Hesap devre dışı bırakıldı. Lütfen Sistem Yöneticisine bakın

Hesap devre dışı bırakıldı. Lütfen Sistem Yöneticisine bakın Windows 10 kullanıcısının şimdiye kadar karşılaştığı en korkunç sorunlardan biri “Hesap devre dışı bırakıldı” problemidir.  Hesap devre dışı sorunu, bir şeyler ters gittiğinde ve herhangi bir nedenle kullanıcı hesabınızdan kilitlendiğinizde veya yeni bir Windows 10 yüklemesinden sonra bir kullanıcı hesabı oluştururken bilgisayarınız uygun olmayan bir şekilde kapandığında ortaya çıkabilir. Bilgisayarınız uygunsuz kapatıldıktan sonra veya Windows 10 kurulumdan sonra bu sorunla karşılaşa bilirsiniz.

Aşağıda, “Hesap devre dışı bırakıldı” sorununu çözebilmeni için kullanabileceğiniz iki çözüm bulunmaktadır.

Güvenli Modda yönetici ayrıcalıklarıyla yeni bir hesap oluşturun

Windows 10’un tüm kopyalarının yönetici ayrıcalıklarına sahip bir Administrator adlı gizli bir hesabı vardır.  Windows 10 hesabınıza bir şey olursa, bu gizli Yönetici hesabına erişebilir ve bu hesabı kullanarak kendiniz için yönetici ayrıcalıklarıyla yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Gizli Yönetici hesabına yalnızca bir bilgisayar güvenli moddayken erişilebilir.

Oturum açma ekranında, klavyenizdeki Shift tuşunu basılı tutun ve ekranın alt kısmında bulunan Güç düğmesine tıklayın. Açılan menüden Shift tuşunu basılı tutarken Yeniden Başlat’a tıklayın.

 

Gelişmiş Kurtarma Seçenekleri menüsü görüntülendiğinde Shift tuşunu bırakın.

Gelişmiş Kurtarma Seçenekleri menüsünde, tıklayın giderme > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç ayarları > Yeniden Başlat . Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında ve farklı seçenekler içeren bir mavi ekran karşıladığınızda, klavyenizdeki Komut İstemi ile Güvenli Modu Etkinleştir’e karşılık gelen sayısal tuşa basın

 

Bilgisayarınız açıldığında, gizli Yönetici Girişi’ni görebilirsiniz.

Başlat Menüsü yazın cmd içine Arama çubuğu ve arama sonucunda başlıklı tıklayın Komut İstemi .

Her birini yazdıktan sonra Enter tuşuna basarak komut istemine teker teker aşağıdaki komutları yazın:

net user / add <oluşturmak istediğiniz kullanıcı hesabının adı>

net localgroup administrators <oluşturmak istediğiniz kullanıcı hesabının adı> / add

 

Her iki komut da girdiğiniz de, yönetici ayrıcalıklarına sahip yeni bir kullanıcı hesabı oluşturulmuş olacaktır. Bilgisayarınızı Yeniden başlatın

Sistem Görüntüsü Geri Yükleme gerçekleştirme

“Hesap devre dışı bırakıldı” sorununu gidermek için kullanabileceğiniz ikinci yöntem, bir Sistem Resmi Geri Yükleme gerçekleştirmektir. Bir Sistem İmajını Geri Yükleme gerçekleştirmek, bilgisayarınızı önceki bir noktaya geri getirir; “Hesap devre dışı bırakıldı” sorununun bulunmadığı bir nokta. Bir Sistem Resmi Geri Yükleme gerçekleştirmek, kişisel dosyalarınızın veya verilerinizin kaybolmasına neden olmaz, ancak bilgisayarınızı geri yüklediğiniz tarihten sonra indirilen ve yüklenen uygulamaların veya güncellemelerin silinmesine neden olabilir. Kullanıcı hesabınıza giriş yapmadan bir Sistem İmajı Geri Yükleme yapabilirsiniz.

Oturum açma ekranında klavyenizdeki Shit tuşuna basılı tutun ve ekranın alt kısmında bulunan Güç düğmesine tıklayın.

Açılır menüden, Shift tuşunu basılı tutarken Yeniden Başlat’ı tıklayın.

Gelişmiş Kurtarma Seçenekleri menüsü görüntülendiğinde Shift tuşunu bırakın.

Gelişmiş Kurtarma Seçenekleri menüsünde, tıklayın Giderme > Sistem görüntü geri.

Aralarından seçim yapabilecek sistem geri yükleme noktaları sağlandığında, “Hesap devre dışı bırakıldı” sorunu bulunmayan bir nokta seçin ve restorasyon işlemine başlayın.

Bir hesap seçmeniz istendiğinde (veya istemediyseniz), Yönetici başlıklı hesabı tıklayın.

Sistem Görüntüsü Geri Yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin . İşlem tamamlandıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenir ve bilgisayarınızı açtıktan sonra “Hesap kapatılmıştır” sorusunun izi olmayacaktır.

Parolanızı sıfırlamak için bir PCUnlocker CD / DVD veya USB kullanın

PCUnlocker Live, özellikle şifrelerini unuttuğunda veya hesaplarının kilidini açabilmeleri için başka bir sorunun çözülmesi durumunda Windows İşletim Sisteminin herhangi bir sürümüne sahip kullanıcıların kullanıcı hesaplarına erişmesine izin vermek için özel olarak tasarlanmış bir programdır.

Buraya gidin ve PCUnlocker’ın en son sürümünü indirin ve yükleyin.

PCUnlocker’ı farklı bir bilgisayarda çalıştırın.

PCUnlocker’ı kullanarak, kullanıcı hesabınızın parolasını sıfırlayacak veya atlayarak ve ona erişmenizi sağlayan (önlem almak istediğiniz işleme  bağlı olarak) bir önyükleyebilir CD / DVD veya USB flash sürücüsü oluşturun.

Parolayı sıfırlayın veya etkilenen bilgisayara CD / DVD veya USB atlayın ve yeniden başlatın.

Etkilenen bilgisayarı, BIOS ayarlarıyla uğraşarak bir CD / DVD veya USB’den önyüklenecek şekilde yapılandırın.

Etkilenen bilgisayarın CD / DVD veya USB’den önyükleme yapmasına izin verin ve ardından kullanıcı hesabınızdaki parolayı sıfırlamak veya atlamak için ekrandaki PCUnlocker talimatlarını izleyin. Bunu yaptıktan sonra, bilgisayarınızı Windows’a önyükledikten sonra, devre dışı bırakılmış kullanıcı hesabınıza başarıyla giriş yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hesap devre dışı bırakıldı. Lütfen Sistem Yöneticisine bakın için yorumda bulun

    Hesap devre dışı bırakıldı. Lütfen Sistem Yöneticisine bakın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hesap devre dışı bırakıldı. Lütfen Sistem Yöneticisine bakın için ilk yorumu yapabilirsin.