Eski Hotmail Hesabına Nasıl Erişilir

3 dk okuma süresi

Eski Hotmail Hesabına Nasıl Erişilir Outlook artık Microsoft’un resmi e-posta istemcisidir. Şirket, Hotmail desteğini uzun zaman önce bırakmış olsa da, bazı kullanıcılar hala eski Hotmail hesaplarına erişim sağlıyor. Çoğu zaman bunun nedeni, diğer platformların Hotmail adreslerine hesap kurtarma bilgilerini göndermesidir. Lafı fazla uzatmadan hemen konuya girelim ve eski Hotmail hesabınıza nasıl erişebileceğinizi keşfedelim.

Eski Hotmail Hesabıma Nasıl Erişebilirim?

Eski Hotmail Hesabınızı Kurtarın

Microsoft, Hotmail hesaplarını zaten Outlook.com’a taşıdı. Eski posta kutunuza ve kişilerinize erişmek için hesabınızı kurtarmanız gerekir. İşi halletmek için Microsoft’un Hesap Kurtarma Formunu kullanabilirsiniz. Buradaki sorun, bu yöntemi yalnızca iki adımlı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz kullanabilmenizdir. Maalesef seçeneği devre dışı bıraktıysanız kurtarma formunu kullanamazsınız.

Bu çözümü kullanmak için erişiminiz olan bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Kişisel e-posta hesabınız olmak zorunda değildir; herhangi bir e-posta hesabı yapacaktır. account.live.com/acsr adresine gidin ve kurtarmak istediğiniz Hotmail adresini girin. Ardından, Microsoft’un sizinle iletişim kurmak için kullanabileceği e-posta adresini yazın.

İletişim e-posta adresinizi onaylayın, güvenlik kodunu kontrol edin ve işlemi tamamlamak için ekrandaki adımları izleyin. Microsoft 24 saat içinde size geri dönmelidir.

Yılda en az bir kez e-posta hesabınızda oturum açmazsanız Microsoft’un hesabınızı otomatik olarak devre dışı bırakacağını unutmayın. İlgili hesaba gönderilen tüm e-postalar geri dönmelidir. Ancak, şifreyi biliyorsanız, hesabı her zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz ve yeni e-postalar gelen kutunuza sorunsuz bir şekilde düşmelidir.

Ancak, 5 yıl boyunca hiçbir işlem yapılmadığında Microsoft, Hotmail hesabınızı otomatik olarak siler. Hesabınızın mevcut olmadığına dair bir mesaj alırsanız, bu, 5 yıldan fazla bir süredir giriş yapmadığınız ve hesabınızın silindiği anlamına gelir. Başka bir deyişle, onu kurtaramazsınız.

Eski Hotmail Adresini Kullanarak Yeni Bir Hesap Oluşturun

Diğer kullanıcılar, eski Hotmail adresini kullanarak yeni bir Outlook hesabı oluşturmanın gerçekten işe yarayabileceğini önerdi. Tarayıcınızı başlatın, yeni bir Gizli mod sekmesi açın ve https://outlook.live.com/owa adresine gidin. Ücretsiz hesap oluştur’a tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Eski Hotmail Hesabınızı Yeni E-posta İstemcinize Bağlayın

Eski Hotmail hesabınızı yeni e-posta istemcinize bağlamayı deneyin ve posta kutunuza erişip erişemediğinizi kontrol edin. İdeal olarak, işi halletmek için Microsoft’a ait olmayan bir e-posta istemcisi kullanın. Bazı kullanıcılar eski Hotmail adreslerini Outlook’a bağlamayı başardıklarını söyledi. Ancak, bu yöntem tüm kullanıcılar için çalışmayabilir.

Bu yöntemi kullanmak istemeniz durumunda izlemeniz gereken adımlar şunlardır. Outlook Ayarlarına gidin, E-postayı senkronize et’e tıklayın ve ardından Diğer e-posta hesapları’nı seçin. Hotmail adresinizi ve şifrenizi girin ve hesaplarınızı bağlayın.

Örneğin, Gmail kullanıyorsanız Ayarlar ‘a gidin , Hesaplar’ı ve İçe Aktar’ı seçin ve Diğer hesaplardan postaları kontrol et ‘e gidin. Hotmail hesabınızı ekleyin ve sonuçları kontrol edin.

Outlook, yeni Hotmail’dir. Eski Hotmail hesabınıza erişmenin tek yolu Outlook web uygulamasıdır. Hotmail hesabınıza giriş yapamıyorsanız, hesabınıza erişmek için Microsoft’un hesap kurtarma formunu kullanın. Sorun devam ederse, eski Hotmail hesabınızı yeni e-posta istemcinize bağlayın. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x