Windows XP de Kablosuz Sıfır Yapılandırma Nasıl Kurulur

Windows XP de Kablosuz Sıfır Yapılandırma Nasıl Kurulur Microsoft, Windows XP’de bir WiFi bağlantısını otomatik olarak yapılandırma becerisini içeriyor. Bu özellik, Wireless Zero Configuartion, WZC ve WLAN AutoConfig gibi birçok adla bilinir.

Microsoft’a göre, bu özellik “sıfır yapılandırma” gerektirdiğinden, kurulumu oldukça basittir.

Bu makalemizde Aşağıdaki sorularınıza cevap bulacaksınız

  • Kablosuz otomatik yapılandırma hizmeti çalışmıyor win7
  • Otomatik kablosuz ağ yapılandırması
  • Windows 7 kablosuz hizmeti çalışmıyor
  • Kablosuz otomatik yapılandırma hizmeti wlansvc çalışmıyor

Windows XP de Kablosuz Sıfır Yapılandırma Nasıl Etkinleştirilir

Bu özelliği kullanmak için, WiFi servisleriniz başlangıçta etkinleştirilmelidir. Durum böyle olup olmadığını kontrol etmek için Başlat > Çalıştır’a gidin ve services.msc komutunu girin . Tüm yerel Windows hizmetleriyle birlikte bir pencere göreceksiniz.

Bu listede, Hızlı Kablosuz Yapılandırmasına bakın. Bu seçeneği sağ tıklatın ve Özellikleri seçin. Burada, iki şeyden emin olun. Birincisi, Başlangıç ​​Türü Otomatik olarak ayarlanır. İkincisi, Hizmet Devletinin Initiate’i gösterdiğini doğrulayın. Değilse Başlat düğmesini tıklayın. Bunu yaptıktan sonra, tıklayın Tamam ve açık pencereleri kapatın.

Kablosuz otomatik yapılandırma servisi etkin olduğunda, ağ bağlantı yöneticisini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Başlat > Denetim Masası
Ağ Bağlantıları bölümüne gidin. Kablosuz Ağ Bağlantısı simgesini sağ tıklatın ve ardından Özellikleri seçin.

Pencerede, Kablosuz Ağ Ayarları sekmesini tıklayın. Bu pencerenin üst kısmında, Kablosuz ağ ayarlarımı yapılandırmak için Windows kulanı işaretleyin ve ardından onaylamak için Tamam düğmesine basın.

WiFi’ye Nasıl Bağlanır

Ağ algılanırsa, yalnızca adı çift tıklatmanız ve ağ anahtarını girmeniz yeterlidir. Oturum Aç’ı tıklayın. Bağlantınızı onaylayan bir mesaj alırsınız; bu noktada tüm pencereleri kapatıp göz atmaya başlayabilirsiniz.

Ağ algılanmazsa, Windows XP’ye bir yapılandırma profili el ile eklemelisiniz. Pencereyi kapatarak başlayın. Daha sonra, Kablosuz Ağ Bağlantısı simgesini sağ tıklatın ve Özellikler > Kablosuz Ağ Yapılandırmasını seçin.

Sayfanın alt kısmında tıklayın ekleyin. SSID isteyen bir pencere belirecektir. Onu girin ve ağ anahtarınız için WEP veya WPA (ayarlarınıza göre) seçimini yapın. Şifreyi girdikten sonra, tıklayın Tamam iki defa. Hepsi bu kadar.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksiz veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows XP de Kablosuz Sıfır Yapılandırma Nasıl Kurulur için yorumda bulun

    Windows XP de Kablosuz Sıfır Yapılandırma Nasıl Kurulur için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows XP de Kablosuz Sıfır Yapılandırma Nasıl Kurulur için ilk yorumu yapabilirsin.