. Otomatik olarak önceki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Ancak geri dön düğmesi her zaman çalışmaz – kullanıcılar onu tıkladığında hiçbir şey olmaz. Veya geri düğmesi, yalnızca bir yenileme düğmesi işlevi görür. Ve bu sorun, oradaki tüm tarayıcılarda ortaktır.

Elbette, daha önce ziyaret ettiğiniz web sayfalarına gerçekten geri dönmeniz gerekiyorsa, tarayıcınızın menü simgesine tıklayabilir ve ardından tarayıcı geçmişinize erişmek için Geçmiş’e tıklayabilirsiniz.

→ Not : Bazı web siteleri bağlantıları yeni bir sekmede açar. Sonuç olarak, yeni sekmede önceki arama geçmişinize erişemeyeceksiniz.

Düzeltme: Geri Düğmesi Çalışmıyor

1. Uzantılarınızı / eklentilerinizi devre dışı bırakın

Bazı tarayıcı uzantıları, geri düğmesinin işlevselliğini bozabilecek komut dosyaları çalıştırır. Komut dosyasını devre dışı bırakmak, geri düğmesinin olması gerektiği gibi işlev görmesi için yeterli olmalıdır.

Bu soruna hangi uzantının neden olduğunu tam olarak bilmiyorsanız, hepsini devre dışı bırakarak başlayabilirsiniz. Ardından tarayıcıyı kapatın ve yeniden başlatın. Uzantılarınızı tek tek yeniden etkinleştirin ve her birinin ardından geri düğmesini kontrol edin.

Birçok kullanıcı Polimeri Devre Dışı Bırak seçeneğini onayladı ve TamperMonkey uzantıları geri düğmesinin hatalı çalışmasına neden oldu.

2. Önbelleğinizi temizleyin

Geri düğmesine müdahale edebilecek başka bir unsur, tarayıcınızın önbelleğidir.

Önbelleğinizi bu sorunun bir nedeni olarak dışlamak için, tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemeniz gerekir.

Chromium tabanlı bir tarayıcı kullanıyorsanız (Chrome, yeni Edge tarayıcısı, Vivaldi, Brave ve diğerleri), menüyü tıklayın ve Geçmiş’i seçin.

tarama verilerini temizle opera tarayıcısı

Ardından, silmek istediğiniz zaman aralığını ve geçici dosyaların türünü seçin (önbellek, tanımlama bilgileri, tarayıcı geçmişi). Verileri temizle düğmesi ve tarayıcınızı yeniden başlatın.

Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız, önbelleğin ve çerezlerin nasıl temizleneceğine ilişkin ayrıntılı talimatlar için destek sayfasına gidin.

3. Tarayıcınızı sıfırlayın veya yeniden yükleyin

Geri oku hala çalışmıyorsa, tarayıcınızı sıfırlamayı deneyin. Tarayıcınızı varsayılan ayarlara döndürmek için Ayarlar’a gidin ve arama çubuğuna Sıfırla yazın.

Tarayıcınızı başlangıç ​​ayarlarına geri döndürmek için Sıfırla düğmesine tıklayın.

opera tarayıcı ayarlarını sıfırla

Bu da işe yaramadıysa, tarayıcınızı yeniden yükleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tarayıcı Geri Düğmesi Çalışmıyor için yorumda bulun

    Tarayıcı Geri Düğmesi Çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tarayıcı Geri Düğmesi Çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.