PS 4 dualshock Sarj Problemi

PS 4 dualshock Sarj Problemi PS4 dualshock , Play Station konsolunuza bağlanmak için kullanılan kablosuz denetleyicilerdir. Konsolun kendisi, dizüstü bilgisayarlar veya duvara monte edilmiş şarj cihazları (akıllı telefonlarımız için olduğu gibi) dahil olmak üzere çeşitli prizlerle şarj edilme yetenekleri vardır.

İlk sürümden bu yana, şimdilerde birkaç kullanıcı var ve ardından PS4 dualshockun doğru şekilde şarj edemediklerini bildiren kullanıcılar oldu. Kabloyu taktıklarında ışık yanıp sönmez ve PS4 hiçbir şey olmamış gibi davranır. Bu çözümde, PS4 dualshock un neden şarj olmadığına dair sorunları gidermenize yardımcı olacak birkaç geçici çözümden geçeceğiz.

PS4 dualshock şarj olmamasına neden olanlar nedir?

Diğer tüm kablosuz kontrol cihazlarında olduğu gibi, PS4 kontrol cihazlarında da neden farklı şarj olamayacağına dair çeşitli yönleri ve nedenleri vardır. Sebeplerin bazıları aşağıda listelenmiştir.

 • Hata durumu: PS4 dualshock, şarj mekanizmasını işe yaramaz hale getirebilecek bir hata durumunda olabilir. Denetleyicinin sıfırlanması genellikle bu sorunu giderir.
 • Şarj kablosu: Kullandığınız şarj kablosu, akımı dualshocka iletmiyor etmiyor olabilir. Bu yaygındır ve akıllı telefonların şarj kablolarımızın kırıldığı duruma benzer.
 • Şarj Portu: PS4 konsolunuzda bulunan şarj portu bozulmuş olabilir.
 • Piller: Konsolunuzda bulunan piller kullanım sırasında bitmiş olabilir. Her şarj edilebilir pilin limiti ve ömrü vardır. Pillerinizi değiştirmediyseniz bile, sorun bu olabilir.

Geçici çözümlere başlamadan önce, PS4 dualshock gerçekten çalışır durumda olduğundan ve kırılmadığından emin olmanız gerekir. PS4 dualshockun fiziksel olarak arızalanırsa, bir mağazada kontrol edilmesini öneririz.

PS4 dualshock Sıfırlama

Teliniz ve pillerinizle karışmaya başlamadan önce, PS4 denetleyicinizi fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Her PS4 kontrol cihazı, genellikle oynatıcının tercihleri ​​olan konfigürasyonlara ve ayarlara sahiptir. PS4 denetleyicinizi doğru şekilde sıfırlamayı deneyebilir ve bunun işe yarayıp yaramadığını görebiliriz.

 1. PS4 konsolunuzla veya herhangi bir şarj portuyla çıkarın.
 2. Bağlantı kesildikten sonra, küçük bir pim alın , Kolları çevirin ve arkadaki sıfırlama düğmesine basın ve basılı tutun. Birkaç saniye basılı tutmaya devam edin.
 1. Şimdi pimi serbest bırakın ve kontrol cihazınızı eşleştirmeden veya şarj etmeden önce birkaç saniye bekleyin. Eldeki sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

PS4’ünüze Güç Verin

PS4 konsolunuz ayrıca, PS4 kollarının beklendiği gibi şarj olmama nedeni olarak suçlu olabilecek bir hata durumunda olabilir. Konsolu döndürme gücünün sorunu çözdüğü konusunda çok sayıda kullanıcı raporu vardı. Güç döngüsü, konsolu tamamen yeniden başlatma işlemidir, böylece tüm geçici yapılandırmalar silinir.

 1. PS4 konsolunuzu ve dualshock normal şekilde kapatın.
 2. Şimdi çıkar ana güç kaynağı tel senin konsolun soketinden ve yaklaşık 5 için boşta olan let – 10 dakika. Ayrıca, tüm enerjinin boşaldığından emin olmak için PS4 güç düğmesini 30 saniye basılı tutun.
 1. Süre geçtikten sonra, her şeyi tekrar bağlayın ve konsolunuzu ve denetleyicinizi açın. Kontrol cihazınızı bağlamayı deneyin ve bunun işe yarayıp yaramadığını kontrol edin.

Bağlama Kablonuzu Kontrol Etme

PS4, tıpkı günlük yaşamımızda kullandığımız bir mikro USB aygıtı gibi görünen bir kablo kullanan diğer tüm elektronik cihazlar gibi şarj edilir. Kablonun kullanım sırasında veya fiziksel olarak hasar gördüğünde zarar görebileceği sayısız durumlar vardır.

Kabloyu değiştirmenizi ve dualshock şarj olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Çalışan bir şarj kablosunu, sorunsuzca çalıştığını bildiğiniz herhangi bir arkadaşınızdan veya telefondan ödünç alabilirsiniz. Teliniz suçlu görünüyorsa, değiştirmeyi düşünün.

PS4 Şarj Portunu Kontrol Etme

Kolların doğrudan konsolunuzdan şarj etmeye çalışıyorsanız, Dizüstü Bilgisayarınız veya akıllı telefon şarj adaptörünüz gibi başka bir bağlantı noktasını kullanarak şarj etmeyi deneyebilirsiniz. PS4 konsolunda bulunan şarj bağlantı noktasının düzgün çalışmadığı ve sorunlara neden olduğu çok sayıda durum vardır.

Denetleyicinizi başka bir şarj kaynağından şarj edebiliyorsanız, bu muhtemelen konsolunuzun şarj bağlantı noktasında bir sorun olduğu anlamına gelir. Şimdi dualshock başka bir PS4’ten şarj etmeyi deneyin; böylece sorunun konsolunuzun bağlantı noktasında olduğundan kesinlikle eminiz.

Sorun PS4’ünüzün şarj portundan kaynaklanıyorsa, kontrol ettirmeniz gerekebilir. Donanımı açmanızı ve profesyonel yardım almadan kendiniz sorun gidermenizi önermiyoruz.

PS4 Pillerini Değiştirme

Yukarıdaki tüm sorun giderme adımlarını denedikten sonra herhangi bir sonuca varmazsanız, PS4 pillerinizi değiştirmeyi düşünmelisiniz. PS4 piller ayrıca garip davranış sergilemeye ve sonunda ölmeye başladıkları bir ömre sahiptir.

PS4 pilinizi nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz, çevrimiçi YouTube eğitimlerini kolayca bulabilir ve oradaki talimatları takip edebilirsiniz. Fiziksel donanımın zarar görmesini önlemek için PS4 denetleyicinizin özelliklerine uygun uygun bir pil kullandığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. PS 4 dualshock Sarj Problemi için yorumda bulun

  PS 4 dualshock Sarj Problemi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PS 4 dualshock Sarj Problemi için ilk yorumu yapabilirsin.