pubg nasıl oynanır

pubg nasıl oynanır PUBG’de kazanmak basittir: ayakta kalan son oyuncu (veya takım) olun. 

Oyun, ölüm mücadelesinde birbirlerine karşı 100 bireysel oyuncu atan bir savaş royale hayatta kalma oyunudur. Oyuncular her oyuna bir adaya paraşütle atıp en güçlü silahları bulmak için binaları yağmalayarak başlıyor – hepsi düşman oyuncularıyla savaşırken ve haritanın çeşitli tehlikelerinden kaçınırken.

Bazıları oyunu daha güvenli oynamayı seçiyor, binalarda kamp kurmayı seçiyor ve sadece gerekli olduğunda savaşıyor. Diğerleri agresif oynamayı sever, çoğu öldürmeye gider.

PUBG oynamanın “doğru” bir yolu yoktur. Her oyun kendine özgü zorluklar sunan tamamen farklı bir deneyimdir. Bazı tavuk yemekleri hazırlarken, sizin ve takım arkadaşlarınız için hangi stratejilerin en iyi sonucu verdiğini görmek için deney yapın!

DAİRE

Ada çok büyük olduğu için oyun, savaşmayı teşvik etmek için oyuncuları belli alanlara zorlar.

Uçak tüm oyuncuları bırakmayı bitirdikten kısa bir süre sonra haritanızda bir zamanlayıcı ile birlikte beyaz bir çember göreceksiniz. Bu zamanlayıcı sıfıra ulaştığında, daha büyük mavi bir daire yavaşça beyaz olanı kapatmaya başlar. Bu mavi daire, zaman içinde size yavaşça zarar verecek tehlikeli bir alanı temsil eder, bu yüzden dışına çıkmadığınızdan emin olun!

Güvenli bölgeye en doğrudan rota için haritanızdaki noktalı çizgiyi takip edin!

Kırmızı Bölge

Kırmızı Bölgeler, haritada rastgele görünen geçici tehlike bölgeleridir. Kısa bir gecikmeden sonra, kırmızı bölge, tek bir vuruşta herkesi öldürecek büyük bombalarla bombalandı.

YAĞMA KILAVUZU

Oyuncular hiçbir eşya ile adaya düşürülür. Silahlar, ekler ve iyileştirici eşyalar binaları ve şehirleri yağmalayarak bulunmalı. Haritanın belirli bölgeleri en iyi yağma bulma şansını daha iyi gösterir, ancak çoğu zaman en çok oyuncu trafiğini çeker.

Oyundaki ganimetlerin çoğu, çoğu bina ve büyük yapılar içinde sabit yerlerde ortaya çıkıyor. Büyük şehirler en yoğun yağma toplanma noktalarına sahiptir ve genellikle çok sayıda oyuncu çekecektir.

Tüm ürünler eşit sıklıkta üretilmez. Ürün ne kadar iyiyse, bulmak o kadar zor olur. P92 Tabanca ve Bandajlar gibi bazı eşyalar çok yaygın olarak bulunur. Gibi başkaları, Keskin Nişancı Tüfekler ve Seviye 3 kask, çelik yelek ve sırt çantaları çok nadirdir.

Airdrop Sandığı

Nadiren, bir tedarik uçağı rastgele bir Airdrop Sandığı’nı (ya da iki) ada boyunca uçarken düşürecektir. Bu nadir kasalar paraşütle yavaşça inerler ve yere çarptıklarında parlak kırmızı duman yayarlar. Airdrop Kasaları, SADECE Airdrop Kasalarında bulunan münhasır eşyalara ek olarak, Med Kits ve Level 3 Kaskları gibi oyundaki en nadir eşyalardan bazılarını içerir.

SAĞLIK VE DAYANIKLILIK

Sağlık çubuğunuz% 100’den başlar ve% 75 eşiğine kadar olan herhangi bir hasar Şifa Maddeleri kullanılarak doldurulabilir . Sağlığınızın son% 25’i ancak güçlendiricilerle takviye edilebilir  Med Kitleri oyundaki nadir şifa verici maddelerdir ve sizi sağlığınızın% 100’üne kadar iyileştirir.

Güç ölçeriniz dört ayrı bölüme ayrılmıştır. İlk iki bölümün doldurulması sizi kısa bir süre içinde sürekli olarak iyileştirir, son iki bölüm de güçlü iyileşme ile birlikte küçük bir hareket hızı artışı sunar.

SAVAŞA GİRİŞ

Hedefiniz sadece ayakta kalan son kişi olmakla birlikte, kaçınılmaz olarak tavuk yemeğinize giderken insanlarla savaşmak zorunda kalacaksınız. Belki şansın yaver gitmez güçlü bir Kar98k bulursun! Diğer zamanlarda, kendinizi bir Pan ile insanları yenmeye çalışırken bulabilirsiniz.

Silah Temelleri

PUBG’de mücadele, harita üzerinde çeşitli yağmalama yerlerinde ortaya çıkan çok çeşitli silahları içerir.

Tabancaları bulmak kolaydır, ancak düşük menzilli ve hasar istatistiklerinden zarar görürler – bu da onları herhangi bir silahlı çatışma için son çare olarak seçer.

Av tüfeği , yakın mesafede bir atışta öldürme potansiyelleri ile bilinir, ancak menzilde neredeyse işe yaramaz.

Hafif Makineli Tüfekler , yüksek atış hızı ve hızlı yol tutuşuyla atış başına düşük hasar istatistiklerini oluşturur.

Saldırı Tüfeği , PUBG’deki silahlı dövüşlerin ekmek ve tereyağı. Bu güçlü silahlar orta menzilli silahlı çatışmalara hükmediyor, çeşitli ataşmanlar sunuyor ve düşman Zırhını delmek için iyi.

Keskin Nişancı Tüfeği , PUBG’deki en güçlü silahlardır ve çoğu tek bir atışta birini öldürebilir. Oyunda en nadir silahlar arasındalar ve en nadir bulunanlar sadece Airdrop Kasalarında bulundu.

Oyunda çeşitli Melee silahları bulunmaktadır, ancak silahlı düşmanlara karşı nadiren kullanışlıdır. Yine de bunun sizi cesaretlendirmesine izin vermeyin. Vurgu klipleri görmeyi seviyoruz.

Tatar Yayı’nı denemek için cazip olabilirsin , ama öyle olsun. Sadece kalp kırıcı getiriyor.

Hızlı Savaş İpuçları

PUBG hasta, taktiksel oyunu ve dizginsiz saldırganlığı ödüllendiren bir oyundur. Kendinizi bir silahlı çatışmada bulduğunuzda bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Düşmanını Belirle

Vurulursa, panik yapma dürtüsüne karşı durun ve düşmanın yerini belirleyip çağırmaya odaklanın.

Saklanacak yer bul!

Bir duvar, ağaç, hatta küçük bir kaya olsun, en kısa zamanda sizin ve düşmanınız arasında olsun. Mermiler duvarlara nüfuz edemez, bu yüzden siz ve düşmanınız arasında sağlam bir şey olduğu sürece, şimdilik iyisiniz.

Kavga mı Uçuş mu?

PUBG’deki her silahlı çatışma farklı bir senaryodur ve en iyi eylem planınız bir dizi faktöre bağlıdır. Unutma – oyundaki tek amacın hayatta kalan son kişi olmak. Düşmanınızın bir keskin nişancı tüfeği varsa ve yalnızca bir av tüfeği varsa , savaştan bir çıkış yolu bulmak en iyisidir. Size bir tabanca ile püskürtme yapıyorlarsa ve bir keskin nişancı varsa, yüzlerini havaya uçurun.

Mermi Damlasına dikkat et!

PUBG’de, mermileriniz tıklar tıklamaz hemen hedefinize ulaşmaz. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, farklı silahlar farklı hızlarda ateş ederek belirli silahları diğerlerinden daha etkili bir menzil içinde yapar. Uzaktaki oyuncuları hedef alırken, vurmayı hedeflediğiniz hedefin biraz üstüne hedeflemeniz gerekir. Hareketli bir hedef durumunda, silahınıza bağlı olarak, atışlarınızı hafif bir mesafeye yönlendirmeniz gerekecektir .

Yağmalarını al!

Bir düşmanı öldürmek, bedenlerine kaçma ve envanterlerinde olan her şeyi alma şansını verir. Düşmüş düşmanları yağmalarken dikkatli olun, çünkü önceki kavgadaki silah sesi, şüphesiz mağdurları kolayca öldürmek için yağma kutularını yem olarak kullanmak isteyenleri cezbedebilirdi.

Bonus ipucu

Bir oyuncunun kafasına vurulması 2.5x hasar verir, bu yüzden bu headshot’ı sıraya koymak için zaman ayırın! Kar98k ve SKS gibi birçok silah, zırhsız bir oyuncuyu tek bir kafa vuruşuyla düşürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. pubg nasıl oynanır için yorumda bulun

    pubg nasıl oynanır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak pubg nasıl oynanır için ilk yorumu yapabilirsin.