Gmail Akıllı Oluşturma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Gmail Akıllı Oluşturma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır Gmail’deki Akıllı Oluştur özelliği, mesajları daha hızlı yazmanıza yardımcı olmak içindir. Ancak müdahaleci veya can sıkıcı bulursanız, devre dışı bırakabilirsiniz. 

Gmail’deki Akıllı Oluştur seçeneği, yazmadan önce ne yazacağınızı tahmin etmek için AI kullanan bir özelliktir. Yazma düzeylerinizi analiz eder ve siz yazdıkça sık kullandığınız ifadeleri otomatik olarak oluşturur. E-postalarınızı daha hızlı bir şekilde oluşturmanıza ve sizin için cümleleri bitirmenize yardımcı olmak içindir.

Smart Compose’un faydalı bir özellik olduğunu düşünebilirsiniz, ancak çoğu zaman size doğru metni veya yazı stilini vermez. Veya belki de her şeyi istilacı veya biraz ürkütücü buluyorsunuz – “Gmail neden yazacağımı biliyor?”  Kullanıcıların zaten uğraşması gereken çok sayıda  Gmail gizlilik sorunu var.

Durum ne olursa olsun, bir tarayıcıda Gmail’i veya telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak bir mesaj girip girmediğiniz, Akıllı Oluşturma özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınız.

Gmail Smart Compose özelliği, iletilerinizde sırada ne yazacağınızı tahmin edebilir.

Web’de Gmail Smart Compose’ı Devre Dışı Bırak

Web’de Gmail kullanıyorsanız, Gmail hesabınıza giriş yapın ve Ayarlara gidin. Sağ üst köşedeki dişli simgesini tıklayın.

“Genel” sekmesi altında, “Akıllı Oluştur” bölümüne gidin. Burada “Öneri yazma kapalı” seçeneğini tıklamanız gerekir. Ayarınız otomatik olarak kaydedilmelidir, ancak aşağı kaydırıp “Değişiklikleri kaydet” düğmesini tıklatarak doğrulamak isteyebilirsiniz.

Telefonunuzda Gmail Akıllı Oluşturma’yı devre dışı bırakın

Akıllı Oluştur özelliği bir süredir Pixel sahipleri için mevcuttu ve Google son zamanlarda bir sunucu tarafı güncellemesi başlattı ve tüm Android telefonlarda mevcut. Şimdi, bu özellik hareket halindeyken bir süre e-posta oluştururken kesinlikle yararlıdır. Sadece bir cümleyi bitirmek için sağa kaydırın. Yine de, telefonunuzda da devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Kapatmak için Gmail uygulamasını açın ve seçenekler menüsü düğmesine ve ardından menüden “Ayarlar” düğmesine dokunun.

Ardından, kapatmak istediğiniz e-posta hesabını seçin; kurduğunuz her hesap için bunu yapmanız gerekecektir. Sonra aşağı kaydırın ve “Akıllı Oluştur” seçeneğinin işaretini kaldırın. Burada Konuşma Görünümü’nü devre dışı bırakabileceğinizi ve Akıllı Cevap istediğinizi unutmayın.

Bununla birlikte, Akıllı Yanıtlamanın farklı bir özellik olduğunu unutmayın. Bir mesajın en altında mesaja uygun olanı tıklaya bileceğiniz ya da hafifçe vurabileceğiniz yanıtları verendir.

Bu kadar. Artık, Android’inizi kullanarak veya web’deki Gmail’i kullanırken mesajlarınızı yazarken daha fazla tahmin edici yazma önerisi görmezsiniz. Ayrıca, bu yazının yazıldığı sırada, iOS’taki Gmail uygulaması kullanıcıları için mevcut bir özellik olmadığını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gmail Akıllı Oluşturma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır için yorumda bulun

    Gmail Akıllı Oluşturma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gmail Akıllı Oluşturma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır için ilk yorumu yapabilirsin.