WordPress Hız Optimizasyonu

WordPress Hız Optimizasyonu WordPress Hız Optimizasyonu, SEO ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi için gerekli olan en çönemli unsurlardan biridir. Sırasıyla WordPress TemaWeb Hosting Sunucusu (Sunucu Tarafı Optimizasyonu) ve Eklentileri yükleme optimizasyonu hakkında gerekli olan dükümanları  bu makalede bula bilirsiniz.

Bu makalemizde Aşağıdaki sorularınıza cevap bulacaksınız

 • WordPress Hız Optimizasyonu
 • WordPress hızlandırma
 • Site hızlandırma teknikleri
 • WordPress Sitenizi Hızlandırmak

WordPress’in bu dört ana bileşenini optimize etmeyi öğrenmeye başlayalım. Burada, tüm ipuçları birbiriyle ilişkili; daha iyi anlaşılabilmesi için, çok dikkatli bir şekilde okumanız ve uygulamanız gerekmektedir. Lütfen devam etmeden önce bir yedek alın.

Yavaşlığın temelini öğrenmek için lütfen GTmetrix web sitenizi kontrol edin . Verdiği tavsiyesine dikkatlice bakın ve aşağıda belirttiğim gibi adım adım uygulamaya başlayın. Şüphesiz, çok doğru olmadığı için Pingdom’u tavsiye etmedim makaleyi yazdığım sıralarda. Hâlâ HTTP / 2’yi desteklememektedir.

Başlamadan önce yapılacaklar?

 1. Tam Yedeklemeleri alın (.htaccess ve wp-config.php dahil)
  2. İstediğiniz yerden web sitesi hızını kontrol etmek için GTmetrix.com’a kaydolun.
  3. Yüklü tutun ve ‘ Code Snippet‘ Eklentisini Etkinleştirin (PHP kodunu eklemek için)
  4. FTP Ayrıntıları (Bazı .htaccess kodu eklemek için) olmalıdır
  5. Notepad ++ (Uygulama)
  6. Google Chrome / Mozilla Firefox. (Ağ zaman çizelgesinin gerçek testi için)
  7. Short Pixel Eklentisi (toplu görüntü optimizasyonu için)

WordPress Temasını Optimize Edin

WordPress’in birçok temasında çalıştım ve sonunda tüm temanın hız optimizasyonunu gerektirdiğini fark ettim. Hayır, herhangi bir WordPress teması önceden optimize edilmiş olarak gelir dediğinizi duyar gibiyim. Aşağıda yazmış olduğum önemli ipuçlarını uygulayarak WordPress temasını optimize edebilirsiniz.

Kullanılmayan CSS Analizi 

CSS mümkün olduğunca küçük olmalıdır. Sanırım% 100 CSS kullanmıyorsunuz. Bu nedenle, Google Chrome tarayıcısını kullanarak bazı olağandışı CSS’leri analiz edebilirsiniz. Web sitenizi Google Chrome’da açın, Ardından F12’ye basın ve Denetimleri, Web Sayfası Performansını Tıklatma onay kutusunu ve Mevcut Durumu Denetle  düğmesini tıklayın ve Çalıştır’ı tıklayın. Kullanılmayan tüm CSS kurallarını göreceksiniz. Daha sonra, istenmeyen CSS’yi manuel olarak kaldırabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Sadece başka bir web sayfası için ne kaldıracağını biliyorsanız kaldırın.

Google Chrome’u kullanarak bu şekilde, kullanılmayan CSS’yi sayfaya göre kontrol edebilirsiniz.

BU işlemi çabuk ister misin? bu neden kullanmaz online araç . Son zamanlarda bu blog için test ettim. Çok işime yaradı. Bu araçtan çok etkilendim. Beklenmedik şekilde, ilk kez bu aracı kullanarak Font Awesome CSS’yi çok daha kısa sürede optimize ettim.
Alternatif Manuel yol :
WordPress Dashboard’da Görünüm> Editör’e gidin, şimdi CSS dosyasında İçindekilere bakınız. Kullanmadığınız şeyleri not edin ve kaldırın. Benim durumumda, kullanmadığım Calender’in Widget CSS’sini kaldırdım.

WordPress Sorgu Dizesini Kaldır

WordPress web sitenizin kaynak kodunu kontrol edin, bunun gibi birçok gereksiz sorgu dizesi göreceksiniz.

? Bakınız = 4.6.1

CSS ve JS dosyalarına URL eklendi. Sorgu dizesi sürümünden sorgusuz dizge sürümüne alışılmadık yeniden yönlendirmeler nedeniyle statik kaynakların oluşturulmasında gecikmenin temel nedeni budur. Ayrıca, sorgu dizesi tarayıcısı ile önbellek belleğinde saklanamıyor.

Mevcut temanızın Functions.php dosyasına bu kodu ekleyerek WordPress blogunuzun istenmeyen sorgu dizelerini kaldırabilirsiniz.

// Sorgu Dizesini Kaldır

işlev _remove_script_version ($ src) {

$ parts = patlayabilir (‘? ver’, $ src);

$ parçalarını iade et [0];

}

add_filter (‘script_loader_src’, ‘_remove_script_version’, 15, 1);

add_filter (‘style_loader_src’, ‘_remove_script_version’, 15, 1);

Bazen bu sorgu dizesi harici web yazı tipleriyle de ekleniyor. Şansınız şu anki temanın functions.php’sini düzenleyerek veya bu web yazı tiplerini kullanan eklentileri dosyalarını düzenleyerek  kaldırmanız gerekmektedir.

CSS, JavaScript ve HTML’yi küçült

CSS ve JavaScript’i manuel olarak küçültmek zor bir işlemdir. Bu işi daha verimli yapmak için Autoptimize adlı faydalı bir eklentiden yararlanmalısınız. Bu eklentiyi çok seviyorum çünkü benim için birçok işi yapıyor. Birincisi, CSS, JS, HTML öğelerini minimize eder ve küçük arka plan görüntülerini base64URI’ye dönüştürür. Bu nedenle, tüm CSS ve JS dosyalarını tek bir ayrı URL’ye birleştirerek birçok DNS aramasını önemli ölçüde azaltır. Web kaynaklarını küçültmek, web sayfalarını hızla render etmek için çok önemlidir. CSS ve JS varsayılan olarak birincil engelleme kaynakları olduğu için bunu görmezden gelmelisiniz.

Dikkat: HTML’yi minify ettikten sonra, site tasarımınızı doğru bir şekilde kontrol ettiğinizden emin olun. Benim durumumda, post meta’daki liste öğelerim çok yaklaştı.

Uyuşmazlık ve gecikme etiketi ile JavaScript yükleme tercihi

Tüm harici ve daha az öncelikli JavaScript’i zaman uyumsuz ve erteler etiketi ile yüklemeniz gerekir. İşleme engelleme sorununu ortadan kaldıracaktır.

işlev add_async_defer_attribute ($ etiketi, $ tanıtıcı) {

eğer (‘benim-js-kolu’! == $ kolu)

iade $ etiketi;

geri dönüş str_replace (‘src’, ‘async defer src’, $ tag);

}

add_filter (‘script_loader_tag’, ‘add_async_defer_attribute’, 10, 2);

Dikkat: Bu tekniği jQuery için uygulamayın.

WordPress’de Olağandışı PHP Yürütme İşlemini Kaldırın

Birçok kişi PHP yürütmeyi azaltmak için bazı PHP kod üst bilgi ve alt bilgisini basit HTML koduyla değiştirmeniz gerektiğini önermektedir. Böyle bir kodu <? Php wp_head (); ?> .

<link rel = “alternate” type = “application / rss + xml” title = “RSS 2.0” href = “<? php bloginfo (‘rss2_url’);?>” />

<link rel = “alternate” type = “text / xml” title = “RSS .92” href = “<? php bloginfo (‘rss_url’);?>” />

<link rel = “alternate” type = “application / atom + xml” title = “Atom 0.3” href = “<? php bloginfo (‘atom_url’);?>” />

<link rel = “pingback” href = “<? php bloginfo (‘pingback_url’) ;?>” />

<link rel = “stil sayfası” href = “<? php bloginfo (‘stylesheet_url’);?>” type = “text / css” media = “ekran” />

İpuçları : Web sitenizin kaynak koduyla kolayca HTML biçimlendirilmiş kod elde edebilirsiniz. Web sitesi kaynak kodunu açmak için, lütfen bu adrese gidin

view-source: alanadınız.com veya Windows’da CTRL + U düğmelerine basın.

WordPress temanızdaki sonsuza dek değiştirilemeyecek olan yalnızca PHP kodunu değiştirmeniz gerektiğini unutmayın. Aynı prensipte, gereksiz PHP kodunu WordPress temanızın alt bilgisinden kaldırabilirsiniz. Böyle bir kodu <? Php wp_footer (); altında bulabilirsiniz; ?> . Çok PHP yürütülmesine sahip olmak için, tüm etkin Olmayan Temaları ve Eklentiyi silin. Siteniz geliştirme modunda olduğunda; Yalnızca o zamana kadar bir WordPress varsayılan temasının en son sürümünü bulundurmanızı öneririm. Varsayalım, Seçilen temanız kırılmışsa, otomatik olarak Varsayılan temaya dönebilirsiniz.

Büyük Tema çerçevesini seçin

Mükemmel bir tema çerçevesi sayfaları hızla render etmeye yardımcı olabilir. HTML5, CSS3 gibi teknolojinin son sürümünü kullanan bu temayı beğendim. HTML 5’de Etiket Ekle’yi kullanın, böylece HTML çıktı miktarını azaltabilirsiniz.

CSS içe aktarma kaçının

WordPress temanız, CSS yüklemek için import yöntemini kullanıyorsa, stil sayfanız Internet Explorer (IE9’un önündeki) gibi eski tarayıcıda hızlı bir şekilde yüklenmeyecektir.

Varsayılan WordPress Emojis’i kullanmayın

İlk olarak, bu satır içi JavaScript’i yüklerler; bu da, işleme gecikmesine neden olur. İkincisi, onu getiriyorlar ve nihayetinde herhangi bir uygun önbellek olmadan tarayıcı aracılığıyla hizmet ediyorlar. Bu yüzden, Classic Smiley eklentisini kullanmak daha iyi. Yukarıdaki JavaScript’in uygun bir önbellekle isteğe bağlı olarak yükleneceğini ortadan kaldıracaktır. Alternatif olarak, DNS aramasını azaltmaya yardımcı olan Compress Emoji eklentisini de kullanabilirsiniz.

Satır içi Küçük CSS ve JavaScript

HTTP çağırarak çok fazla CSS yüklerseniz, ekstra DNS arama tonlarından dolayı web sitenizi yavaşlatacaktır. Akritmet, WordPress’in geleneksel bir spam yorumcu avcı eklentisini altbilgiden küçük bir CSS dosyası yüklediğini hatırlıyorum. Amacımız, DNS araması azaltmak ve sayfalarımızı ziyaretçimize hızlıca sunmaktır. Böylece, bu dosyaları sıralamak iyi olur. Alternatif olarak, en iyi çözüm Autoptimize eklentisidir ve WordPress temanızın tam CSS’sini tek bir dosyada otomatik olarak birleştirebilir. Bir dahaki sefer, asla WordPress blogunuzda CSS sunma konusunda endişelenmeniz gerekmiyor.

Küçük resimleri CSS sprite’a birleştirin

Biliyor musun? Temanız, HTTP çağırarak küçük resimler yükleyebilir ve bu nedenle siteniz çok yavaş olabilir. Bu görüntüler mevcut temanız tarafından arka plan resimleri / kaydırıcı olarak kullanılacaktır; navigasyon sembolü; sosyal medya bağlantı görüntüleri; Küçük resimleri CSS Sprite’a dönüştürmenin başlıca iki avantajı vardır. Başlangıçta, bir süre boyunca önbelleğe alınabilen DNS arama sayısını azaltacaktır. İnternet Giant Google bugün bir gün bu teknolojiyi kullanıyor. Ayrıca, Spriteme aracıyla çevrimiçi araçla CSS Sprite’ınızı oluşturabilirsiniz . WordPress temanız için CSS sprite oluşturamıyorsanız, alternatif olarak, küçük görüntülerin base64’ünü oluşturarak DNS aramasını azaltın. Base64URI’nin bir web tarayıcısı tarafından önbelleğe alınamadığını unutmayın.

Temayı Arka Plan Görüntülerini En İyileştirme

WordPress blogunuzda arka plan resimleri kullanıyorsanız, bu şekilde yüklemeniz gerekir.
CSS Sprite, base64URI ile fayans formatında küçük resimler kullanın veya bant genişliğini korumak için tamamen kaldırın. 
Büyük resimler kullanıyorsanız önce sıkıştırın ve bu dosyayı statik bir etki alanından veya alt etki alanından sunun. Ayrıca, arka plan resimlerinizin son kullanma süresinin uzatılmasını sağlayın.

Eksik favicon’u ekleyin ve simgelere dokunun

Indian web geek – Amit Agarwal (labnol.org) “WordPress temanız favicon (favicon.ico) veya Apple touch simgelerine yapılan göndermeleri bile içerebilir, ancak web tarayıcıları ve besleme okuyucuları hala sunucunuzdan isteyebilir. Bir dosyaya 404’ü vermekten daha iyidir. “

Blogunuzun ana klasörüne bir 16 × 16 favicon.ico ve bir 144 × 144 elma-touch.png dosyası yerleştirin. Daha sonra. htaccess dosyanıza bu satırı ekleyin, tüm  dokunma simgesi isteklerini ilgili dosyaya yönlendirin.

Yahoo Geliştiricileri öneriyor – 16 × 16 piksel .ico format favicon boyutu 1 KB’den az olmalı. Böylece, web tarayıcısında önbelleğe alınacaktır.

RedirectMatch 301 /apple-touch-icon(.*)?.png http://example.com/apple-touch.png

Alternatif Yöntem
İpucu: Tek bir tıklamayla çok boyutlu favicon’ları hızlı bir şekilde üretmek için bu Favicon Generator Tool’u kullanabilirsiniz . Bu müthiş aracı önermekten çok mutluyum 🙂

Duyarlı temanın web sitenizi nasıl yavaşlattığını öğrenin

Duyarlı temaya karşı değilim, çünkü tüm platformlar için tek bir web sitesini yönetmek kolay. Ancak yanıt veren temaların ağır olduğunu, çünkü yanıtlamayan bir temayla kıyaslama yaparak fazladan CSS ve JS kaynakları yükledikleri gerçeğiyle çelişebilirim. İşte bu sorundan kurtulmanın en basit çözümü
USER Agent’a göre dinamik Kaynaklar sunun (cihaz platformu). Masa üstünde bir yanıt vermeyen veya hızlı yüklenen temayı yönetebileceğiniz birçok küçük tema değiştirici eklentisi ve bir diğerinde ise küçük cihazlar için mobil uyumlu ve duyarlı bir tema bulunmaktadır.
Her Stil Sayfası CSS’sini Ekran Boyutu parametresine göre yüklemeyi tercih edin.

Normal JS’yi Eval 64’e dönüştür

JavaScript’inizi oldukça sıkıştırmak mı istiyor? Standart JavaScript sıkıştırmasına kıyasla Eval 64 dönüştürücü yöntemini kullanarak JavaScript’i% 20’ye kadar daha sıkıştırabilir misiniz? Elle sıkıştırmanız biraz zor. Bazı JS’nin düzgün çalışmayabileceğini unutmayın. Bu yöntemi riskiniz de uygulayın.
Önerilen eklenti: JS & CSS Script Optimizer
Dikkat-jquery.js’yi dışlama listesine ekleyin, aksi takdirde bazı özellikler çalışmayabilir.

Temanızda Flash nesnesi kullanmayın

SEO dostu ve mobil uyumlu olmadığı halde bazı insanlar halen Flash temasını ya da flash nesne logosunu tercih ederler. Google Geliştirici Kurallarına göre, yavaşça yüklendiği için asılı durma nedenleri ve çökmelerin nedenleri bu tip temayı asla kullanmamalısınız. Dolayısıyla, mobil cihaz dostu nesne olarak kabul edilmez.

Meta Karakter Etiketi Belirtin

GTmetrix , WordPress temanızın tarayıcının web sitenizin öğelerini anlaması için yardımcı olabilecek Belirtilen Meta Karakter etiketi olmayabileceğini önerir. Bu META etiketini temanızın üst bilgisine ekleyin.

<meta http-equiv = “İçerik Türü” content = “text / html; charset = UTF-8” />

Veya basitçe sunucu tarafında Meta Karakter seti ekleyebilirsiniz. .htaccess dosyasını açın ve sadece bir satır ekleyin. Bu yöntemi tavsiye ederim; WordPress temanızı değiştirseniz bile daha sonra endişelenmenize gerek yok.

#Default Charset

AddDefaultCharset utf-8

Eski Tarayıcı için Özel Stil Sayfası kullanın – Internet Explorer

Temanızın çapraz tarayıcısını desteklemek için, eski IE sürümleri için ayrı stil sayfası, HTML sınıfı ve html5.js eklemeyi düşünebilirsiniz. [IE9’a kadar]

JavaScript’in Async yükünü tercih et

WordPress web sitesini yüklerken beyaz sayfayı uzun süre görmemek için ağır veya daha az önemli JS yüklemek için Async yöntemini kullanın. Bunu, Async JS ve CSS adlı bir eklentiyle yapabilirsiniz . CSS’yi zaman uyumsuz modunda yüklemek için bu tekniği önermiyorum.

CSS’yi belgenin başına yerleştirin

Renkli web sitenizi hızla göstermek için yüksek öncelikli şey başlıklı CSS’yi sunmalısınız. Yani, her şeyden önce yüklenmesini önerir. Biraz tekniktir; Bunu yalnızca Selective Plugin yük eklentisi ile yapabilirsiniz. Önce CSS yayın eklentisini çalıştırın.

CSS Stil Sayfası ve JavaScript Siparişini Optimize Edin.

Bununla birlikte, öncelikle CSS’nizi yüklemeyi, daha sonra JavaScript’i yüklemelisiniz. Autoptimize eklentisi otomatik olarak bu İşi otomatik olarak yapar. Ondan beri, tüm CSS’yi bir URL’ye yüklüyor, sonra tüm JS’yi bir URL’ye yüklendikten sonra.

Resimleri Sıkıştır

Sıkıştırılmış bir görüntü, normal bir görüntüye göre çok daha hızlı yüklenebilir. Photoshop’u kullanarak görüntüleri optimize edebilirsiniz. Dosya menüsüne gidin resimi  Web Aygıtlar için Kaydet’i tıklayın. Bu kadar. Bonus olarak resim sıkıştırmanın en iyi yollarına biride Facebook a yükleyin oradan tekrar indire bilirsiniz.

Toplu görüntü sıkıştırma için, ShortPixel adlı bir eklentiyi kullanmanız gerekir. Ücretsiz ve ücretlidir. Alternatif olarak, Imagify ve Optimus eklentisi ayrıca görüntü optimizasyonu için de uygundur.

Ölçeklendirilmiş resimler sunun

HTML etiketinde genişlik ve yükseklik parametresini tanımlayarak asla büyük resimleri küçük görüntülere ölçeklendirmeyin. En azından, ölçeklendirilmiş görüntüleri, göstermeniz gereken boyutta sunun. Yalnızca HTML ile boyutlarını 650 × 300 boyutuna getirirken 1 MB boyutunda (1024 × 768) görüntü sunuyorsanız, aklınıza gelmiş midir? Hiç mantıklı değil. Bu şekilde, yalnızca diğer zamanlarınızı ve değerli bant genişliğinizi de atabilirsiniz.
Örneğin, ihtiyacınız olan 400 × 250 boyutlu görüntüler önce herhangi bir Fotoğraf Düzenleyicisi kullanıyorsanız, sıkıştırdıktan sonra sağ yükseklik ve genişlik parametresiyle ekleyin. Böylece, tarayıcı boyutunu anlayacak ve daha az boyutlu resim alacak.

WordPress temanızın doğru DocType’ı olmalıdır

Yanlış bildirim DocType , Mobil SEO cezalarına neden olabilir ve aynı zamanda web sayfalarınızı farklı bir tarzda (IE’de) oluşturur. Bu nedenle, sayfa hızı etkilenir. Örneğin, web sitenizi mobil uyumlu olarak ilan etmek isterseniz, bu satırı <head> bölümünün üstüne eklemeniz gerekir; Google Arama’da çok erken bir tarihte taşınabilir bir rozet alacağınızı göreceksiniz.

<! DOCTYPE html PUBLIC “- // WAPFORUM // DTD XHTML Mobile 1.0 // EN” “http://www.wapforum.org/DTD/xhtml-mobile10.dtd”><html xmlns =” ​​http: // www .w3.org / 1999 / xhtml “lang =” en-US “önek =” og: http://ogp.me/ns# “>

CSS İfadeden Kaçının

Performans sebebi ile, bir HTML kodu yazmaya başladığınızda CSS ifadesini kullanmak iyi bir fikir değildir. Başka bir deyişle, HTML gövde etiketinde CSS kodunu kullanmamalısınız.

Yinelenen CSS ve JavaScript’i Kaldır

CSS, JavaScript’i çevrimiçi yayınlamadan önce kontrol etmeyi düşünün. JQuery komut dosyalarının beş sürümünü tek bir HTML belgesinde tekrarlamanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bu değersizdir ve yalnızca sitenizden fazladan DNS aramasını artıracaktır.

Google CDN’den en yeni Sürüm jQuery Komut Dosyasını kullanmanızın 4 nedeni

 1. Temanız yerel güncellememiş jQuery komut dosyasına atıfta bulunabilir, bu nedenle en sonuncusu olarak değiştirmek daha iyidir
  2. JQuery’nin CDN bağlantısıyla daha hızlı küresel olarak yükleneceğini düşünüyorum
  3. Birçok site Google Kitaplığı’ndan jQuery kullanır, bu nedenle ziyaretçiniz Önbellek sürümünden de yararlanın
  4. Bant genişliğini kaydedin.

// CDN jQuery’sını yükle add_action (‘wp_enqueue_scripts’, ‘register_jquery’);İşlev register_jquery () {    if (ad_admin () && $ GLOBALS [‘pagenow’]! = ‘wp-login.php’) {        // jQuery’nin yerel kopyasını yüklemek için sonraki iki satıra yorum yapın        wp_deregister_script ( ‘jquery’);        wp_register_script (‘jquery’, ‘https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.1.1/jquery.min.js’, yanlış, ‘3.1.1’);        wp_enqueue_script ( ‘jquery’);    }}// son

Yukarıdaki kodu Tema işlevine ekleyin.

JQuery-Migrate komut dosyasını üst bilgiden kaldır

WordPress varsayılan olarak bazı eklenti ile incompbaility sorunu ile ilgili başlıkta jQuery-migrate içerir. Gerçek şu ki – en son sürüm jQuery’yi ve tüm eklentileri kullanacaksanız, jQuery Migrate komut dosyasını kullanmaktan hiç vazgeçilmez.
Kaldırmak isterseniz, functions.php dosyasında aşağıdaki kodu ekleyin

// Taşıma komut dosyasını kaldıradd_filter (‘wp_default_scripts’, ‘remove_jquery_migrate’);işlevi remove_jquery_migrate (& $ komut dosyaları){if (! is_admin ()){$ scripts-> kaldır (‘jquery’);$ scripts-> add (‘jquery’, false, dizi (‘jquery-core’), ‘1.10.2’);}}

WordPress’de taşınabilir bir temayı kullanın

CSS, JS gibi web sitenizin statik kaynaklarını veya web sayfanızda bulunan herhangi bir resmi engellememelisiniz. İki bağlantı arasında biraz boşluk bırakın. İçeriğiniz görünüm alanının dışına düşmemelidir. Bu Meta Viewport’u Meta Tag’ınıza ekleyin; mevcut temanızın header.php dosyasında bulunabilir.

<meta name = “viewport” content = “width = cihaz genişliği” />

İpucu – Ayrıca, HTML Dokümanının başlangıcına veya WordPress temanızın başlığına doğru DocType’ı ekleyin

Altbilgide daha az gerekli JavaScript koyun

Düşünsene, her yükleme sırasında uzun süre boş bir sayfa görürsen nasıl hissedeceksin. Bu nedenle, tüm küçük JS’yi WordPress temanızın başlığına yerleştirilen altbilgiye taşıyın. Umarım bu hüner sıçrama oranını düşürecek ve ziyaretçinizin zihnine olumlu bir mesaj verecektir. Örneğin, tek bir JavaScript izleme kodu kullanın. Ziyaretçilerinize doğrudan faydalı olmayan bu tür can sıkıcı widget’ları, lütfen herhangi bir şekilde kullanmayın.

WordPress temanızın HTML çıktısını minify

Birisi için, HTML etiketi adsız tutulmak olabilir. Ancak benim için önemli, çünkü HTML ile İçerik boyutu arasındaki oranı korumak, SEO için iyi bir uygulamadır. Böylece, HTML çıktı boyutunu da azaltır, dolayısıyla bir WordPress web sitesinin hızlandırılmasına yardımcı olur. Bunu yapmak için, bu PHP kodunu geçerli temanızın functions.php dosyasına eklemeniz yeterlidir.

<? Php işlev sanitize_output ($ arabellek) {     $ arama = dizi (        ‘/> [^ S] + / s’, // boşluklar haricindeki etiketlerin ardından beyaz boşlukları ayırın        ‘/ [^ S] + </ s’, // boşluklar haricindeki beyaz boşlukları etiketlerden önce ayırın        ‘/ (s) + / s’ // birden çok boşluk dizisini kısaltın    );     $ replace = dizi (        ‘>’,        ‘<‘,        ‘1’    );     $ buffer = preg_replace ($ arama, $ değiştirme, $ arabellek);     return $ tampon;} ob_start ( “sanitize_output”); ?>

Reddetme: Bu minification kodu tüm temaları desteklemeyebilir.

Sunucuyu İyileştirme

Bu ikinci bölümde, şimdi Sunucuyu Optimize Etme’yi tartışmak istiyorum. Kuşkusuz, web barındırma sunucusu WordPress web sitesinin güçlü merkezidir. Ne kadar çok optimizasyon yaptıysanız yapın, ancak sunucunuz yavaşlarsa, 1-2 sn altındaki sitenizi yüklemek için değiştiremezsiniz.

Biliyor musun? Önde gelen Sosyal Ağ Web Sitesi – Facebook hızlandırmak için sayfa üstü optimizasyon teknikleri uygulamıyor. Ama sonra 1,5 saniyenin altında da yüklenir. Nasıl merak ediyor olabilirsiniz? Sitenizi hızlı bir şekilde cesaretlendirici hale getirmek için, Web Sunucusu hakkında aşağıdaki bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir.

bir şey söylemeden önce, öncelikle Çakışmayı önlemek için Cache eklentisini devre dışı bırakacağım. Ayrıca, sunucu tarafında Hata 500 alabilirsiniz.

İlk şey
Hosting’in performansın her yerinde önemli olduğunu anlamanız gerekir. Web sunucunuz çok hızlı olması gerektiği için, bu konuda biraz daha düşünün, pek çok açıdan optimize edin. WordPress Hosting için en iyi Web Hosting Şirketini seçmek için arıyorsanız, ülkeye dayalı NGINX web sunucusu barındırma özelliğini kullanmanızı öneririm. Katlar arası bağlantılar arasındaki gecikmeyi azaltacaktır. PHP7, HTTP2.0, SSD Disk, Vernik, NGINX vb. Sağlayan barındırma webini tercih ediyorum. 

Çerezleri kullanın 

Son kullanıcı yanıt süresinin% 80-90’ı, tüm bileşenleri web sayfasında indirerek harcanmaktadır: görüntüler, CSS, komut dosyaları, nesneler vs. Bu nedenle, statik içeriğe daha az alan adı verilen çerezlerden sunmak herkes için iyi bir uygulamadır Bir şeyler yüklemek için biraz fazla zaman bile gecikme anlamına gelebilir. WordPress, bu özelliği etkinleştirmek için bir hüküm var olur.

CDN’den faydalan

CDN, statik içeriği hızla sunmanın harika bir yoludur; Web barındırıcınızı yalnızca normal PHP Yürütme işlemine bırakıp tüm statik içeriği (HTML hariç) bir CDN’ye taşımayı öneririm. Paralel indirmeyi değil aynı zamanda en yakın sunucudan web sitesi içeriğini de sağlar. Biliyor musun? Neden Google, Facebook her yerden hızlı yükleniyor? Bunu düşün. Bir CDN seçmek, Web Sitesi hızınızda büyük bir etkiye sahip olabilir. Eğer küçük iseniz o zaman Max CDN  ve KeyCDN öneririm . Eğer büyük bir işiniz varsa, Akamai CDN’yi kullanmalısınız. Makul fiyatlarla geliyor.

Ayrılmış IP Adresi Kullan

Kişisel araştırmamda, Atanmış IP adresini kullanan tüm web sitelerinin, bağlantı süresinin ve sunucu yanıt süresinin 200ms’den az olduğunu söylüyor. Aynı dönem için Google Page Insight Tool önerilir. Atanmış IP adresini kullanmayan web sitesi, web sitelerinin ilk bayt sunumu için uzun zaman aldığını fark ettim. Atanmış IP, hem bir web sitesinin güvenilirliğini korumak için SEO için faydalı olduğu kadar hızını da geliştirir. Ayrıca, yinelenen içerik sorununu önlemek için Ayrılmış IP adresini birincil alanınıza yönlendirmelisiniz.

Static İçindekiler için GZIP Sıkıştırmasını Etkinleştir

Önce size söyleyeyim, gZIP nedir? GZIP sıkıştırmasını etkinleştirirseniz, bir web sitesinin 1 MB boyutu yaklaşık olarak sıkıştırılmış biçimde sunulacaktır. 600 KB. Bu yüzden, bu kadar çok değerli bant genişliğini kurtardınız. Dolayısıyla, bu şekilde kolayca web sitenizi artırabilirsiniz yükleme süresi hızlı bir şekilde artırılacaktır. Sınırlı Sunucuda desteklenmektedir. Aşağıdaki kodu ekledikten sonra, yükleme süresinde inanılmaz bir gelişme göreceksiniz. Önbellek eklentisi otomatik olarak bunu yapar, bu nedenle kullanmadan önce ilk önce devre dışı bırakırsanız uygulayın.

<IfModule mod_deflate.c>  # HTML, CSS, JavaScript, Metin, XML ve yazı tiplerini sıkıştırın  AddOutputFilterByType DEFLATE application / javascript  AddOutputFilterByType DEFLATE uygulama / rss + xml  AddOutputFilterByType DEFLATE application / vnd.ms-fontobject AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-font AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-opentype AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-otf AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-truetype AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-font-ttf AddOutputFilterByType DEFLATE uygulaması / x-javaScript AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca uygulama / xHTML + xML AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca uygulama / xML DEFLATE.Ayrıca yazı / opentype AddOutputFilterByType AddOutputFilterByType DEFLATE yazı / AddOutputFilterByType DEFLATE yazı / ttf AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca görüntü / svg + xML AddOutputFilterByType DEFLATE.Ayrıca görüntü / x-simge AddOutputFilterByType DEFLATE metin / cSS AddOutputFilterByType OTF DEFLATE metin / html AddOutputFilterByType DEFLATE metin / javascript AddOutputFilterByType DEFLATE metin/ düz  AddOutputFilterByType DEFLATE metin / xml   # Tarayıcı hatalarını kaldırın (yalnızca eski tarayıcılarda gereklidir)  BrowserMatch ^ Mozilla / 4 gzip-yalnızca-metin / html  BrowserMatch ^ Mozilla / 4.0 [678] no-gzip  BrowserBMSIE ile eşleşsin! No-gzip! Gzip-only-text / html  Başlık, kullanıcı aracısını değiştirir</ IfModule>

Boş SRC, 404 URL’den Kaçının

Tarayıcı her zaman boş SRC’ye veya bozuk URL’ye gelirse, bazı tarayıcı verimli bir şekilde ele alır ancak eski tarayıcı, 404 yeni bir pencere oluşturmak için uzun bir zaman alır. Dolayısıyla, yükleme sürenizi etkiler. Bu sorundan kaçınmak için, bu sorunu önlemek için bu beş ortak şey unutmayın.

Harici sayfalara köprü oluştururken http: // veya https: // eklemeyi unutmayın.

Köprü kurarken, hedef URL’yi hiç www veya www olmayan bir kişiye bırakmayın.

Güvenilmeyen alanlardan veya diğer kaynaklardan herhangi bir içerik sunmayın.

Aygıta özgü site simgeleri eklemeyi unutma.

Yeni bir web sayfasının oluşturulmasını tamamladıktan sonra, GTmetrix ile kontrol edin.

Broken Link Checker eklentisi aracılığıyla tüm 404 bağlantılarınızı kontrol edebilir veya bu çevrim içi aracı kullanarak ya da Web Sunucusu Günlük dosyasında bir kez kontrol etmeniz gerekebilir.

Hotlink’i devre dışı bırak

Sunucu bant genişliğini kimin çaldığını kolayca izleyemez ve web sitenizi yavaşlatamazsınız. Böylece, Hosting Panelinizden hotlinking’i devre dışı bırakabilirsiniz. Cloudflare kullanıyorsanız, Scrape Shield menüsü altında da yapmak için bir seçenek var Veya bu kodu yalnızca. htaccess’e ekleyebilirsiniz.

# Sıcak bağlantı KorumaÜzerinde RewriteEngineRewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $ RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Gulshankumar.net [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Google.com [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Bing.com [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Ask.com [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Twitter.com [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Facebook.com [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Pinterest.com [NC] RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s) ?: // (www \.)? Plus.google.com [NC] RewriteRule \. (Jpg | jpeg | png | gif) $ – [NC, F, L]

Http://www.htaccesstools.com/hotlink-protection/ adresinden kendi stilinizi oluşturun

Tarayıcı önbellek kaldıraç ayarlayın

Bazen, Expiry başlığını tanımlamak da denir. Bu ayar, önbellekten statik kaynaklara erişmenizi sağlar. Böylece, websitesi değiştirilemeyen içerikle, geri gelen ziyaretçilere hızlı bir şekilde sunulacak.
Temel İpuçları: Çakışmadan korumak için, zaten herhangi bir önbellek eklentisi kullanıyorsanız uygulamadan önce devre dışı bırakmanız gerekir.

# HTTP üstbilgisinin geçerlilik süresinin dolmasıyla Tarayıcı Önbelleklemesini Kaldıraç<IfModule mod_expires.c>    Üzerinde ExpiresActive açık    ExpiresDefault “erişim artı 600 saniye”   # CSS    ExpiresByType metin / css “erişim artı 1 ay”   # Veri Değişimi    ExpiresByType application / json “erişim artı 0 saniye”    ExpiresByType uygulaması / ld + json “erişim artı 0 saniye”    ExpiresByType application / vnd.geo + json “erişim artı 0 saniye”    ExpiresByType application / xml “erişim artı 0 saniye”    ExpiresByType metin / xml “erişim artı 0 saniye”   # Favicon (yeniden adlandırılamaz!) Ve imleç resimleri    ExpiresByType resim / x-simgesi “erişim artı 1 yıl”   # HTML bileşenleri (HTC’ler)    ExpiresByType metin / x-bileşeni “erişim artı 1 hafta”   # HTML    ExpiresByType metin / html “erişim artı 0 saniye”   # JavaScript    ExpiresByType uygulaması / javascript “erişim artı 1 ay”   # Manifest dosyalar    ExpiresByType uygulaması / manifest + json “erişim artı 1 yıl”    ExpiresByType uygulaması / x-web-app-manifest + json “erişim artı 0 saniye”    ExpiresByType uygulaması / x-shockwave-flash “erişim artı 1 ay”     ExpiresByType metin / önbellek-manifest “erişim artı 0 saniye”   # Medya    ExpiresByType ses / ogg “erişim artı 1 ay”    ExpiresByType resim / gif “erişim artı 1 ay”    ExpiresByType resim / jpeg “erişim artı 1 ay”    ExpiresByType resim / png “erişim artı 1 ay”    ExpiresByType video / mp4 “erişim artı 1 ay”    ExpiresByType video / ogg “erişim artı 1 ay”    ExpiresByType video / webm “erişim artı 1 ay”   # Web beslemeleri    ExpiresByType uygulaması / atom + xml “erişim artı 1 saat”    ExpiresByType uygulama / rss + xml “erişim artı 1 saat”   # Web yazı tipleri    ExpiresByType application / font-woff “erişim artı 1 yıl”    ExpiresByType application / font-woff2 “erişim artı 1 yıl”    ExpiresByType uygulaması / vnd.ms-fontobject “erişim artı 1 yıl”    ExpiresByType uygulaması / x-font-ttf “erişim artı 1 yıl”    ExpiresByType font / opentype “erişim artı 1 yıl”    ExpiresByType resim / svg + xml “erişim artı 1 yıl”</ IfModule>

Önbellek denetimi üstbilgisi

Önbellek işlemek için web tarayıcısı için önbellek kontrol başlığını ayarlayabilirsiniz. Bu kodu WordPress .htaccess’e ekleyin

# BEGIN Önbellek Kontrol Başlıkları<ifModule mod_headers.c>    <filesMatch “. (ico | jpe? g | png | gif | swf) $”>        Üstbilgi kümesi Önbellek Denetimi “public”    </ FilesMatch>    <filesMatch “. (css) $”>        Üstbilgi kümesi Önbellek Denetimi “public”    </ FilesMatch>    <filesMatch “. (js) $”>        Üstbilgi kümesi Önbellek Denetimi “özel”    </ FilesMatch>    <filesMatch “. (x? html? | php) $”>        Üstbilgi kümesi Önbellek Denetimi “özel, yeniden denetle”    </ FilesMatch></ IfModule># END Önbellek Kontrol Başlıkları

DNS aramasını azaltın, İstek Boyutunu İzleyin

HTTP veya HTTPS’den gelen çağrı daha çok kaynak, web siteniz yavaşlar. Bu nedenle, talep tutarını minimum tutmaya çalışın. Bir web tarayıcısı her baktığımızda yeni bir web adresini ziyaret ettiğinde, web sunucusundan yanıt almak için biraz zaman alıyor. Tarayıcının bir seferde DNS arama sayısını işleme koyma sınırları vardır. Web sitenizi gTetrix, Zaman Çizelgesi sekmesine gidin, yanıtlayın ve sunmak için daha uzun sürecek olan kaynakları kaldırmanızı öneririm.

SSL gerçekten bir web sitesinde yavaşlıyor mu?

Cevap hayır. HTTPS bağlantılarının tarayıcı bütünlüğünü kontrol etmek için el sıkışması için ekstra zaman gerektiği gerçeğidir Yani, hayal ettiğin gibi hiçbir şey. Cevabınız evet ise, sana çok kibarca sormak istiyorum – Google, Facebook’ı kaç kere gördüğünü; Twitter yavaş mı? Hepsi SSL kullanıyor. Aslında, ben de kullanmaya başladım.

Pingback ve Trackbackleri Devre Dışı Bırak

Meşgul WordPress siteniz varsa, pingback’leri ve trackback’leri devre dışı bırakarak bir miktar sunucu yükünü azaltmanız iyi bir fikirdir.
Tartışma ayarlarında pingback ve geri izleme onay kutusunun işaretini kaldırın.

Görüntüleri sadece Sayfada aşağıya kaydırma yapın

Özellikle blogunuzu hızlı bir şekilde yüklemek istiyorsanız içeriğinizden sonra resimlerinizi yükleyin. Bu şekilde, jQuery Image Lazy Load WP yükleyerek web sitenizin bant genişliğini kaydedebilirsiniz .

WordPress Veritabanı Optimize Edin

Ağır Veritabanı web sitenizi yavaşlatabilir. WordPress Veritabanı’nı optimize ederek eski post revizyonlarını, eklentilerin geçişlerini vb.
Silebilirsiniz. Optimize Edici Veritabanı için eklentileri önerir: WordPress Advanced Database Cleaner.

MySQL Veritabanınız mümkün olduğunca küçük olmalıdır. Veritabanı boyutunu azaltmak için bazı önemli şeyler yapabilirsiniz.
Post revizyonunu kapat
Wp-config.php’yi açın> bu satırı ekleyin

define (‘WP_POST_REVISIONS’, false);

Alternatif olarak, Post Revizyon için limit de ayarlayabilirsiniz.

define (‘WP_POST_REVISIONS’, 3);

Kaynak : Editing_wp-config.php

Otomatik Kaydetme Aralığı Değişikliği

WordPress, düzenleme sırasında otomatik olarak yeni mesaj kaydetmek için bir alışkanlığa sahiptir. Bu kodu wp-config.php dosyanıza ekleyerek zaman süresini yönetebilirsiniz

define (‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 120);

RSS için FeedBurner kullanarak Sunucu Yükünü azaltın

Çünkü, amacımız sunucu yükünü azaltmaktır, Varsayılan RSS Feed’leri yerine Google Feed brülörünü kullanın. Bu kodu .htaccess dosyanıza ekleyin. Emin olmak; RSS Feed URL’nizle değiştirin.

<IfModule mod_rewrite.c> Bir RewriteEngine RewriteCond% {HTTP_USER_AGENT}! ^. * (FeedBurner | FeedValidator) [NC] RewriteRule ^ besleme / ?.*$ http://www.example.com/feed [L, NC, R = 301] </ IfModule>

SPAM Bot Trafiği ve İstenmeyen Tarayıcıları Engelleyin

SPAM botuna dikkat edin. Web sitenizi spam bot Trafikten korumak için WordPress .htaccess ve robots.txt dosyanızda birkaç ayar uygulayabilirsiniz. Örneğin, trafik-yönlendirmesini Google Analytics’i kullanarak izleyebilirsiniz.

# Spam Sitesi EngellemeSetEnvIfNoCase Kötü-spam-proxy spammer = yes ileSetEnvIfNoCase Referer evil-spam-domain.com spammer = yesSetEnvIfNoCase Referer evil-spam-keyword spammer = evetSetEnvIfNoCase Pinappleproxy spammer = yes ileBaşvuran semalt.com spammer = yesSetEnvIfNoCase Referer kambasoft.com spammer = yesSetEnvIfNoCase Referer savetubevideo.com spammer = yesReferer buttons-for-website.com spammer = yes ayarlaNeVıfNoCaseReferans poker spammer’ını ayarlayın = yesSipariş ver, reddetHerkese izin verDenge env = spammer# bitiş kodu

Önerilen Eklenti : Bot Block

Web sitesi bant genişliğini berbat edecek ve SEO’yu da sulayacak kadar sıradan bir tarayıcı bot var. Bu nedenle, bu kodu her satırda WordPress Web sitenize ekleyin robots.txt

Kullanıcı temsilcisi: OmniExplorer_Botİzin Verme: /Kullanıcı-aracı: FreeFindİzin Verme: /Kullanıcı temsilcisi: BecomeBotİzin Verme: /

Robots.txt dosyasında tam bir liste elde edebilirsiniz .

Sunucu Yükünü Korumak için Tarama oranını azaltın

Sadece Popüler veya yoğun web sitesi içindir. Sunucudaki yükü korumak için tarama hızı ayarlayabilirsiniz. Lütfen dikkat: Yeni içeriğin endekslenmesin de birkaç saniye gecikmelere neden olabilir. İsterseniz robots.txt dosyanıza aşağıdaki satırları ekleyin:

User-agent: *Tarama Gecikmesi: 10

(Not: Zavallı bir ana bilgisayar kullanmıyorsanız, genellikle tavsiye edilmez.)

PageSpeed’i Sunucuya Yükleyerek Web Sitesi Hızını Geliştirin

PageSpeed ​​Modülü , WordPress sitenizin tamamını sunucu tarafında otomatik olarak küçültebilir. Sonra otomatik olarak açılır. Önceden herhangi bir Önbellek eklentisi kullanıyorsanız veya her şeyi elle yapmak için, ihtiyacınız yoktur. Basitçe kapatabilirsiniz, böylece bu kodu .htaccess dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Bunu ekledikten sonra Error 500’ü alıyorsanız, web barındırıcının bu Uzantıları yüklemediği anlamına gelir. Ardından ModPageSpeed’i .htaccess’den kaldırabilirsiniz. Paylaşılan barındırma hizmetindeyseniz, bu uzantıyı kurmak için barındırma sağlayıcısına başvurabilirsiniz. CSS ve JS’yi sunucu tarafında küçültür.

ETag’ı kaldır

Önbellekleme amacı için kullanılır, ancak statik içerik için bir son kullanma başlıkları ayarladıysanız, eTags işlevselliğini devre dışı bırakmalısınız. .htaccess dosyasını kullanarak ETag’ı nasıl devre dışı bırakabilirsiniz.
ETag’ı devre dışı bırakmak için. htaccess dosyanıza bir satır yerleştirmeniz yeterlidir.

Çok Kabul Edilen Kodlamayı Belirtin

Bu şekilde, JavaScript, CSS vb. Için çok fazla kodlamayı etkinleştirebilirsiniz. Aşağıdaki satırları WordPress .htaccess dosyanıza ekleyin.

# Vary: Accept-Encoding başlığını belirtin <IfModule mod_headers.c> <FilesMatch “. (Js | css | xml | gz) $”> Üstbilgi eklentisi Değişken: Kabul Et-Kodlama </ FilesMatch> </ IfModule>

Sıradışı Yönlendirmelerden Kaçının

Yeniden yönlendirme, bir alan adını başka bir alan adına arama yapmak için fazladan bir zaman harcıyor; bu nedenle yönlendirme seviyesini minimumda tutmalısınız. Facebook’u Box gibi kullanıyorsanız, açılış sayfalarına yönlendirme sorunu yaşar. Bu bir Facebook sorundur; elinizde olmayan böyle iniş yönlendirme için hiçbir şey yapamazsınız. Ancak burada, URL’nin bir sürümüyle sadık kalmanız gereken farklı bir şeyden bahsediyorum. .htaccess aracılığıyla bazen dikkatsiz değişiklikler, www’nin www yönlendirilmesine ya da tersinin yol açmasına neden olabilir. Bu durumda, ev URL’sini ve site URL’sini WordPress Wp-config.php dosyasında tanımlamalısınız.

define (‘WP_HOME’, ‘http: //example.com’);define (‘ WP_SITEURL ‘,’ http: //example.com ‘);

WordPress blog’unuz Alt Dizin WordPress’de barındırılıyorsa, bu satırı wp-config.php’nizden daha fazla ekleyin

define (‘WP_SITEURL’, ‘http: //’. $ _SERVER [‘HTTP_HOST’]. ‘/ wordpress’), tanımlayın (‘WP_HOME’, ‘http: //’. $ _SERVER [‘HTTP_HOST’]. ‘/ WordPress’);

Keep Alive’i etkinleştir

Canlı tutun yalnızca WordPress’in favori optimizasyonudur. Web tarayıcısının herhangi bir durdurma yapmadan bağlantı kurmasını sağlar. Bazı ucuz hosting şirketi bunu yapmanıza izin vermeyebilir. BTW, Bu satırı WordPress .htaccess’inize ‘Canlı Ol’ özelliğini etkinleştirmek için ekleyebilirsiniz.

<ifModule mod_headers.c>Başlık seti Bağlantı tutma</ IfModule>

Sınırı Iframe

Başkasının web sitenizi iframe altında tekrar yayınlamasına izin vermek istemiyorsanız, bunu tüm harici alanlar için yeniden çizebilirsiniz. Bu sayede, Sunucunuzdaki değerli bant genişliğini koruyabilirsiniz. .htaccess dosyasına aşağıdaki satırı yerleştirin.

<ifModule mod_headers.c>Başlık her zaman X-Frame-Options SAMEORIGIN ekler</ IfModule>

Varsayılan WordPress Yorum Sistemi kullanmayın

Önceki 7. adımda, Tutarlı URL’den gravatar görüntüsü sunmak için bir çözümden bahsetmiştim. Şüphesiz WordPress varsayılan yorum sistemi kullanıyorsanız, Veritabanı büyüklüğünüz olacaktır. Performans perspektifi için Discus Comment sistemini tercih edebilirsiniz. Tüm yorumlarını Sunucularında saklar. Çeşitli giriş yöntemleri sunar, bu yüzden spam yorumlarının olasılığı daha azdır.

Sitenizi Brute-Force Saldırısından Koruyun

Sunucu yükünü azaltmak için düşünüyorum. Bu adımı hafifçe atmamalısın. Çünkü ilk bayt yanıt süresini olumsuz etkilemektedir.

 1. Sınırlama wp-admin sayfasına şifreniz veya IP adresi ile erişin.
 2. WordFence Security Plugin kullanın.
 3. JetPack Tek Oturum Açma özelliğini kullanın ve WordPress giriş sayfasını güvence altına almak için normal WordPress giriş sayfasını değiştirin.
 4. Mükemmel bir güvenlik duvarı korumasına sahip olmak için WordFence Security Plugin kullanın.

Ve, Sunucu tarafı optimizasyonu burada sona erer.

WordPress Eklentilerini En İyileştirme

Şimdi, buradan öğreneceğiniz ilginç kısım WordPress eklentilerini eniyileştirme hakkında. Önce bu eklentileri gereksinimlerinize göre yönetmeniz gerekir.

WordPress, Eklentilerin özelliklerini kutsasın. Bazı eklentileri kullanışlıdır ve bazı eklentiler de yanlıştır. Bazı eklentiler kullanışlıdır, başka bir deyişle, yalnızca birkaç eklenti sunucu kaynaklarını tüketmektedir.

BTW, WordPress eklentisini en iyi duruma getirmek için kullanışlı olan bazı teknikleri uygulamak zorundasınız.

JetPack eklentisi gerçekten yavaşlıyor mu? Optimize edelim

Gerçek evet ve hayır Her ikisi de. Nasıl kullandığına bağlı Çoğu kimse, Jetpack eklentisinin siteyi çok yavaşlattığını söylüyor. Bu yüzden, bu ipuçlarını benim ilk noktamda paylaşmayı düşündüm. Bu blog’da JetPack’i de kullanıyorum, ancak sitem hâlâ hızlı. Sırrı, ön uç CSS’sini filtrelemek için basit kodun altında kullanıyorum.
JetPack’in gereksiz CSS kodunu kaldırmak için

Görünüm> Tema Editörü> functions.php’ye gidin

add_filter (‘jetpack_implode_frontend_css’, ‘__return_false’);

Bu filtre, devre dışı bırakılmış herhangi bir modülden CSS’yi yüklemenize izin vermez.

alternatif olarak

<? php // Öncelikle, Jetpack’in tüm CSSadd_filter (‘jetpack_implode_frontend_css’, ‘__return_false’) ile bitiştirmediğinden emin olun. // Daha sonra, her CSS dosyasını birer birer kaldırın // Herhalde hepsine ihtiyacınız olmayacak tüm modülleri ve tüm temaları kullanmadığınız sürece! 🙂 // Bunlardan bazıları sadece belirli yönetici sayfalarına yüklenir, bu yüzden okuyucunuzu etkilemez jeherve_remove_all_jp_css () {wp_deregister_style (‘AtD_style’); // Son teslim tarihinden sonra wp_deregister_style (‘jetpack_likes’); // wp_deregister_style Likes (‘jetpack_related-posts’); // İlgili Yazılar wp_deregister_style (‘jetpack-carousel’); // Carousel wp_deregister_style (‘grunion.css’); // İletişim formu wp_deregister_style (‘asla-olmayan-ana sayfa’); // Sonsuz Kaydırma wp_deregister_style (‘sonsuzluk-yirmi’); // Sonsuz Kaydırma – Yirmi On wp_deregister_style (‘infinity-twentyeleven’); // Sonsuz Kaydırma – Yirmi Eleven wp_deregister_style (‘infinity-twentytwelve’); // Sonsuz Kaydırma – Yirmi Twelve wp_deregister_style (‘sonsuzluk-yirmiüç’); // Sonsuz Kaydırma – Yirmi Onüç wp_deregister_style (‘sonsuzluk-yirmi altı’); // Sonsuz Kaydırma – Yirmi Dörtte wp_deregister_style (‘sonsuzluk-yirmi on beş’); // Sonsuz Kaydırma – Yirmi On beş wp_deregister_style (‘noticons’); // Notlar wp_deregister_style (‘post-by-email’); // E-postayla gönder wp_deregister_style (‘publicize’); // wp_deregister_style (‘sharedaddy’) tanıtımı; // Paylaşım wp_deregister_style (‘paylaşım’); // Paylaşım wp_deregister_style (‘stats_reports_css’); // Stats wp_deregister_style (‘jetpack-widgets’); // Widget’lar wp_deregister_style (‘jetpack-slideshow’); // Slideshows wp_deregister_style (‘sunumlar’); // Sunum kısa kodu wp_deregister_style (‘jetpack-subscriptions’); // Abonelikler wp_deregister_style (‘kiremit-galeri’); // Döşenmiş Galeriler wp_deregister_style (‘widget-koşullar’); // Widget Visibility wp_deregister_style (‘jetpack_display_posts_widget’); // Mesaj Mesajları Widget wp_deregister_style (‘gravatar-profile-widget’); // Gravatar Widget wp_deregister_style (‘widget-grid-and list’); // Top Posts widget’ı wp_deregister_style (‘jetpack-widgets’); // Widgets} add_action (‘wp_enqueue_scripts’, ‘jeherve_remove_all_jp_css’); // Gravatar Widget wp_deregister_style (‘widget-grid-and list’); // Top Posts widget’ı wp_deregister_style (‘jetpack-widgets’); // Widgets} add_action (‘wp_enqueue_scripts’, ‘jeherve_remove_all_jp_css’); // Gravatar Widget wp_deregister_style (‘widget-grid-and list’); // Top Posts widget’ı wp_deregister_style (‘jetpack-widgets’); // Widgets} add_action (‘wp_enqueue_scripts’, ‘jeherve_remove_all_jp_css’);

Not: Yalnızca kullanmadığınız modül stil sayfasını kaldırın.

Eklenti Yükünü Analiz Edin

Plugin Optimizasyon ipuçlarımı uygulamadan önce öncelikle Plugin Yükleme P3 Eklentisi Performans Profiler eklentisini kullanarak kontrol edin. Kontrol ettikten sonra, sizin ve ziyaretçileriniz için çok önemli olmayan tüm olağan dışı ve ağır eklentiyi kaldırmanız gerekir.

Şimdi Plugin Organizer’ı kullanarak Seçmeli Plugin’i Yükleyebilirsiniz . İhtiyaca göre seçici eklenti yüklemenize yardımcı olacaktır. Örneğin, Contact Form 7 eklentisi CSS, Akismet Plugin JS’yi her sayfada yüklemek mantıklı değil. WordPress’de post veya sayfa gereksinimlerine göre yüklenecek eklentileri kolayca yönetebilirsiniz. Her eklentiyi yüklemek için sipariş yönetebilirsiniz.

Ziyaretçi Deneyimini etkilemeden Widget’ları Göster

Tek bir web sayfasında yer alan 100 adet Widget, beynimi de rahatsız ediyor. LOL! Şimdi onu verimli bir şekilde yönetmeyi öğrenin. Birçok widget’i göstermeye alışkın iseniz, JetPack’in Widgetleri Göster modülünü kullanabilirsiniz; bu, hangi sayfada / yazı / etiket / kategoride her bir widget’i göstermek veya gizlemek istediğinizi denetleyebilir. Sadece her widget’ın hemen altında bir onay kutusu ekler.

Mümkünse, Resmi Paylaşım veya Takip Düğmesini kullanmayın

Evet, okudun demektir. Nedenleri aşağıda açıklanmıştır. – Google Developer yönergelerine göre Mobil Dostu olmuyorlar. – Facebook benzeri kutu eklentisi açılış sayfasına alışılmadık bir yeniden yönlendirmeye neden oluyor. – Başka bir deyişle, Twitter takip eden düğmeler de aynı soruna neden oluyor. – Twitter Follow düğmesi JavaScript yükünü açıklıyor. web sayfasının hızını etkileyen senkronizasyon modunda web sayfası.

Çözüm: En iyi fikir bu önemli kaynakları sınıfta tutun veya ASYNC modunda yükleyebilen diğer paylaşım eklentilerini kullanın.
Örneğin, Tweet düğmesini zaman uyumsuz şekilde yüklemek istiyorsanız, bu kodu kullanın

Takeaway: Platform.js zaman uyumsuz şekilde yüklemeniz gerekir.

YouTube Video Iframe eklemek için en iyi yol

Google + ‘yı kullanıyorsanız, bazen G +’ nın tam iframe yerine YouTube Video Thumbnail’i yüklediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bir kullanıcı tıkladığında gerçek iframe yüklenir. Aynı prensibe göre, WordPress blogunuz için de yapabilirsiniz. Plugin WP YouTube Lyte’yi kurmanız yeterlidir.

Özet:
En iyisi ve optimize edilmiş WordPress temasına sahip olmak önemlidir. 
Sunucu, performansın her yanına çok fazla etki eder 
Az eklentileri mümkün olduğunca kullanmaya özen gösterin.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Mayra dedi ki:

  Hi there just wanted to give you a quick heads up and let you know a
  few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I
  think its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.porn gals