Facebook doğrulanmış sayfa nasıl yapılır?

Facebook doğrulanmış sayfa nasıl yapılır? bildiğiniz gibi En Popüler ve Büyük Facebook Fan ve Resmi Sayfaların önünde bir Mavi tık işareti vardır. Bu demek peki ? Facebook’un Kimlik ve Profilin ve Facebook Güvenlerini Bu Sayfayı Doğruladığı kullanıcılara Söyler. Birçok kişide kendi Facebook unu ya da sayfalarını doğrulamak istiyorlar. Bu yüzden, bu yazıda Facebook unuzu Mavi Rozet ile Nasıl Doğrulayacağınızı size anlatacağız.

Mavi Rozet‘e gelmeden önce, normalde Şirketler ve Organizasyonlara verilen bir Gri Rozet var. Mavi rozet ünlüler, politikacılar, büyük kişilikler veya medya şirketleri kullana bilirler. Mavi doğrulanmış bir sayfanın en basit yararı, kullanıcılar için çekici ve otantik görünüyor olmasıdır :). Diğer Faydaları ise, Kişinin, Kişinin Gerçek Kişiliği olduğunu Göstermesidir. Birçok kişi, ünlülerin gerçek kimliği olan herhangi bir ünlü ve mavi onaylanmış kene şovlarının ismiyle Sahte sayfalar veya Ids yaparlar. Mavi Doğrulanmış Sayfalar da Aramada Üstte Gösterir.

Bazı Sayfalar Otomatik Olarak Mavi Doğrulanmış Olur, ancak Facebook Sayfanız Doğrulanmamışsa Okumaya Devam Et….

Kimler Facebook Sayfasını Doğrulayabilir?

 • Ünlüler ve Kamu Kişilikleri
 • Çok Uluslu Şirketler gibi Küresel Şirketler
 • Bazı Devlet Görevlileri

Eğer yukarıdaki istekleri karşılamıyorsanız, Facebook sayfanızın doğrulanmasını sağlamak çok zor. Normal Kişiler veya Hatta Yerel İşletmeler bile, Sayfalarını Doğrulamak İçin Zorlanıyor. Yine de, bu Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalemizi okumaya devam edin.

Doğrulama İçin Gerekli Belgeler nelerdir?

 • Doğum belgesi
 • Ehliyet
 • Şirket Esas Sözleşmesi (Medya, Spor veya Büyük Bir Şey Temsil Ettiğinizin Kanıtı)
 • Pasaport

Şimdi, Verilerine Başvurmadan Önce Yapmanız Gereken İki Şey Var

 1. Doğrulamak istediğiniz sayfanın “Bölüm Hakkında” bölümünde Tüm Ayrıntıları doldurmanız ve
 2. Resmi Web Sitenizi Facebook Sayfasına bağlayın ve ayrıca Web Sitenize Beğen benzeri bir seçenek ekleyin. Bu Gibi Düğme Facebook Sayfası Düğme.

Herhangi bir Web Sitesi Ziyaretçisi, sadece bu düğmeyi basarak Facebook sayfanızı beğenebilecektir.

Yani, facebook üç doğrulama türü vardır

 • Otomatik Doğrulama
 • Doldurma Formuna Prova Göndererek Doğrulama
 • Yakındaki Facebook ofisleriyle iletişim kurmak ve Doğrulama için başvurmak anlamına gelen Manuel Doğrulama (Sadece Ünlü Ünlüler, Politikacılar veya Sporcular İçin)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Facebook doğrulanmış sayfa nasıl yapılır? için yorumda bulun

  Facebook doğrulanmış sayfa nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook doğrulanmış sayfa nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.