iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır

Apple’den  Android dünyasına katıldınız ve tek bir sorunuz var iPhone’dan Android’e nasıl her şeyi nasıl aktarırsınız? Buna konuda size yardımcı olabiliriz. Şuan ilk çözüm, sizin için birçok iş yapan, ancak maliyeti olan tek bir programdır. Çözümlerin geri kalanı, iPhone’dan Android’e her şeyi aktarmanın manuel yoludur.


Tek tıkla çözüm: Wondershare MobileTrans

Eğer (ya da bu konuda bir BlackBerry veya Symbian cihaz itibaren) bir Android bir iPhone veri aktarımı için tek elden çözüm istiyorsanız, geçmiş gitmek zor Wondershare MobileTrans .

MobileTrans, kişiler, kısa mesajlar, takvimler, fotoğraflar, videolar ve müzikleri cihazlar arasında aktarmanızı sağlayan tek tıklamayla bir programdır. Aradığınız OS’ye bağlı olarak uygulamaları ve çağrı günlüklerini de senkronize edebilirsiniz. MobileTrans ayrıca bulut depolama seçenekleri bulunan bir yedekleme hizmeti olarak da çalışır. İşte onun yeteneklerinin tam kapsamı:

MobileTrans’ın ücretsiz bir deneme sürümünü elinize alıp, programın ne kadar kolay kullanılacağını görmenize izin vereceksiniz, ancak tam aktarmayı yapmak veya yedeklemelerinizi geri yüklemek isterseniz, bir defalık bir süre için bir lisans ödemesi yapmak zorunda kalacaksınız ($ 19.95) veya tek bir kullanıcı lisansı ($ 39.95). iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır

Bir lisansa sahip olduğunuzda tüm kişilerinizi, takvim bilgilerinizi, mesajlarınızı ve medyalarınızı aktarabilir, yedeklemeleri geri yükleyebilir ve eski cihazınızı silebilirsiniz. Tek kullanıcı lisansının, yalnızca bir bilgisayarı kullanan beş cihaza kadar iyi olduğunu unutmayın. iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır

MobileTrans ile iPhone ve Android arasında veri aktarımı nasıl yapılır?

Biz bir iPhone 6 herşeyi transfer Galaxy S6 size bu işlemin ne kadar kolay görebilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, yalnızca bu tam işlevselliği ücretli bir lisansla alacaksınız.
  1. MobileTrans programı başlatın ve bilgisayarınıza bir kablo ile hem cihazları bağlamak. Her iki cihazın da gördüğünüz ilk pencerenin her iki yanına doldurulduğunu görürsünüz.
  2. etkinleştirmek istenebilir USB hata ayıklama ve Android’de ve RSA (Android) tuşuna veya ‘Güven’ ‘Eğer (Apple) bağlı olduğunuz bilgisayarın kabul etmek.
  3. onlar yapmak istediğiniz transferi için yanlış yerdesiniz eğer aygıtları çevirebilirsiniz.
  4. Daha önce şifreli yedekleme için tercih ettiyseniz iTunes ayarlarında ‘şifrelemek iPhone yedekleme’ ‘işaretini istenebilir. Aktarımınızı yaptıktan sonra tekrar şifreli yedekleme seçeneğini tekrar kontrol edebilirsiniz. (Aktarmadan önce hedef telefonun verilerini temizleme seçeneğine de sahip olduğunuzu unutmayın).
  5. Bağlı hem telefonları var sonra düzgün yapmanız gereken tüm kutuları kontrol etmektir aktarmak istediğiniz verilerin yanındaki: rehber, metin mesajları, takvim, arama günlüklerini, uygulamalar, fotoğraflar, müzik ve videolar. Doğal olarak, bir iPhone’dan bir Android uygulamasına uygulama aktaramazsınız, ancak fikir edinirsiniz. IPhone’umuzda da herhangi bir video veya kısa mesajımız yoktu, bu yüzden boş bıraktık.
  6. tıklayın ‘Start Copy’ ve arkanıza yaslanın ve bekleyin. Orijinal telefonunuzda ne kadar medyaya sahip olduğunuza bağlı olarak, işlemin tamamlanması birkaç saat sürebilir, bu nedenle hazırda bir güç kaynağına sahip olduğunuzdan emin olun.
  7. devir işlemi tamamlandıktan sonra, her iki telefonlar kesebilirsiniz.
ilginizi çekebilir  Samsung Gear Sport inceleme

Bulut tabanlı uygulamalar

Kullandığınız uygulamalar bulut tabanlıysa, Gmail, Spotify veya Facebook gibi bir şey yapmak zor değilsiniz; bu yalnızca uygulamaları yüklemek, kullanıcı adlarınızı ve şifrelerini girmek ve bıraktığınız yerden devam etmek meselesidir. Diğer her şeyin aktarılması biraz daha karmaşıktır ve bundan sonra da bunu takib edeceğiz. iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır

İletişim– androidden iphone rehber aktarma

Zaten bir tane de almazsanız, ücretsiz bir Google Hesabına kaydolun: Android’de hemen hemen her şeyi yapmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, iPhone’unuzu yedekleyin ve ardından iCloud.com’a giriş yapın. Tıklayın Kişiler aktarmak ve daha sonra ekranın sol alt tarafındaki küçük dişli simgesine tıklayın istediğiniz olanları seçin. VCard’ı dışa aktarma seçeneği görürsünüz. Bunun üzerine tıkladığınızda, seçilen kartvizitler vCard formatında dışa aktarılır.

Şimdi, Gmail’e giriş ve tıklayın > Gmail Kişiler. Sen seçeneğini görürsünüz İletişim İthalat sol kenar çubuğunda. Tıklayın, yeni oluşturduğunuz vCard dosyasını seçin ve gerisini Google’ın yapmasına izin verin.

Takvim

Bu biraz daha karışık ama yine de kolay. IPhone’unuzda iCloud’a geri dönün ve Takvim uygulamasını açın. Sol kenar çubuğunda takvimlerin bir listesini ve her birinin yanında küçük bir kablosuz simgesi görürsünüz. Bu takvimin paylaşım menüsünü açmak için tıklayın.

Burada yapmak istediğimiz, daha sonra Google takvime aktarabileceğimiz bir genel takvim oluşturmaktır. Bunu yapmak için, tıklayın Kamu Takvim ve ekranda gördüğünüz tüm linki kopyalayıp.  iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır

Yeni bir tarayıcı penceresi veya sekme açın ve bağlantıyı yapıştırın, ancak Enter tuşuna henüz basmayın: “webcal” yazan biti “http” olarak değiştirmeniz gerekir. Bunu yapın ve Enter tuşuna basın ve bilgisayarınız şimdi gerçekten uzun ve anlaşılmaz bir dosya adı olan. ics takvim dosyasını indirmelidir.  iphone android bilgi aktarma

Aktarmak istediğiniz her takvim için bu işlemi tekrarlayın.

Şimdi, Android telefonunuzda Google Takvim’e giriş ve tıklamanız gerekiyor Diğer Takvimler sol kenar çubuğunda. Açılır oku tıklayın ve Takvimi Al’ı seçin ve ardından indirdiğiniz. ics dosyasını seçin. Üzerine tıklayarak İthalat (birden fazla varsa) şimdi seçtiğiniz Google Takvim’e olayları katacak. İşlemi her takvim için tekrar etmeniz gerekecek.

ilginizi çekebilir  Let It Die PlayStation 4'teki 2 milyon indirmeyi aştı

Metin mesajları ve WhatsApp sohbetleri

Şüpheli bir üçüncü taraf aracı kullanmadan şu anda iMessage veya WhatsApp sohbetlerini iOS’tan Android’e veya tersine aktarmak mümkün değildir. Biz sadece tavsiye ederim iCloud sizin sohbetler yedeklemek şimdi.

E-posta

Android akıllı telefonda iCloud e-postalarınızı yönetmenin en kesintisiz yolu, Apple’ın IMAP erişimini kullanarak önceden kurulmuş posta uygulamasıdır. SMTP erişimiyle, eski Apple adresinin altında e-postalar gönderebilirsiniz. Bunu kurmak için gerekli sunucu veri olan bu Apple destek belgesine.

icloud Belgeleri

Dosyaları iCloud’da sakladıysanız, onları iCloud.com’a giriş yaparak, iCloud Sürücüsünü tıklatıp uygun uygulama klasörünü seçerek alabilirsiniz; ancak Pages belgeleri gibi bazı dosya türlerinin içinde çalışmayacağını unutmayın. Apple dışı programlar. Pages gibi özel formatlarda dosyalarınız varsa, bunları aktarmadan önce Pages uygulamasında RTF veya Microsoft Word dosyalarına dönüştürün.

Yer imlemeleri

Bir kez daha, her şeyi aktarmanın en kolay yolu iCloud’tan geçmektir. IPhone ise, gitmek Ayarlar> iCloud ve Safari etkin olduğundan emin olun; Şimdi, PC ya da Mac ve gidin Windows için açık iCloud (PC) veya Sistem Tercihleri> iCloud (Mac) ve aynı şeyi. Zaten Windows için iCloud indirmediyseniz eğer onu elde edebilirsiniz burada. Burada yaptığımız, iPhone yer imlerimizin PC veya Mac ile senkronize edilmesini sağlamak.

Windows’ta, bir sonraki adım tıklamaktır imleri> Seçenekler ve ardından Firefox veya Chrome seçin. Tıklayın Uygula ve sonra Birleştirme ve seçtiğiniz tarayıcı için iCloud imleri uzantısını indirmek için söyledim olacağım. Bu uzantı yer işaretlerinizi Safari’den Chrome veya Firefox’a senkronize edecek.

Chrome’u seçtiyseniz, bir sonraki adım kolaydır: Bilgisayarda Chrome’u açın ve Android için kullandığınız Google Hesabında oturum açın ve yer imleri otomatik olarak senkronize edilecektir. Mac’te, açık Chrome, pencerenin sağ tarafındaki “hamburger” Chrome menüsünü tıklayın ve Yer imleri> İthalat İşaretlerini ve Ayarları seçin ve Safari kaynak olarak.

Firefox hem PC hem de Mac için biraz daha hileli. Eğer bir Mac üzerinde iseniz, bir sonraki adım, Firefox açmak seçmek için Yer İşaretleri> Tüm imleri Göster ve ardından araç çubuğundaki yıldız simgesini tıklayın. Bu, içe aktarma ve yedekleme seçeneklerini getirir. Seçin Başka bir tarayıcıdan veri ve Safari seçin.

ilginizi çekebilir  Periscope yeni grup yönetimini devreye soktu

Hem PC hem de Mac üzerinde, bir sonraki adım Firefox’un üzerine tıklamak Araçlar menüsünden seçin Eşitleme Kur’u. Bu, Firefox Hesabınızda (varsa) oturum açmanızı veya bir Firefox Hesabı oluşturmanızı sağlar (yapmazsanız). Ayrıntıları girdikten sonra, daha sonra telefonunuzda Firefox açıp seçebilirsiniz Seçenek> Sync> çifti Cihaz telefonunuzda Firefox üzerine imleri almak için.

Fotoğraflar ve videolar

Fotoğrafları iPhone’tan Android’e aktarmanın en kolay yolu, her şeyi sürükleyip bırakmaktır (bir Windows bilgisayarınız varsa). , USB üzerinden iPhone bağlayın açmak Bilgisayarım ve iPhone simgesini arayın. Açın ve DCIM klasörünü bulun. Resimleriniz burada. Bunları seçin ve bilgisayarınızdaki bir klasöre sürükleyin.

Daha sonra Android telefonunuzu bağlayabilir ve dosyalarınızı bilgisayarınızdan telefonunuza sürükleyebilirsiniz. Özellikle flaş hissediyorsanız, aynı anda iPhone ve Android’i bağlayabilir ve fotoğrafları bir tanesinden diğerine sürükleyebilirsiniz; ancak öncelikle bilgisayarınıza aktarmanızı öneririz; böylece fotoğraflarınızdan bir yedek oluşturursunuz.

Temel fikir aynı olsa da, Mac’lerde işler biraz farklıdır. Fotoğraflarımı almak için Bilgisayarım yerine Image Capture uygulamasını başlatmanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra Android cihazınızı bağlayabilir ve fotoğraf klasörünüzden (veya içe aktardığınız fotoğrafları yerleştirdiğiniz başka herhangi bir yerden) sürükleyebilirsiniz.

Müzik

Bu biraz daha hileli. Apple iTunes ve Google Müzik Yöneticisi yüklü olmalıdır. Her şeyden önce, iTunes’da tüm müziğinizin aslında bilgisayarınızda olduğundan emin olun: Üzerinde aşağı ok bulunan bir bulutun küçük bir simgesi varsa, indirilmemiş demektir. Satın aldığınız müzik (o gizli olabilir de var olduğundan emin olun Tercihler> Mağaza> Bulut Alım göster iTunes “).

Emin olduktan sonra her şeyi, açık Google Music Manager’ı var ve kurulum sayfasında seçin Google’a Yükle Şarkı Çal. Kaynak olarak “iTunes” i belirtin ve Google Music Manager’ın bu işi yapmasına izin verin. Daha ayrıntılı talimatlar için, bizim makaleye bakın Android ile iTunes nasıl kullanılacağı.

Son zamanlarda iPhone’dan Android’e bilgilerinizi taşındınız mı? Sıkıntılı bir durumuydu yoksa her şeyi aktarmak çocuk oyuncağımaydı? Yorumları bize bildirin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır için yorumda bulun

    iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone’dan android’e tüm bilgiler nasıl aktarılır için ilk yorumu yapabilirsin.