Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi

Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi Microsoft, kullanıcıların Microsoft hesaplarını kullanarak oturum açmadıkları sürece kendi cihazlarına ayrı bir şifre belirlemelerini önerir. Ancak, kullanıcılara parola ayarlamak isteyip istemedikleri konusunda seçime hakkını kullanıcıya bırakın. Windows’un sonraki sürümlerinde, Windows, yüz tanıma, parmak izi tanıma, iris tanıma veya PIN kullanarak sistemde oturum açmak için aygıta özel bir özellik olan Windows Hello’i kullanıma sundu . Ancak, bu özelliği kullanmak için önce bir şifre belirlememiz gerekiyor.

PIN veya biyometrik kimlik, aygıta özel bir işlev olması gereken bir cihaz olsa da, kuruluşun politikası buna izin veriyorsa, birden fazla cihazda ayarlanabilir. Burada bir PIN’in neden paroladan ve cihazlara özgü işlevleri hakkında daha iyi olduğu hakkında bir açıklama bulabilirsiniz. PIN, herhangi bir sunucuya kaydedilmez ve bu nedenle cihazdan erişilemez, ancak daha önce de belirtildiği gibi, birden fazla cihazda Windows Hello kurabiliriz.

Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi

Birden fazla cihazın PIN kodunu veya biyometrik tanımlamasını yapılandırmak için Windows Hello Business for Business’ı kullanıyorsak, bir cihazda hesap şifresini değiştirmek, bir anahtar veya sertifika kullandığından, diğer cihazların PIN’ini veya biyometrik tanımlamasını etkilemez. Ancak, Windows için Kurumsal Sınıf’ı kullanmıyorsak, ilgili tüm cihazlarda şifreyi değiştirmemiz gerekir. Böyle bir durumda, aşağıdaki hatayı alırsınız.

Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi. Yeni şifrenizle bir kez bu cihaza giriş yapmalısınız ve ardından PIN’inizle oturum açabilirsiniz.

Sorunu anlamak

Ana cihazımızda bir PIN kodu belirlediğimizi ve bir şifre oluşturduğumuzu (veya mevcut olanı kullandığımızı) varsayalım. Aynı cihazdaki şifreyi değiştirdiğinizde, PIN şifrenin değiştiğini algılayabilmesi için sistem üzerinde kurulduğundan beri her zamanki gibi çalışacaktır. Artık parola sunucuya özel değil, aygıta özel değil, dolayısıyla tüm ilişkili sistemlerde değişir. Diğer sistemlere ait PIN bu parola ile bağlantılıdır, ancak bu değişiklikler sunucuda yapıldığı için bu değişikliği fark edemezler. Böyle bir durumda, bu sistemlerde PIN girişi başarısız olur.

Birincil olmayan sistemlerde PIN (veya biyometrik) değiştirme

Tartışma uğruna, birincil sistemin PIN’in başlangıçta değiştirildiği sistem olduğunu varsayıyoruz.

  1. Hatayı aldığınızda Tamam’ı ve ardından Oturum Açma seçenekleri’ni tıklatın.
  2. Şifre seçeneğine tıklayın ve yeni şifreyle giriş yapın. Bunu yaparken sistem, sunucuda zaten değiştirilmiş olan yeni şifreyi kaydeder. Aynı anda, PIN de değişen şifreyi tanıyacaktır.
  3. Bu sefer PIN ile giriş yapabilirsiniz. Aynı biyometrik tanımlama için de geçerlidir.

Umarım bu sorunu çözmenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi için yorumda bulun

    Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şifreniz farklı bir cihazda değiştirildi için ilk yorumu yapabilirsin.