Android indirilen Dosyaları Bulma

Android indirilen Dosyaları Bulma Android cihazınıza indirdiğiniz dosyaları bulmak genellikle kolay bir iştir. dosya yada uygulama bulma adımları, ne tür bir cihaza sahip olduğunuza bağlı olarak biraz değişebilir, ancak bazı nedenlerden dolayı, indirilen dosyalar bazen “kaybolma” eğilimindedir.

Dosyalar görünüşte bir yerlerde var, onları bulmak için Android cihazınızın ayarlarına girmeniz yeterli. Bazı durumlarda, indirilen dosyaları kontrol altında tutmanıza yardımcı olmak için bir dosya yöneticisi yüklemeniz gerekebilir. Bazı seçeneklere bir göz atalım.

İndirilenler Klasörüne Bakın

Çoğu bilgisayar gibi, Android indirilen tüm dosyalarınızı saklamak için bir “Downloads” klasörü ile birlikte gelir. Android’i yıllardır kullanıyorsanız, bu sizin için açık olmalıdır. İndirilenler klasörüne erişmek için, varsayılan Dosya Yöneticisi uygulamasını başlatın ve en üste doğru “İndirme geçmişi” seçeneğini göreceksiniz.

Şimdi en son indirdiğiniz dosyayı tarih ve saatle görmelisiniz. Sağ üstteki “Diğer” seçeneğine dokunursanız, indirdiğiniz dosyalarla daha fazlasını yapabilirsiniz. Örneğin, indirme geçmişinizi temizleyebilir, düzenleyebilir, paylaşabilir ve sıralayabilirsiniz.

İndirmelerinizin daha kolay bulunmasını sağlamak için “Sıralama ölçütü” seçeneğini kullanabilir ve bunları zamana, türe, ada, boyuta, artan veya azalan olarak düzenleyebilirsiniz. Hangisi sizin için en uygunsa.

ES Dosya Gezgini ile İndirme Klasörüne Erişim

Yalnızca indirmelerinizi değil, bu konuda herhangi bir dosyayı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulama da ES Dosya Gezgini’dir. Uygulamayı ilk açtığınızda, cihazınızın Dahili deposunu sol üstte görürsünüz. Üzerine dokunun ve İndirilenler klasörünü bulana kadar kaydırın veya arama çubuğuyla arayın.

ES Dosya Gezgini, indirdiğiniz her şeyi otomatik olarak gösterir.

Windows Bilgisayarınızdan İndirilenler Klasörünü Nasıl Bulunur?

Android cihazınızda küçük şeylerin görünmesine dayanamıyorsanız, indirdiğiniz dosyalara her zaman bilgisayarınızdan bakabilirsiniz. Android cihazınızı bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve birkaç saniye içinde bağladığınız cihazın içeriğini görmenizi öneren bir bilgi istemi görmelisiniz.

Bir sonraki pencere, ithalat / ihracat (diğerleri arasında) gibi çeşitli seçenekler sunacaktır. Android cihazınızın içeriğini görmenizi sağlayan birine tıklayın. Telefon seçeneğine tıklayın ve İndirilenler klasörünü bulana kadar aşağı kaydırın. Sadece aç ve ne istersen yap.

İndirmelerinizi Chrome’da Bulun

Geçen hafta bir resim indirdiniz, ancak yanlışlıkla cihazınızdan sildiniz. Bu resmi kurtarmak için Chrome’u açın (Chrome, varsayılan tarayıcınızsa) ve soldaki ikinci simge aşağı dönük bir ok olmalıdır. Üzerine dokunun, tüm indirmeleriniz görünecektir.

Video gibi belirli bir dosyayı bulmak istiyorsanız, İndirilenler seçeneğinin yanındaki açılır menüye dokunun ve videolar üzerine dokunun (veya aradığınız dosya).

Firefox Yüklemelerinizi Bulun

Firefox, indirmelerinizi bulmayı çok kolaylaştırır. Tarayıcıyı açtıktan sonra, ekranınızın sağ üstündeki üç dikey noktaya dokunun. Araçlar üzerine dokunun ve listedeki ilk seçenek İndirmeler olmalıdır. Üzerine dokunun, indirdiğiniz tüm dosyaları görmelisiniz.

Chrome’dan farklı olarak, Firefox belirli bir dosya türünü aramanıza izin vermiyor, hepsi karışıyor ve bu da onları daha zor bulabilir.

Opera’daki İndirilenler Klasörüne Nasıl Erişilir

İndirilenler klasörüne erişmek için noktalara dokunmak yerine, Opera simgesine tıklamanız gerekir. İndirilenler seçeneğini anında göreceksiniz, üzerine dokunun ve işte! Şimdi indirdiğiniz her şeyi görmelisiniz.

Genel Olarak

Gördüğünüz gibi indirilen dosyalarınız kaybolmadı, sadece bunun için oluşturulmuş bir klasöre gittiler. Bir dosyayı indirmek için hangi tarayıcıyı kullandığınızdan bağımsız olarak, artık onları bulmak için atılacak kısa adımları biliyorsunuz. İndirilen dosyalarınıza nasıl erişirsiniz? Yorum bırak ve bize bildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android indirilen Dosyaları Bulma için yorumda bulun

    Android indirilen Dosyaları Bulma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android indirilen Dosyaları Bulma için ilk yorumu yapabilirsin.