Android DNS Değiştirme

Android DNS Değiştirme Android telefonunuz veya tabletiniz var mı? Android’de DNS adreslerini değiştirmek zorunda hissettiniz mi? Evet olabilir veya olmayabilir. Normal kullanıcılar bunu fazla bilmiyorlar. Ancak, akıllı telefonun akıllı bir kullanıcısıysanız, muhtemelen bunun gerekliliğini hissetmişsinizdir.

Çoğumuz PC’lerimizdeki DNS adreslerini nasıl değiştireceğimizi biliyoruz. Ancak, akıllı telefonlarımızda bunu nasıl yapacağımı bilmiyoruz. Dolayısıyla, bu makalede, android cihazlarında (köklü ve köklü olmayan) DNS ayarlarını nasıl değiştireceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim.

Normalde, evinizde bir Wi-Fi yönlendiriciniz varsa, akıllı telefonunuz İnternet’e bağlanmak için DNS ayarlarını kullanacaktır. Dolayısıyla akıllı telefon veya diğer bağlı cihazlarda yararlanabilmek için yönlendiricide DNS’yi değiştirebilirsiniz. Ancak, yalnızca mobil veri kullanıyorsanız, farklı bir şey olacaktır. Neyse, akıllı telefonunuzda DNS’yi yapılandırmak istiyorsanız, fazladan bazı adımlar atmanız gerekecek.

Android’de DNS Ayarlarını Değiştirme (Wi-Fi, 3G, 4G):

DNS sunucusu adreslerini değiştirmek için takip edebileceğiniz birden fazla yöntem vardır. Ancak, en kolay ve en güvenilir yöntemleri tanıtacağım. Açıkçası, hem Wi-Fi hem de mobil veri için prosedürleri öğreneceksiniz. Neyse, İşte yöntemler.

1. Herhangi bir uygulama olmadan Android’de DNS’yi değiştirme

Bu yöntemi sevmeyebilirsiniz. Çünkü sadece kablosuz bağlantı için çalışıyor. Mobil veri (3G / 4G) için DNS ayarlarını değiştirmek isterseniz, muhtemelen bir sonraki yönteme geçmeniz gerekir. Neyse, üçüncü taraf araçları olmadan android’de DNS değiştirmek için, bunları izlemeniz gerekecek.

 • Her şeyden önce, android telefonunuzdan veya sekmenizden Ayarlar> Kablosuz bağlantı seçeneğine
 • Şimdi, düzenli olarak kullandığınız wi-fi alan adını basılı tutun. Ardından, Ağ ı değiştir i seçin.
 • Şimdi, burada birkaç seçenek daha göreceksiniz. Aşağı kaydırın ve  Gelişmiş Seçenekleri işaretleyin. İki ayar daha getirir.
 • Sonra, dokunun  DHCPve seçim  Statik senin ise  IP Ayarları zaten statik olarak ayarlanmamış.
 • Şimdi aşağı kaydırın ve DNS 1 ve  DNS 2’yi Burada, tercih ettiğiniz DNS sunucusu adreslerini ayarlayabilirsiniz. Diyelim ki, google DNS kullanmak istiyorsunuz. DNS 1’de 8.8.8.8, DNS 2’de 8.8.4.4 yazabilirsiniz.
 • Her şeyi doğru yaptıktan sonra KAYDET üzerine dokunun.
 • Şimdi kablosuz ağa tekrar bağlanabilirsiniz

Android telefonunuzda herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olmadan DNS ayarlarını düzeltmenin yolu budur.

2. Android’de Üçüncü Taraf Uygulamayla DNS’yi (Mobil Veri ve Kablosuz) değiştirin:

Aslında, Çoğu kullanıcı Android telefonundaki DNS adreslerini değiştirmek için bu yolu tercih eder. Çünkü kolay ve sorunsuz Birçok kişi, köklü telefon kullanıcılarının mobil İnternet için DNS ayarlarını değiştirebileceklerini düşünüyor. Fakat yanlış. Köklü ve köklü olmayan kullanıcılar, bunu bazı harika üçüncü taraf aracı kullanarak yapabilirsiniz. Google Play Store’da DNS ayarlarınızı değiştirebilecek birçok uygulama mevcuttur. Ancak, DNS Değiştirici yi tercih ediyorum. Çok basit ve kullanımı kolaydır. Bu uygulamayı kullanarak DNS’yi değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • İlk önce, oyun mağazasından DNS Changer’ı indirin ve yükleyin.
 • Şimdi, açın ve bir DNS sağlayıcı seçmek altındaki seçeneği tıklayın. Google DNS, Açık DNS, Yandex DNS, Düzey3 DNS gibi önceden tanımlanmış bazı DNS adresleri vardır. Bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.
 • Kendi tercih ettiğiniz adresi kullanmak istiyorsanız, Özel DNS’yi seçin (Manuel olarak gir).
 • Artık, alan adı sunucusu (DNS) adresini normal olarak yazabilir ve BAŞLATüzerine dokunun.

Aslında bu uygulamayla bağlantılı değilim. Oyun mağazasından başka benzer uygulamaları da yükleyebilirsiniz.

3. Yönlendiricideki DNS’yi Android’deki Faydalarını Almak İçin Değiştirin:

Wi-Fi yönlendiricinizdeki DNS’yi değiştirirseniz, bağlanan android cihazlar da etkindir. Yani, akıllı telefonunuzda herhangi bir DNS ayarını yapılandırmak istemiyorsanız, bunu sekmesinde yapın. Bunu yapmak için, kablosuz yönlendiricinizin el kitabına uymalısınız. İşte ortak adımlar.

 • İlk başta, Modeminizin yönetim paneline giriş yapmanız gerekir. Normalde, tarayıcınızdan http://192.168.1.1/ veya http://192.168.2.1/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • Ağ> WAN’a gidin. DNS adreslerini ayarlama seçeneklerini görmelisiniz.

DNS Değişiminin Düzgün Çalışıp Çalışmadığını Doğrulayın:

Tamam, bu soru aklımda DNS değişikliğinin benim android telefonumda geçerli olduğunu gösterebilir. Aslında bunu bilmek için birkaç yol var. Ancak, bu adımları izlemenizi öneririm.

 • DNS değişikliğini doğrulamak için, şu DNS adreslerini ayarlayın: 208.67.222.222, 208.67.220.220 (Açık DNS) telefonunuzda.
 • Şimdi, İnternet’e tekrar bağlanın ve şu sayfayı ziyaret edin:  https://www.opendns.com/welcome/
 • Bu sayfada “OpenDNS’a Hoş Geldiniz” yazıyorsa. İnternetiniz daha güvenli, daha hızlı “DNS değişikliğinizin çalıştığından emin olabilirsiniz. “Başka bir şey söylemiyorsa,” OpenDNS’i henüz kullanmıyorsunuzdur. Bunu düzeltelim. “, Bazı şeyler yanlış olabilir. Bu durumda, “android’te DNS’yi değiştir” adımlarını tekrar deneyin.

Not: Bazen, ISS’niz DNS değiştiren istekleri engelleyebilir. Bu durumda, android telefonunuzdaki veya herhangi bir cihazdaki DNS ayarlarını değiştirmeniz işe yaramayabilir veya İnternet’e bağlanmanızı engelleyebilir. Bu durumda, değişiklikleri geri almak, sorununuzu çözer.

Android telefonunda DNS ayarlarını değiştirmenin başka kolay bir yolunu biliyorsanız, bunu yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Android DNS Değiştirme için yorumda bulun

  Android DNS Değiştirme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android DNS Değiştirme için ilk yorumu yapabilirsin.