Skype’ta IP Adresinizi Gizleme

Skype’ta IP Adresinizi Gizleme Skype kullanıcıları arasında doğrudan IP tabanlı bağlantılar sağlamak için P2P teknolojisine güveniyor. Bu teknolojiyi kullanmanın bir sonucu, kullanıcının genel IP’sinin Skype’dan Skype’a yapılan çağrılar sırasında açıklanmasıdır.

Bu makalede, kişi listenizde olmayan kişilere sesli arama yaparken IP adresinizi nasıl gizleyeceğinizi göstereceğiz.

IP’nizi ifşa ederek Masaüstü için Skype’ı Durdur

Skype’ı açın ve Araçlar > Seçenekleri tıklayın. Gelişmiş ayarlar > Bağlantılara gidin ve Sadece rehberinize doğrudan bağlantıya izin ver onay kutusunu işaretleyin:

Yeni ayarlarınızı kaydetmek için Uygula’yı tıklayın.

Skype Uygulamasının IP’nizi ifşa etmesini önleme

Skype uygulamasını açın. Menü > Ayarlar’a dokunun ve Gizlilik bölümüne gidin. Geçiş yapma Doğrudan bağlantıları yalnızca geçiş AÇIK :
Bu ayarı güncelledikten sonra, Skype yalnızca kişi listenizdekilerle doğrudan bağlantı kurmaya izin verir. Temas kurmayan kullanıcılar ile bağlantılar Microsoft sunucuları üzerinden yapılacaktır.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Skype’ta IP Adresinizi Gizleme için yorumda bulun

    Skype’ta IP Adresinizi Gizleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Skype’ta IP Adresinizi Gizleme için ilk yorumu yapabilirsin.