Microsoft Office Yeni Bir Bilgisayara Aktarma

Microsoft Office Yeni Bir Bilgisayara Aktarma Microsoft Office, geleneksel ofis işlerinin çok çeşitli yönlerini etkinleştirmek için tasarlanmış inanılmaz derecede popüler bir üretkenlik uygulamaları paketidir. Yeni bir bilgisayar aldığınızda, açıkça tüm yazılımınızı yeniden yüklemeniz gerekir, ancak Microsoft Office’i yeniden yüklemek söz konusu olduğunda, lisansınızı eski bilgisayarınızdan aktarmak yerine yeni bir lisans satın alma maliyetinden tasarruf edebilirsiniz.

İpucu: Microsoft Office lisansınızı eski bilgisayarınızdan aktarmak, genellikle eski Office yüklemenizi devre dışı bırakmanızı gerektirir. Bu, yeni bilgisayarlarına kolayca geçmeyi planlayan çoğu kullanıcı için uygundur, ancak eski bilgisayarınızı da kullanmaya devam etmeyi planlıyorsanız, bu uygun olmayabilir. Hepsi olmasa da bazıları, aynı anda etkinleştirilen birden çok yüklemeye sahip olmanıza izin verir.

Eski bilgisayarınızda Office’i devre dışı bırakma

Bir Office yüklemesini devre dışı bırakmanın iki yolu vardır, biri eski cihaza erişiminizin olmasını gerektirir, diğeri değildir. Eski cihazınıza erişiminiz varsa, önce bir Microsoft Office uygulaması açmanız, ardından pencerenin sol üst köşesindeki “Dosya” seçeneğine tıklamanız gerekir. Ardından, sol alt köşedeki “Hesap” sekmesine tıklayın. “Hesap” sekmesinde, Office kurulumunu devre dışı bırakmak için “Kullanıcı bilgileri” altındaki “Oturumu kapat” ı tıklayın.

Office kurulumunuzu devre dışı bırakmak için “Hesap” sekmesinde “Oturumu kapat” ı tıklayın.

Eski lisansınızı devre dışı bırakmak için artık eski cihazınıza erişiminiz yoksa, bunu yine de Microsoft’un web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunu yapmak için önce buradan Microsoft hesabınızda oturum açmanız gerekir . Ardından, sayfanın üst kısmındaki “Hizmetler ve abonelikler” sekmesine tıklayın. Office aboneliğinizi bulun, ardından şu anda yüklü ve etkinleştirilmiş lisanslarınızı görmek için “Yüklemeler” i tıklayın.

“Yüklemeler” sayfasının kısmen aşağısında “Oturum açılan cihazlar” başlıklı bir bölüm vardır, bu, aktif bir ofis lisansına sahip tüm cihazların bir listesidir. Devre dışı bırakmak istediğiniz cihazı bulun ve ardından ilgili “Oturumu kapat” düğmesine tıklayın. Bu, söz konusu lisansı başka bir cihazda kullanmak üzere serbest bırakacaktır.

Microsoft hesabınız aracılığıyla etkin Office kurulumlarınızı bulun ve eski olanları devre dışı bırakın.

Office’i yeni bir bilgisayarda etkinleştirme

Office’i etkinleştirmek basittir, yükleme işleminin sonunda Microsoft hesabınızda oturum açmanız istenir. Oturum açtığınızda, hesabınızla ilişkili kullanılabilir bir lisansınız varsa ofis kopyanız otomatik olarak etkinleştirilecektir. Office’i yüklediğinizde kullanılabilir bir lisansınız yoksa, Office uygulamalarının üst kısmında bir uyarı görüntülenir, “Etkinleştir” i tıklayın ve ardından Office yüklemenizi etkinleştirmek için Microsoft hesabınızla oturum açın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Office programını başka bilgisayara aktarma Microsoft Office Yeni Bir Bilgisayara Aktarma için yorumda bulun

    Microsoft Office Yeni Bir Bilgisayara Aktarma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Office Yeni Bir Bilgisayara Aktarma için ilk yorumu yapabilirsin.