Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara nasıl aktarılır?

Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara nasıl aktarılır? Geçtiğimiz yıl Avrupa’da başlatılan Facebook’un bu özelliği diğer bölgelerde de kullanıma sunmaya başladı. Şirket, bir fotoğrafta “Fotoğraf aktarma aracı artık Facebook’ta herkese açıktır” diye bugün sevindirici bir haber yayınladı. Veri Aktarımı Projesi’nin bir parçası olan araç, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını Facebook’ta Google Fotoğraflara taşımasına olanak tanımaktadır. Facebook sözcüsü, şirketin daha önce projeye katılan diğer platformlara da transfer sağlayacağını söylemişti. Araç ayrıca, Facebook hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyen veya her fotoğrafı ve videoyu manuel olarak kaydetme zahmetine girmeden profillerinden birkaç fotoğrafı veya videoyu kaldırmak isteyen kişilerin daha kolay olmasını sağladığında unutmayın. Bu özelliğin nasıl kullanılacağınızı ve Google Fotoğraflara aktarmak için ne yapmanız gerektiğini bu makalede bulabilirsiniz.

 1. Web tarayıcısında Facebook hesabınıza giriş yapın, ardından Facebook menü çubuğunun sağ üst köşesindeki ok’a tıklayın.
 2. Ayarları seçin.
 3. Facebook bilgilerinizi seçin.
 4. Fotoğraflarınızın veya videolarının bir kopyasını aktar’ı seçin.
 5. İstenirse Facebook şifrenizi girin, ardından Hedef seç’i tıklayın ve açılır menüden Google ‌ Fotoğraflar ’ı seçin.
 6. Facebook’a yüklediğiniz fotoğraflarınızın veya videolarınızın bir kopyasını aktarmayı seçmek için radyo düğmelerini kullanın ve ardından İleri’yi tıklayın.
 7. Google ‌Fotoğraflarda‌ oturum açın ve Facebook’a Google ‌Fotoğraflar‌ kitaplığınıza medya ekleme izni verin, ardından bir sonraki ekranda Aktarımı Onayla düğmesini tıklayın.

Aktarım tamamlandıktan sonra, Facebook’tan işlemin tamamlandığını bildiren bir e-posta alacaksınız. Hepsi bu kadar yorum yapıp başkalarına da yardımcı olmak adına makalemizi paylaşmayı unutmayın.

 • Ana Sayfa
 • Genel
 • Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara nasıl aktarılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara nasıl aktarılır? için yorumda bulun

  Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara nasıl aktarılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflara nasıl aktarılır? için ilk yorumu yapabilirsin.