Kategoriler Genel

Netflix hesabı nasıl silinir

Netflix hesabı nasıl silinir Netflix’te çok sayıda film ve TV şovu izleyebilirsiniz. Ama belki biraz para biriktirmek istiyorsunuz ya da Netflix’in sunduğu en iyi oyunları zaten izlediniz. Bu durumda istediğiniz zaman Netflix hesabınızı silebilir ve aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Netflix hesabınızı masaüstünde nasıl iptal edebilirsiniz

Netflix üyeliğinizi iptal etmek kolaydır, ancak bu doğrudan TV’nizde bulanan uygulama ile yapılamaz. Hesabınızı silmek için bilgisayarınızı kullanmalısınız.

 1. Netflix web sayfasını açın ve oturum açın.
 2. Küçük oku tıklayın Profilinizin genel bakış sayfasında, ekranın sağ üst köşesinde küçük bir ok arayın. Profil resminizin yanında bulacaksınız
 3. Hesabı tıklayın Açılır menüde, hesabınızın ayarlarını açmak için “Hesap” ı tıklayın.
 4. “Üyeliği İptal Et” düğmesine tıklayın.
 5. Aboneliğinizi iptal etmeyi seçin Sonraki sayfada, aboneliğinizi iptal etmeyi veya Netflix’i daha düşük bir fiyata kullanmaya devam etmeyi seçebilirsiniz. İkinci seçeneği seçerseniz, planınızı düşürürsünüz (ve örneğin daha az profile sahip olursunuz).
 6. “İptali Bitir” i tıklayın Üyeliğinizi iptal etmek için “İptali Bitir” butonuna tıklayınız. İsterseniz yeni Netflix şovları hakkında e-posta almayı tercih edebilirsiniz.
 7. Üyeliğinizin ne zaman bittiğini görün İptal işleminizi tamamladığınız sayfada, üyeliğinizin ne zaman sona erdiğini de göreceksiniz: mevcut fatura döneminin sonunda. Orada gösterilen tarihe 30 gün ekleyin ve aboneliğinizin bittiği tarihi bileceksiniz.
 8. 10 ay sonra Netflix hesabınızı tamamen silecek İptal işleminden sonraki ilk 10 ay içinde tekrar abone olmaya karar verirseniz, profilleriniz, tercihleriniz ve hesap bilgileriniz yine de orada olacaktır. Netflix yalnızca 10 ay sonra bunları tamamen silecektir.

Üyeliğinizi mobilde nasıl sonlandırırsınız

Netflix hesabınızı cep telefonunuzu kullanarak da silebilirsiniz, ancak bu Netflix mobil uygulamasında mümkün değildir. Bunun yerine bir mobil tarayıcı kullanmanız gerekecek.

 • Netflix’i seçtiğiniz bir mobil tarayıcıda açın.
 • Sol üst köşede bir menü (üç yatay çizgi) var. Tıkla. 
 • Açılır menüden “Hesap” ı seçin.
 • “Üyeliği İptal Et” düğmesini görene kadar aşağı kaydırın. Tıkla.
 • Artık “İptal Etmeyi Bitir” seçeneğine tıklayarak aboneliği iptal etmeyi seçebilirsiniz. Yeni Netflix şovları ve filmleri hakkındaki e-postalara abone olma seçeneği de var.
 • Aşağı kaydırırsanız, aboneliğinizi daha düşük bir fiyata devam ettirmeyi de seçebilirsiniz. Bunu yapmak için Netflix planınızı eski sürüme geçirmeniz gerekecek.
 • İptal işleminizi tamamladığınızda bir tarih göreceksiniz – bu, geçerli fatura döneminizin başladığı tarih. Bu tarihe 30 gün ekleyin ve bu, üyeliğinizin bittiği gündür.
 • Netflix’e tekrar katılmak istemeniz durumunda, hesap bilgileriniz, profilleriniz ve tercihleriniz iptalden sonraki ilk 10 ay boyunca kullanılmaya devam edecek. 

yakın zamanda Gönderilenler

Google Chrome’dan Bildirimler Nasıl Kapatılır

Google Chrome'dan Bildirimler Nasıl Kapatılır Bildirimler, bir kullanıcının çeşitli web sitelerinden, uygulamalardan veya uzantılardan aldığı… Daha fazla oku

1 gün önce

Windows 10’da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır Windows 10 hesabınızın şifresini sıfırlamak söz konusu… Daha fazla oku

1 gün önce

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var Bu hata, Windows Image Acquisition sürücüsü bilgisayarınızda eksik olduğunda… Daha fazla oku

1 gün önce