Instagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası

11 dk okuma süresi

Instagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası Instagram’ın milyarlarca aktif kullanıcısı var ve elbette çoğunun karşılaştığı yüzlerce sorun var. Instagram bu sorunları kişisel olarak çözemiyor ve dolayısıyla günü kurtarmak için içeri giriyoruz. Bu günlerde Instagram kullanıcıları , uygulamadaki büyük bir güncellemeden sonra olmaya başlayan bir ‘ Daha Sonra Tekrar Dene ‘ hatasıyla karşı karşıya . Instagram’da da tekrar tekrar ” Daha sonra tekrar dene ” hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz ? Peki, size nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz. Bu makale aracılığıyla bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız: neden olduğu, bu tekrarlayan hatayı düzeltme yöntemleri ve önlenmesi.

Instagram her zaman kullanıcılarının güvenliği ile ilgilenir ve platformdaki herhangi bir anarşiyi önlemeye çalışır. Ancak çok sayıda kullanıcı, başa çıkmaları için sinir bozucu olan ‘ Daha Sonra Tekrar Deneyin ‘ hatasını bildirdi . İşte bu yüzden onu düzeltmenin tüm olası yollarını derledik. Kullanıcılar için asıl sorun, çok değerli zaman almasıdır.

Neden “Daha Sonra Tekrar Dene” Hatası alıyorum?

Sorunu çözmek için nedenlerini bilmek önemlidir.

Aşağıda, Instagram’da ‘ Daha Sonra Tekrar Dene ‘ hatasını almanın çeşitli nedenlerinin listesi verilmiştir . Ayrıntılı bir açıklama da aşağıda sunulmuştur. Sonuç olarak, hatanızın arkasındaki nedeni ve çözümü bulabilirsiniz.

 1. Beğenileri vb. Artırmak için otomasyon veya üçüncü taraf uygulamaları kullanma
 2. Eylemleri (Beğenme, yorum yapma, gönderi paylaşma, takip etme vb.) Çok hızlı gerçekleştirme.
 3. Instagram uygulamasında bir aksaklık.

Instagram’ın bu şüpheli faaliyetlere karşı çok katı politikaları vardır. Örneğin, birçok kullanıcı kısa bir süre içinde çok sayıda gönderiyi beğendikten, çok sayıda doğrudan mesaj gönderdikten veya çok sayıda gönderiye yorum yaptıktan sonra ‘ Daha Sonra Tekrar Deneyin ‘ hatasıyla karşılaştıklarını iddia etti . Şimdi, buna Instagram tarafından izin verilmiyor.

Instagram’ın algoritması, platformdaki her türlü spam ve otomasyonu durdurmaya yani botların platforma erişimini engellemeye çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, tekrar eden ve sık eylem senaryolarında, kullanıcıyı bir bot veya spam yapan gibi davranmakta bulur ve bu tür eylemleri gerçekleştirmesini geçici olarak engeller.

Bu geçici yasaklama , kullanıcı bu tür eylemleri gerçekleştirdiğinde ‘ Daha Sonra Tekrar Dene ‘ hatasına neden olur . Eylemleri kontrol edilemeyen bir düzeyde kötüye kullanabilecek tonlarca kötü şöhretli unsur olduğu için gereklidir. Instagram her güncellemesinden sonra, üçüncü taraf veya otomasyon araçlarını kullanmalarını önlemek için kullanıcılara daha fazla kısıtlama uygular.

Olumsuz yanı, uygulamayı normal olarak kullanan birçok kullanıcının, herhangi bir üçüncü taraf aracı kullanmadan bile engellenmesidir. Siz de onlardan biriyseniz, Instagram ‘Daha Sonra Tekrar Dene’ hatasını düzeltmeniz ve engelin üstesinden gelmeniz için tüm yöntemleri ele aldık . Bunun Instagram tarafından yalnızca bir güvenlik önlemi olduğunu ve kalıcı olmadığını anlamalısınız.

Instagram’ı Düzeltmenin 5 Yolu Daha Sonra Tekrar Deneyin Hatası

Instagram’da Try Again Later hatasını düzeltmek için kılavuzumuzda çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Tek tek denemenizi rica ederiz. Hesabınızdan çıkış yaparak ve tekrar giriş yaparak başlamalı ve hatayı düzeltene kadar tüm adımları gerçekleştirmelisiniz.

Bu hatayı düzeltmenin en meşru yöntemi, beklemektir ve Instagram’da çok aktif değilseniz veya aceleniz yoksa, mesajın kendi kendine gitmesini bekleyebilirsiniz. Ancak, sağladığımız yöntemler sorunu çözmek için gerçekten işe yarayabilir.

Sorunu çözmek için, verilen sırayla ilerlemeniz gerekir.

Yöntem 1: Hesabınızdan Çıkış Yapın ve Tekrar Giriş Yapın

Hesabınızdan çıkış yapmak ve tekrar oturum açmak , Instagram “Daha sonra tekrar deneyin” hatasını düzeltmenin çok etkili bir yoludur . Bu yüzden listenin başında bundan bahsettik. Ancak, tekrar oturum açmadan önce uygulamanın önbelleğini temizlediğinizden emin olmalısınız. Bu, birçok kişi için geçerli olan makul bir yoldur. Hesabınızdan çıkış yapmak ve oturum açmak sorunsuz bir yoldur ve hatayı düzeltmenize yardımcı olabilir.

1. Adım: Çıkış yapma

1. Uygulamanın ” Profil ” sekmesine gidin ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan Hamburger benzer simgesine düğmesine dokunun.

2. Şimdi, ” Ayarlar ” seçeneğine dokunun.

3. Son olarak, ” Oturumu kapat ” a dokunun.

2. Adım: Uygulama Önbelleğini Temizle

1. Cihazınızın ” Ayarlar ” a gidin, ardından ” Depolama ” ya gidin ve ” Uygulamalar ” a dokunun.

2. Listeden ” Instagram ” ı seçin ve ” Önbelleği temizle ” düğmesine dokunun.

iOS kullanıcılarının uygulama önbelleğini temizlemek için Instagram uygulamasını kaldırması ve yeniden yüklemesi gerekir. 

3. Adım: Instagram’a tekrar giriş yapın

Uygulamayı başlatın ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. Ve aynen bunun gibi, ilk yöntemle işin bitti! Önbelleği temizledikten ve yeniden oturum açtıktan sonra, ” Daha Sonra Tekrar Dene ” hata mesajından kurtulma olasılığı yüksektir . Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Yöntem 2: Hesabınızın Parolasını Değiştirin

Hatadan kurtulmanın ikinci adımı Instagram hesabınızın şifresini değiştirmektir. Parolayı değiştirmek sizi otomasyondan veya üçüncü taraf araçlardan çıkaracağından ve Instagram artık sizi bir bot olarak görmeyeceğinden, hatayı düzeltmeye yardımcı olur. Bu yöntem şiddetle tavsiye edilir.

Şifrenizi sıfırlamak için iki yol sağladık. Ya uygulamayla şifrenizi sıfırlayabilir ya da hesabınızdan çıkış yapıp ” Şifremi Unuttum ” u seçebilirsiniz . Mevcut şifrenizi unutmanız durumunda ikinci adım tercih edilir. Hesabınızın şifresini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

“Parolayı Değiştir” seçeneğini kullanarak Parolayı Sıfırlayın

Instagram Uygulamasında:

1. Ekranın sağ alt tarafında bulunan Profil simgesine dokunarak Profil Sayfanıza gidin.

2. Sağ üst köşedeki Hamburger düğmesine dokunun ve ” Ayarlar ” a gidin.

3. Şimdi, ” Güvenlik ” seçeneğine dokunun ve Güvenlik menüsünde ” Şifre ” yi seçin.

4. Birinci kutuya mevcut şifrenizi, ikinci ve üçüncü kutulara yeni şifrenizi girin ve ardından onay işareti seçeneğine dokunun.

Instagram Masaüstü web sitesinde:

1. Bu bağlantıyı kullanarak hesabı bir web tarayıcısında açın.

2. Oturum açın ve sağ üst köşedeki Profil simgesine tıklayın.

3. Listeden ” Ayarlar ” ı seçin.

4. ” Parolayı Değiştir ” e tıklayın. 

5. Son olarak, “ Parolayı Değiştir ” düğmesine tıklayın.

“Parolanızı mı unuttunuz?” seçenek:

1. Profil> Menü (Hamburger düğmesi)> Ayarlar> Oturumu Kapat olarak Instagram hesabınızdan çıkış yapın .

2. Şimdi, oturum açma ekranına gidin ve “ Parolanızı mı unuttunuz? 

3. Bundan sonra , talimatları izleyerek “bu sizsiniz” i doğrulamalı ve son olarak şifrenizi sıfırlamalısınız.

Bu adımdan sonra, kullanıcıların çoğu Instagram ” Tekrar Dene Hatası ” nın gittiğini bildiriyor . Hesabınızı iyi bulursanız, tebrikler! Aksi takdirde, yöntem 3’e geçin.

Yöntem 3: Hesabınızı bir süre bırakın ve bekleyin

Bu en meşru yöntemdir ve Instagram’dan birkaç saat veya birkaç gün ayrılmanın Instagram “Daha Sonra Tekrar Dene” hatasını düzelttiği birçok durum vardır.

Yukarıda bahsettiğimiz blok geçicidir, bu nedenle herhangi bir etkinlik bulunmazsa hata bir süre sonra kendi kendine kalkacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta , Instagram’daki “ Daha Sonra Tekrar Dene ” ve “ Eylem bloğu ” nun aynı olmadığıdır.

Esas olarak üç tür eylem bloğu vardır ve bunlardan biri ” Daha Sonra Tekrar Dene ” dir. ” Daha Sonra Tekrar Dene ” hatasıyla ilgili sorun, son kullanma tarihine sahip olmaması ve dolayısıyla hatanın sona ermesiyle ilgili belirsizlik yaratmasıdır.

Bazı kullanıcılar için birkaç saat içinde kalkabilir ve bazıları için birkaç gün sürebilir. Hata süresi hesaptan hesaba değiştiği için bu yöntemde sabırlı olmanız gerekir. Bu yöntem asla başarısız olamaz . Ancak beklemek istemiyorsanız, bu hatayı düzeltmek için sonraki yönteme geçin.

Yöntem 4: Biyografinizdeki Bağlantıyı Kaldırın (eğer varsa)

Instagram biyografinizde bir bağlantınız varsa, Instagram tarafından yasaklanma ihtimali olabilir. Instagram’ın yasakladığı birçok bağlantı var ve bu, engellenmenizin nedeni olabilir. Bu platform her bağlantıya güvenilmez ve bu nedenle, bu gerçeği hesaba katmanız zorunludur.

Biyografinizde bir Linktree bağlantınız veya buna benzer başka bir bağlantı varsa, hemen kaldırmanız gerekir. Yukarıda belirtilen tüm yöntemleri zaten denediyseniz ve henüz hiçbir şey işe yaramadıysa, biyografinizdeki bağlantının bu hatanın potansiyel nedeni olduğunu varsaymak güvenlidir.

Birçok kullanıcı, her yöntemi denedikten sonra, biyografilerindeki bağlantıyı nihayet kaldırdıklarında hatanın anında ortadan kalktığını belirtti. Bu nedenle, biyografinizde bir bağlantı varsa, şimdi kaldırın. Instagram’ın nasıl çalıştığı bir mucize ama bu sizin için olabilir.

Yöntem 5: Sorunu Instagram’a bildirin

Bazı kullanıcılar için hata günler sonra bile ortadan kalkmaz ve bu nedenle hesabı belirsiz bir süre için bırakmak bu tür kullanıcılar için uygun olmayan bir çözümdür. Bu yöntemde, sorununuzu Instagram’a nasıl bildireceğinizi göstererek durumunuz hakkında onlara bilgi vereceğiz. Elbette size nasıl sabırlı olunacağını ya da nasıl endişelenmeyeceğinizi öğretemeyiz, ancak aşağıda verilen adımları deneyebilirsiniz:

1. Instagram uygulamasını açın ve ” Profil ” sekmesine gidin, ardından ekranın sağ üst köşesindeki Hamburger düğmesine dokunun ve ” Ayarlar ” ı seçin. Bundan sonra, ” Yardım ” a dokunun.

2. ” Sorun Bildir ” seçeneğine dokunun ve diğer talimatları izleyin.

3. Son olarak, sorunu sağlanan kutuya yazın ve Instagram’a bildirin.

Instagram’da bildirebileceğiniz sorunlar:

Bunlardan herhangi biriyle ilgili sorunlarınız varsa Instagram’a bildirebilirsiniz:

 • Nefret hesapları
 • Kendine zarar verme
 • saldırıya uğramış hesaplar
 • Kimliğe bürünme hesapları
 • Istismar ve spam
 • Reşit olmayan çocuklar
 • Açığa çıkan özel bilgiler
 • Sömürü
 • Başka bir sorun

Instagram, günlük kaydedilen tonlarca rapora sahip olduğu için raporunuza hemen yanıt vermiyor. Bu nedenle, Instagram’ın konunuza bakmasını beklemelisiniz.

“Daha Sonra Tekrar Deneyin” hatası nasıl önlenir

Şu an itibariyle sorunu çözdünüz. Peki ya gelecek? Daha önce de bahsettiğimiz gibi, hatanın temel nedeni bazı sık eylemler veya bot benzeri etkinliklerdir. Instagram algoritması, kullanıcının bir bot veya spam yapan olarak tekrarlanan eylemler yapacağını öngörür.

Daha doğrusu, yasağı sizden uzak tutmak istiyorsanız “ insan gibi ” eylemlerde bulunmalı ve ılımlı davranmalısınız. Hatalardan kaçınmak için Instagram’da nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmek için Instagram kurallarını ve kısıtlamalarını da okumalısınız.

1. Kullanıcıları aşırı derecede takip etmekten / takip etmekten kaçının

Kaçınmanız gereken ilk ve en önemli şey, kısa sürede kapsamlı takip / takibi bırakma eylemidir . Kullanıcıları çok hızlı takip ederseniz / takibi bırakırsanız, yavaşlatmanız ve bunu aralıklarla yapmaya çalışmanız gerekir. Mükemmel bir aralık, dakikada yalnızca bir kullanıcıyı takip etmek veya takip etmekten vazgeçmektir. İkinci önemli şey, Instagram’da aşağıdaki / takibi bırakma sınırına güvenmektir.

Not: Instagram’da, kullanıcıların günde 200’e kadar kullanıcıyı takip etmesine / takibi bırakmasına izin verilmektedir. Ayrıca, yeni bir kullanıcıysanız, sayıyı 150 ile sınırlamalısınız. Bu sınırı aşarsanız, işlem tamamdır!

2. Üçüncü taraf uygulamaları veya araçları kullanmayı bırakın

Kullanıcıların ihmal ettiği en önemli şey, üçüncü taraf uygulamaların veya otomasyon araçlarının kullanılmasıdır.

Bu otomasyon araçları, eylemleri normalden çok daha hızlı gerçekleştirmenize izin verir. Bu nedenle Instagram bunu tespit eder ve hesaba bir blokaj uygular. Elbette haksız yollar yasak ve bu bir sınav değil.

Onlardan kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyin

1. ” Profil ” sekmesine gidin ve menüyü açmak için Hamburger düğmesine ve ardından ” Ayarlar ” a dokunun.

2. Bundan sonra, aşağı kaydırın ve ” Güvenlik ” e dokunun ve ” Uygulamalar ve web siteleri ” ni seçin.

3. Şimdi ” Etkin ” i seçin ve tüm istenmeyen üçüncü taraf uygulamalarını / otomasyon araçlarını verilen listeden kaldırın.

Alternatif olarak, tüm üçüncü taraf uygulamalardan çıkmanızı sağlayacak olan Yöntem 2’de verilen şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x