iphone toplu mesaj gönderme

iphone toplu mesaj gönderme Arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi yaklaşan bayramlarda özel günlerde yada etkinliğe davet etmek için bir grup metin mesajı gönderiyorsanız veya telefonunuzun Adres Defterindeki herkesin yeni bir telefon numaranız olduğunu bilmesini sağlayan bir mesaj göndermelisiniz, iPhone telefonunla tek başına bunu yapamazsınız.

Elbette, göreviniz tamamlanıncaya kadar aynı mesajı ve bu mesajı kopyalayıp yapıştırmak için zaman ayırabilirsiniz.

Alternatif olarak, tek bir mesaj veya sık sık mesajlaştığınız kişiler için devam eden bir liste için bir kişi grubu oluşturmayı mümkün kılan birçok iPhone uygulamasından birini kullanabilir ve görevi birkaç dokunuşla tamamlayabilirsiniz. İlk kurulum işlemi biraz zaman alabilir, ancak bir kez bittiğinde, kişilerinizi kısa mesajlarla süresiz olarak patlatabilirsiniz.

Group Text+

Group Text + ‘de yeni bir kısa mesaj grubu oluşturma işlemi.

Popüler iOS uygulamasının arkasındaki aynı geliştirme ekibi Launch Pad Pro , aynı kişiye veya insan grubuna mesaj gönderme işlemini hızlandırmaya yardımcı olmak için Grup Metni + oluşturdu.

Bununla birlikte, metin gruplarını hızlı olan gruplara göndermenin yanı sıra, Group Text +; animasyonlu GIF’ler, fotoğraflar, geçerli konumunuz, panoya kopyalanan bir bağlantı veya önceden tanımlanmış bir metin eklemenizi sağlar.

Grup Metni + ‘daki tüm kişi listenize bir mesaj göndermek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Grup Metni + uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Düzenle düğmesine dokunun.
 2. Ortasında bir + işareti olan yeşil Kişi Ekle düğmesine dokunun.
 3. Kişi adlarını yazmaya ve listeyi aşağıda gösterildiği gibi seçmeye başlayın.
 4. Liste bittiğinde, İleri’ye dokunun.
 5. Gruba bir isim verin, Tamam’a dokunun.
 6. Düzenlemelerinizi kaydetmek için Tamam’a dokunun.
 7. Gruba bir mesaj oluşturmak için, simgesine ve ardından Oluştur düğmesine dokunun.

Süreci hızlandırmak için “tümünü seç” düğmesi yok, ancak bir anlamda bu iyi bir şey. Arkadaşlarınızın yeni bir telefon numaranız olduğunu bildirmesi durumunda, rakamlarınızı kimlerin daha seçici olabileceğini görebilirsiniz.

Text 2 Group

Kişi listenize mesaj göndermek için alternatif bir uygulama Text 2 Group adlı ücretsiz bir uygulamadır.

 1. Metin 2 Grubu’nu açın ve alt kısımdaki Yeni Grup Ekle’ye dokunun . Tersine, sağ üst köşedeki + oturum aç öğesine dokunarak yeni bir grup oluşturabilirsiniz .
 2. Grup için bir isim girin.
 3. Adres defterinizdeki kişilere dokunmaya başlayın veya listenin en üstündeki arama çubuğunu kullanarak bir isim arayın.
 4. Liste bitmiş ile dokunun Kaydet.
 5. Kaydettikten sonra , kişi grubunun altındaki Metin düğmesini seçin ve mesajınızı oluşturun.

Ayrıca , bir uygulama içi satın alma yoluyla veya özel bir uygulama aracılığıyla kullanılabilen , Text 2 Group profesyonel bir sürümü de vardır. Profesyonel sürümün ek avantajları arasında telefon numaraları ile birlikte e-posta adreslerine mesaj gönderme, doğrudan uygulamanın içine resimler ekleme ve Dropbox ekleri ekleme yeteneği vardı.

Açıkçası, bir gruba kişi ekleme işlemi Metin 2 Grubu’nda daha kolaydır, ancak arabirimde Grup Metni + ile aynı uygunluk ve bitiş düzeyi yoktur.

Her iki uygulama da işi halledecektir, hangisinin kullanılacağına karar vermeden önce kendinize sormanız gereken büyük soru var “Ne kadar sıklıkla grup mesajları göndereceğim? burada önemlidir eğer fazla mesaj göndermiyorsanız ücretsiz sürümü sizin için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iphone toplu mesaj gönderme için yorumda bulun

  iphone toplu mesaj gönderme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone toplu mesaj gönderme için ilk yorumu yapabilirsin.