Steam Oyunu için Kurulum Klasörü Nasıl Taşınır

Steam Oyunu için Kurulum Klasörü Nasıl Taşınır Oyun bilgisayarınızda birden fazla sabit sürücünüz varsa, bunlardan birden fazlasını Steam kitaplık klasörü olarak kullanılabilecek şekilde yapılandırmış olmanız tamamen mümkündür. Bu tür bir senaryoda, zaman zaman yüklediğiniz oyunların etrafında karıştırmak isteyebilirsiniz. Belki de diğerinde yer açmak için oyunları bir sürücüye taşımanız gerekiyor; Alternatif olarak, sabit disklerinizden biri diğerinden daha hızlı olabilir ve belirli bir oyunda daha hızlı yükleme süreleri için bundan yararlanmak istersiniz.

Oyun yükleme klasörü nasıl taşınır

Neyse ki Steam, isterseniz oyun klasörlerini taşımayı gerçekten kolaylaştırır, böylece herhangi bir oyunu yeniden indirmenize gerek kalmaz. İlk olarak, ana Steam penceresinin Kitaplık görünümünde, taşımak istediğiniz yüklü oyuna sağ tıklayın, ardından sağ tıklama menüsünde “Özellikler” seçeneğine tıklayın.

Kitaplık görünümünde, kurulu bir oyuna sağ tıklayın ve ardından “Özellikler” e tıklayın.

Oyunun özellikler penceresindeki “Yerel Dosyalar” sekmesine geçin, ardından “Yükleme Klasörünü Taşı” etiketli alt seçeneği tıklayın.

Oyun özellikleri penceresinin “Yerel Dosyalar” sekmesinde “Yükleme Klasörünü Taşı” yı tıklayın.

Yükleme Klasörünü Taşı penceresinde, taşımak istediğiniz konumu seçin ve ardından sol alt köşedeki “Klasörü Taşı” yı tıklayın.

İpucu: Oyunları yalnızca Steam kitaplık klasörleri olarak yapılandırılmış klasörlere taşıyabilir veya yükleyebilirsiniz.

Yeni kurulum konumunuzu seçin ve ardından “Klasörü Taşı” yı tıklayın.

Bir ilerleme çubuğu, Steam’in aktarım sürecinde ne kadar ilerlediğini gösterecektir. Çok uzun zaman alabilir, özellikle oyun çok büyükse ve sabit bir HDD üzerindeyse veya bu HDD’ye geçiyorsa. İşlem tamamlandığında, pencerede “Başarılı, [sayısı] dosya yeni kitaplık klasörüne taşındı” şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Steam, aktarım sırasında hiçbir şeyin bozulmadığından emin olmak için oyun dosyalarını da doğrulayacaktır.

Aktarım tamamlandığında şu mesajı göreceksiniz: “[Sayı] dosya yeni kitaplık klasörüne taşındı” ve Steam oyun dosyalarını doğrulayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Steam oyun klasörü değiştirme Steam Oyunu için Kurulum Klasörü Nasıl Taşınır için yorumda bulun

    Steam Oyunu için Kurulum Klasörü Nasıl Taşınır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Steam Oyunu için Kurulum Klasörü Nasıl Taşınır için ilk yorumu yapabilirsin.