iPhone WhatsApp Birini Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma

iPhone WhatsApp Birini Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma WhatsApp kullanan birinden rahatsız mısınız? Kişilerinizden herhangi biri size kısa mesaj göndererek sizi rahatsız ediyor mu? Ya da belki de bir kişi ile artık mesajlaşmak istemiyorsunuz? Her iki durumda da, bu tür sorunları çözmenin en kolay yolu, bu kişileri WhatsApp’ta engellemektir. Ve elbette WhatsApp’ta da engelini istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

Engelleme, bugün neredeyse tüm sosyal ağ platformlarında bulunan bir özelliktir. Bu, kullanıcıların profillerini kimlerin görüntüleyebileceği veya onlarla iletişim kurmaya çalışabileceği konusunda tam kontrole sahip olmasını sağlamak içindir. Sonuç olarak, platformda daha fazla taciz veya trollemeyi durdurmak için önleyici tedbirlere sahipsiniz. En popüler anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bu açıdan bir istisna değildir ve diğer kullanıcıları engellemek ve engellerini kaldırmak için uygun bir yol sağlar.

Bu özellikten yararlanmak ister misiniz? İster biraz gönül rahatlığı isterse birini siber zorbalıktan engellemek için olsun, iPhone için WhatsApp’ta kişileri nasıl engelleyebileceğinizi ve engellerini nasıl kaldırabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

İPhone için WhatsApp’ta Kişileri Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma

WhatsApp’ta kişilerinizi veya rastgele telefon numaralarınızı engellemek ve engellemeyi kaldırmak oldukça basit ve anlaşılır bir prosedürdür. Nasıl kullanılacağını öğrenmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

  1. İPhone’unuzda “WhatsApp” uygulamasını açın.
  2. Engellemek istediğiniz kişiyle görüşmeyi açın ve aşağıda gösterildiği gibi üstte bulunan adına / telefon numarasına dokunun.
  3. Ardından, aşağıya kaydırın ve “Kişiyi Engelle” ye dokunun. Eyleminizi onaylamanız istendiğinde tekrar “Engelle” ye dokunun.
  4. Bir kullanıcının engelini kaldırmak için uygulamanın “Ayarlar” bölümüne gidin ve “Hesap” a dokunun.
  5. WhatsApp gizlilik özelliklerinize erişmek için burada “Gizlilik” i seçin.
  6. Şimdi, WhatsApp engellenen listenize erişmek için Okuma Makbuzları geçişinin üstünde bulunan “Engellendi” seçeneğine dokunun.
  7. Burada, WhatsApp’ta engellediğiniz tüm kişilerin ve telefon numaralarının listesini bulacaksınız. Kişilerden herhangi birini sola kaydırın ve onları listeden kaldırmak için “Engellemeyi Kaldır” a dokunun.

Artık iPhone için WhatsApp’ta insanları nasıl engelleyeceğinizi ve engelini kaldıracağınızı öğrendiniz. Oldukça kolay, değil mi?

WhatsApp’ta birini engellediğinizde, göndermeye çalıştıkları metinler artık teslim edilmeyecektir. Alacakları tek şey, mesajların WhatsApp sunucularına gönderildiğini gösteren tek bir işarettir. Ek olarak, artık “Son Görülen” veya profil resminizi göremezler. Herhangi bir normal WhatsApp kullanıcısı, bu anlatı işaretlerini arayarak bloke edilip edilmediğini büyük olasılıkla anlayabilecektir.

Öncelikle iPhone için WhatsApp uygulamasına odaklanıyor olsak da, Android için WhatsApp’taki kullanıcıları engellemek ve engelini kaldırmak için yukarıdaki adımları da takip edebilirsiniz. WhatsApp ayarlarına erişmek için ekranınızın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunmanız yeterlidir.

Engelleme genellikle son çare olarak kabul edilir. Bunun dışında WhatsApp, kullanıcıların gizlilik ayarlarıyla “Son Görülenler”, profil resimleri, durumları ve daha fazlasını gizlemelerine de olanak tanır. Ayrıca, insanların sizi ilginizi çekmeyen rastgele WhatsApp gruplarına eklemesini bile engelleyebilirsiniz.

Ve birisi WhatsApp’ın ötesine geçerse ve iletişim bilgilerinize sahipse, kişiyi iPhone’da tamamen engelleyebilirsiniz, bu da sizi oradan aramayı veya mesaj göndermesini engeller. Ve doğal olarak, daha sonra fikrinizi değiştirirseniz iOS’ta da kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

WhatsApp’ın engelleme özelliği ile spam gönderenlerin ve diğer sorunlu kullanıcıların size mesaj göndermesini engelleyebildiğinizi umuyoruz. Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone WhatsApp Birini Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma için yorumda bulun

    iPhone WhatsApp Birini Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone WhatsApp Birini Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma için ilk yorumu yapabilirsin.