Minecraft’ta Adınızı Nasıl Değiştirilir?

2 dk okuma süresi

Minecraft’ta Adınızı Nasıl Değiştirilir? Minecraft, İsveçli oyun geliştiricisi Markus Persson tarafından oluşturulan ve daha sonra Mojang tarafından geliştirilen 2011 sanal oyun video oyunudur. Oyun, oyuncuların yaratıcılık gerektiren, prosedürel olarak oluşturulmuş bir 3B dünyada farklı bloklarla inşa etmelerini sağlar. Oyundaki diğer aktiviteler arasında keşif, kaynak toplama, işçiliği ve mücadele sayılabilir.

Minecraft, bu kaydı hesaba kaydederken kişilerin benzersiz bir ad seçmesine izin verir, ancak daha sonra değiştirilebilir ve bu makalede adınızı değiştirmek için izlemeniz gereken işlemleri dilimiz döndüğünce sizlere anlatacağız.

Minecraft’ta adınızı nasıl değiştirirsiniz?

Minecraft’ta adınızı değiştirmek için aşağıdaki işlemi takip etmeniz gerekir.

 1. Tarayıcınızı açın ve buraya açabilirsiniz
 2. Resmi geliştiricilerin sitesine girdikten sonra sağ üst köşedeki Hesaplar sekmesine tıklayın.
 3. Şimdi gezinmek sağ üst köşesine ve tıklayarak Girisi yapmak için sağ üst köşeye tıklayın
 4. Şimdi giriş bilgilerinizi girin (hesap oluşturmak için kullandığınız e-posta adresiniz ve şifreniz)Giriş yap’a tıklayın
 5. Şimdi yaklaşık olarak sayfanın ortasındaki profil adı bölümüne gidin profil adı seçeneğini bulun
 6. Profil adının yanındaki değiştir düğmesine tıklayın .Profil adına göre ismi değiştir butonuna tıklayın.
 7. Şimdi yeni adı yazın İsim alanına yeni isim yazın.
 8. Tıklayın varlığını kontrol et adı alanına göre düğmenin bu isim mevcuttur ve başkası tarafından alınmamış olup olmadığını görmek için kontrol eder Kullanılabilirliği kontrol et düğmesine tıklayın Not: Kullanıcı adı zaten kullanımda ise, kullanıcı adını değiştirdiyseniz veya kullanıcı adınızı farklı bir şekilde hecelemeyi denediğinizde “kullanıcı adı kullanımda” yazan kırmızı bir mesaj görürsünüz.
 9. Şifre metni alanına kullanıcı hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız şifreyi yazın Şifre metin alanına şifreyi girerek
 10. Şifre alanının altında, Adını Değiştir butonuna tıkladığını yazan bir düğme göreceksiniz ve kullanıcı adınız değişecek İsim değiştir butonuna tıklayarak Daha önce kullandığınız eski kullanıcı adına geri dönmeye karar verirseniz, 7 gün içinde yapabilirsiniz. Bundan sonra, alındığında geri dönemezsiniz.
 11. Minecraft sunucularına bağlanabilmek için kullanıcı adınızı ne zaman değiştirirseniz , başlatıcıyı açmak için tekrar giriş yapmanız gerekecek, hesap değiştir butonuna tıklayın ve seçmiş olduğunuz yeni kullanıcı adını ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Hepsi bu kadar yazımızı beğendiyseniz beğenip paylaşmayı unutmayın.
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x