facebook’a neden girilmiyor

4 dk okuma süresi

facebook’a neden girilmiyor Bildiğiniz gibi Facebook, etkileşimlerdeki ana faktörlerden biridir. Arkadaşlarınız ve ailenizle ilişki kurmak, dünya harikaları hakkında bilgi edinmek ve çevrimiçi işinizi tanıtmak gibi farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Çok ihtiyacınız olsa da, Facebook’un yanıt vermemesi veya Facebook beslemesinin yüklenmemesi gibi bazı yaygın sorunlar rahatsız edici olabilir. 

facebook’a neden girilmiyor

Bazen bilgisayar sisteminizle Facebook’a bağlanamaz veya Facebook uygulamasını telefonunuzda çalıştıramazsınız. Önce sorunu bulmanız gerekir ve sonra düzeltebilirsiniz.

Burada, Facebook kapalıyken sorununuzu çözmek için bazı yöntemler öneriyoruz.

Tarayıcınızın Önbelleğini Temizleyin

Tarayıcınızın önbellek dosyalarını uzun süre temizlememiş olabilirsiniz. Bu yüzden onu temizleme zamanı. Tarayıcınızın, onu kullanarak farklı web sitelerini ziyaret ettiğinizde birçok önbellek dosyası aldığını bilmiyor olabilirsiniz. Bu nedenle, tarayıcınızın önbelleğini otomatik olarak temizlemeniz gerekir.

Önbellek dosyalarınızı en son tarayıcılar için ayarlar menüsünden temizleyebilirsiniz. Önbellek dosyalarını Chrome veya Firefox’ta silmek istiyorsanız, ayarlara gitmeniz gerekir. Önbellek dosyalarını temizledikten sonra, Facebook web sitesini sorunsuz bir şekilde yükleyeceksiniz.

Kaynak

Bilgisayarınızda Tarihi ve Saati Yeniden Ayarlayın

Diğer bir olasılık, bilgisayarınızın doğru tarih veya saate sahip olmamasıdır. Facebook’un sisteminizde çalışmamasına neden olabilir. Bilgisayarınızda tarih ve saat ayarlarının yanlış düzenlenmesi durumunda Facebook’un bilgisayarınıza yüklenmediğini görebilirsiniz.

Facebook’un yüklenmeme sorununu aşmanın en iyi yolu, bilgisayarınızdaki ayarlar menüsünden doğru tarih ve saati ayarlamaktır.

Kaynak

Tarayıcının Yeni Sürümünü Çalıştırın

Bilgisayarınızda tarayıcının eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Facebook’a bağlanamayabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için tarayıcınızı en yeni sürüme güncellemelisiniz. Geçmiş sürümlerin birçok soruna neden olduğunu ve içinde birçok hata olduğunu unutmayın. Sisteminizde en güncel tarayıcı uygulaması sürümünü çalıştırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Tarayıcınızın yeni sürümünü tarayıcınızın resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Başka Bir Tarayıcı Kullanın

Facebook’a erişim sorununuz benzersiz bir tarayıcıda olup olmadığına dikkat edin. Bu şekilde, Facebook’un bilgisayarınızdaki Chrome’a ​​yüklenmemesi konusunda sizi uyarabilir. Şimdi sitenin içinde çalışıp çalışmadığını anlamak için başka bir tarayıcı denemelisiniz.

Bazen, tarayıcı son zamanlarda ortaya çıkan Facebook özellikleriyle uyumlu olmadığı için sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu vesileyle, web sitesini farklı bir tarayıcıda açmanız gerekir ve orada çalışacaktır.

Güvenlik Yazılım Ayarlarını Yapın

İnsanların sistemlerinde güvenlik yazılımı kullanmalarının temel nedeni, tehlikeli dosyaların bilgisayarlarına girmesini engellemektir. Nadiren, bu yazılım Facebook tarafından çalıştırılan zarar görmemiş dosyaları zararlı dosyalar olarak değiştirir, bu nedenle siteye makinenize bağlanamazsınız.

Facebook’un herhangi bir sorunu çözmesine izin verdiği için güvenlik sistemi ayarlarınızı değiştirmenizi öneririm. Bu seçeneği aramak sizin için zorsa, tamamen kapatabilirsiniz. Böylece Facebook’a sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz.

Uygulamayı Durdurun ve Yeniden Başlatın

Bazen Facebook uygulamasını çalıştırmak isteyebilirsiniz, ancak cihazınıza yüklenmiyor. Şimdi uygulamayı durdurmanız ve uygulama çekmecenizden yeniden başlatmanız gerekir.

Uygulamanızı yeniden başlattığınızda yeni bir başlangıç ​​yaparsınız. Artık ihtiyacınız olan içeriği makinenizde sunmaya hazır. Yapması kolay bir iş ve işe yaraması gerekiyor.

Facebook Uygulamasını Tekrar Kurun

Bazen uygulamayı kapatıp yeniden başlatmak işinize yaramayacaktır. Bu durumda, uygulamayı cihazınızdan silmeniz ve ardından uygulamanın yeni bir sürümünü yerleştirmeniz gerekir.

Uygulamayı sildiğinizde, onunla bağlantılı tüm dosyaları da kaldıracağınıza dikkat edin. Uygulamanın başka bir sürümünü yerleştirdiğinizde, gerekli tüm dosyaları sıfırdan oluşturur, bu da sorun yaratan dosyaların artık orada olmayacağı anlamına gelir. Seti makinenizde sorunsuz kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Cihazınızda VPN’i Devre Dışı Bırakın

Diğer birçok kullanıcı gibi, bazı sitelere girmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Bazen, bilgisayarınızda VPN hizmeti çalışırken Facebook’u yükleyemezsiniz. Çözüm o kadar basit ki, Facebook’u yüklemek için hizmeti kapatmanız gerekiyor.

Kaynak

İşletim Sistemi Sürümünüzü Güncelleyin

Sisteminizde iOS veya Android’in eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Facebook’u doğru şekilde yüklemek için bunları en yeni sürümlere güncellemelisiniz.

İşletim sisteminin eski bir sürümü, Facebook sorunları gibi sorunlara neden olabilir. İşletim sistemi sürümünüzü her zaman güncel tutmanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
  • […] Facebook Aktif Durum Nasıl Gizleyebilirsiniz? Facebook’ta çok sayıda arkadaşınız varsa, onlardan aldığınız tüm mesajları yönetmek zaman alıcı bir işe dönüşebilir. Birçoğunun çevrimiçi olduğunuzu görür görmez size mesaj göndermeye başladığını fark ettiniz mi? Gizlilik ayarlarınızı daha iyi kontrol etmek istiyorsanız, Aktif Durumunuzu gizleyebilirsiniz. […]

Bir Yorum Yapın

x