iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu

Kablosuz Ağa Bağlanamayan iPhone’ları Düzeltmenin Yolları

iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu

 iOS’u güncellemek, büyük dosyaları indirmek, müzik ve video akışı yapmak en iyi şekilde bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden yapılır. Çoğu durumda, telefonunuzu bir Wi-Fi ağına yeniden bağlamak bazı basit sorun giderme adımlarıyla gerçekleştirilebilir, ancak bazı durumlarda daha gelişmiş tekniklere ihtiyaç vardır. Wi-Fi’ye bağlanamayan iPhone telefonu düzeltmenin birçok yolunu hep birlikte inceleyelim. iPhoneWi-Fi’ye yeniden bağlamak ve yüksek hızlı internet erişimine geri dönmek için bu çözümleri okuyup sırayla uygulamaya başlayın.

Kablosuz bağlantıyı aç

Teknik desteğin ilk kuralı, üzerinde çalıştığınız şeyin açık olduğunu doğrulatmaktır. Kablosuz bağlantınızı açmanız gerekebilir . Wi-Fi’yi açmak için Kontrol Merkezini kullanın . Sadece ekranın altından yukarı doğru kaydırın ve etkinleştirmek için Wi-Fi simgesine dokunun.

Kontrol Merkezindeyken, Kablosuz simgesinin yanındaki Uçak Modu simgesine bakın. Son seyahatinizden sonra iPhone’unuzu Uçak Modunda bıraktıysanız, Kablosuz bağlantınız devre dışı bırakılır. Başka bir dokunuş ve ağa geri döndün.

Wi-Fi Ağ Şifresi Korumalı mı?

Tüm Wi-Fi ağları genel kullanıma açık değildir. Bazıları, işletmeler ve okullardakiler gibi, yalnızca belirli kişiler tarafından kullanım için ayrılmıştır ve kamu kullanımını önlemek için şifreler kullanırlar. Bu ağların yanında Wi-Fi ayarları ekranında kilit simgeleri vardır. Kablosuz bir ağa bağlanmada sorun yaşıyorsanız, kablosuz ağın yanında bir kilit simgesi olup olmadığını görmek için Ayarlar > Kablosuza gidin . Bunu yaparsa, ağ sahibinden bir parola isteyebilir veya kilidi açılmış bir ağ için arayabilirsiniz.

Parolanız varsa ancak hala sorun yaşıyorsanız, katılamayacağınız ağ adına dokunun ve  açılan pencerede Bu Ağı Unut’a dokunun.

Şimdi geri Kablosuz ayarları ekranına gidin ve ağı seçin, parolayı girin ve dokunun katıl.

Zorla iPhone’u yeniden başlat

IPhone’unuzu ne kadar sıklıkla yeniden başlatmanızın sorunu çözdüğüne şaşıracaksınız. Elbette kusursuz değil, ve derin konfigürasyon veya donanım sorunlarını düzeltmez, ama bir şans verir.

Basılı tutun Ev düğmesi ve Uyku / aynı anda  ve ekran kararıyor ve Apple logosu görünüyor kadar onları tutmaya devam  yeniden zorlamak cihazı.

En Son iOS’a Güncelle

Teknik cihazlar ve yazılımlar düzenli olarak güncellenir ve bu da uyumluluk sorunlarına yol açabilir. Apple düzenli olarak adres uyumsuzlukları tasarlayan iOS’a güncellemeler yayınlıyor .

Cihazınız için bir iOS güncellemesinin olup olmadığını kontrol edin. Varsa, yükleyin. Bu senin problemini çözebilir.

IOS güncellemelerini kontrol etmek için:

 1. Ayarlar’a dokunun .
 2. Genel’e dokunun .
 3. Yazılım Güncelleme’ye dokunun .
 4. Ekran iPhone’unuz için bir güncelleme olduğunu gösterirse, telefonu prize takın ve Yükle ve Yükle’ye dokunun .

iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırla

Telefonunuzun Ağ Ayarları, hücresel ve Wi-Fi ağları için bağlantı verileri ve tercihler de dahil olmak üzere her türlü bilgiyi içerir. Wi-Fi ayarlarından biri bozulmuşsa, Wi-Fi ağına girmenizi önleyebilir. Bu durumda, çözüm ağ ayarlarının sıfırlanmasıdır, ancak bu, bazı tercihleri ​​ve bağlantı ile ilgili kayıtlı verileri siler. Ağın sahibini bağlantı verileri için sormanız ve tekrar girmeniz gerekebilir:

 1. Ayarlar’a dokunun .
 2. Genel’e dokunun .
 3. Alta doğru kaydırın ve Sıfırla’ya okunun .
 4. Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun .
 5. Bu ayarları sıfırlamak istediğinizi onaylamanız istenirse, bunu yapın.

Konum Servislerini Kapat

iphone telefonunuzu kullanışlı hale getirmek için tasarlanmış pek çok şey yapar. Bunlardan biri, haritalama ve konum servislerinin doğruluğunu artırmak için yakındaki Wi-Fi ağlarını kullanmayı içerir  . Bu hoş bir küçük bonus, ancak iPhone’unuzun bir Wi-Fi ağına bağlanamamasının nedeni olabilir. Bu çözümlerden hiçbiri şu ana kadar yardımcı olmadıysa, bu ayarı kapatın. Bunu yapmak, yalnızca konum farkındalığını iyileştirmek için kullanmanızdan Wi-Fi kullanmanıza engel olmaz.

 1. Ayarlar’a dokunun .
 2. Gizlilik’e dokunun .
 3. Konum Servisleri’ne dokunun .
 4. Aşağı kaydırın ve Sistem Servisleri’ne dokunun .
 5. Taşı Kablosuz Ağ Kapalı konumuna sürgüsünü.

iPhone Fabrika Ayarlarına Geri Yükle

Hala bir Wi-Fi ağına bağlanamıyorsanız, sert bir önlem almanız gerekebilir: iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri yüklemek. Bu, iPhone’dan her şeyi siler ve kutudan çıktığı gibi bozulmamış durumuna döndürür. Bunu yapmadan önce, telefonunuzdaki tüm verilerin eksiksiz bir yedeğini alın. Ardından iPhone’unuzu temizleyin:

 1. Ayarlar’a dokunun .
 2. Genel’e dokunun .
 3. Alta doğru kaydırın ve Sıfırla’ya dokunun .
 4. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e dokunun .
 5. Bunu gerçekten yapmak istediğinizi onaylamanız istenecektir. Onayla ve sıfırla devam et.

Sıfırlama tamamlandığında, yeni bir iPhone’unuz olacak. Daha sonra yeni bir iPhone olarak ayarlayabilir veya yedeklemenizden geri yükleyebilirsiniz. Geri yükleme daha hızlıdır, ancak en başta Wi-Fi erişimini engelleyen hatayı geri yükleyebilirsiniz.

Apple ile iletişime geçin

Bu noktada, iPhone’unuz hala Wi-Fi’ye bağlanamıyorsa, bir donanım sorunu olabilir ve donanım sorunları belirlenmiş bir Apple servis sağlayıcısı tarafından en iyi şekilde teşhis edilir ve onarılır. IPhone’unuzu bir kontrol için en yakın Apple Store’a götürün veya alternatifler için çevrimiçi Apple desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu için yorumda bulun

  iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu için ilk yorumu yapabilirsin.