Maille büyük dosya gönderme

Maille büyük dosya gönderme Çoğumuz, kişisel ve profesyonel olarak iletişim kurmak için e-posta kullanıyoruz, e-mail mesajlarımıza eklediğimiz dosyalardaki çoğu hizmet tarafından uygulanan boyut sınırı eminim sizin de sinirlerinizi bozmuştur.

Gmail, Yahoo, MSN gibi çok sayıda e-mail hizmet sağlayıcısı var. Eposta Boyut sınırları, kullandığınız posta servisine göre farklılık gösterir. Ancak, neyse ki, büyük dosyaları e-postayla aktarmanıza olanak tanıyan geçici çözümler var bu makalemizde E-postanızı kullanarak bir kişiye büyük dosyaları nasıl gönderebileceğinizi açıklayacağız. Eğer sizde bir e mail gönderince dosya çok büyük hatası alıyorsanız okumaya devam edin.

Google Drive

Aktarmak istediğiniz dosyayı Google Drive’a yükleyebilir ve indirme bağlantısını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Google Drive, yaklaşık 15 GB depolama alanı sunmaktadır. Google Drive’ı kullanarak e-posta yoluyla bir dosya göndermek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Google Drive’ı ziyaret edin ve Google Hesabınızla oturum açın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, yükle düğmesini tıklayın, yüklemek istediğiniz dosyayı tıklayıp biriyle paylaşın. Yüklemenizin ilerlemesini sağ alt köşede görebilirsiniz.
  3. Yükleme başladıktan sonra, paylaşım ayarlarındaki paylaşım düğmesine dokunup, isteğinize göre dosyanın gizliliğini değiştirebilirsiniz.

4: Artık dosyayı doğrudan Gmail üzerinden gönderebileceksiniz ve paylaşım seçeneği düğmesine tıkladığınızda, dosyayı Facebook, Twitter vb platformlarda paylaşa bilirsiniz.

Dosyayı parçalayarak gönderme

Bu bir dosya göndermenin daha geleneksel bir yoludur ve bunu yapmak için büyük bir dosyayı daha küçük parçalara bölersiniz. Örneğin Boyutu 70MB olan bir dosyanız varsa, dosyayı yedi adet 10MB parçaya bölebilirsiniz. Bir arşiv oluşturmak için 7-zip gibi dosya sıkıştırma programlarından yararlanabilir ve ardından dosyayı bölebilirsiniz.

Büyük dosyaların Bölmenize izin veren hizmetler

Yukarıda listelenen yöntemler size çok uğraştırıcı görünüyorsa, sahip olduğunuz en iyi seçenek, çevrimiçi olarak size sunulan dosya gönderme hizmetlerinden herhangi birini kullanmaktır. Ücretsiz ve ücretli hizmetler sunan birçok hizmet var, aklıma gelenleri aşağıda listeledim

JumpShare

JumpShare, ücretsiz servisi kullanarak ücretsiz olarak dosya göndermenizi sağlar. Tek dezavantajı, boyutun 250 MB ile sınırlı olmasıdır. Ücretli servisin seçilmesi, herhangi bir boyuttaki dosyaları aktarmamıza izin verir.

Securely Send

Securely Send, ücretli bir hesap kullanırken ücretsiz hizmet ve herhangi bir boyuttaki dosyaları kullanırken 200 MB’a kadar dosyaların aktarımını sağlar.

WeTransfer

WeTransfer  çevrimiçi aktarım platformu, dosyaları ücretsiz aktarmanızı sağlar.

OneDrive

OneDrive Microsoft’un bu bulut depolama tesisi sizi otomatik olarak Outlook’ta imzalar ve 5GB’a kadar yüklemenizi sağlar.

Dropbox

Dropbox Dropbox, 5 GB kapasiteye sahip ve Google Chrome uzantısı, Gmail ile sorunsuz bir şekilde entegre olmasına izin veriyor.

DropSend

DropSend Bu hizmet, dosyaları paylaşmak için kaydolmanızı istemez. Microsoft Outlook eklentisi gibi benzersiz dosya paylaşım özellikleri, kullanıcıların büyük dosyaları bir DropSend Hesabı aracılığıyla e-postaya eklemelerine olanak tanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Maille büyük dosya gönderme için yorumda bulun

    Maille büyük dosya gönderme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Maille büyük dosya gönderme için ilk yorumu yapabilirsin.