Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturma

Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturma Microsoft bazen bir Outlook veya Hotmail Hesabı oluştururken kullanıcılardan bir telefon numarası girmelerini ister. Bu durumda, aşağıda belirtildiği gibi farklı yöntemler kullanarak Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturun

Microsoft genellikle insan kullanıcılarını doğrulamak için bir Captcha testi kullanır ve yalnızca kısa bir süre içinde birden çok kullanıcı hesabı oluşturulduğundan şüphelenirse bir telefon numarası ister.

Birden fazla hesap oluşturmasanız bile, bu sistem tarafından işaretlenebilir ve bir telefon numarası girmeniz istenebilir.

Bazı garip nedenlerle Microsoft bir telefon numarası istiyorsa, telefon doğrulama ekranını atlamak için aşağıda belirtilen yöntemleri kullanabilirsiniz.

Aşağıda verilen yöntemler kolaylık sırasına göre listelenmiştir. İlk birkaçı işe yaramazsa, tüm yöntemleri denediğinizden emin olun.

Yöntem # 1: Yönlendiriciyi Yeniden Başlat ve Tarayıcı Önbelleğini Temizle

Her zamanki Captcha testi yerine Telefon doğrulamasının nedeni, IP’nizin Microsoft sunucularındaki şüpheli IP Adresleri listesinde bulunması olabilir.

Bu bloğu atlamanın en kolay yolu, WiFi Modem / Yönlendiricinizi yeniden başlatarak Yeni bir IP Adresi almaktır.

Ayrıca, IP Adresine ve çevrimiçi davranışınıza bağlı olabilecek tüm depolanmış çerezlerden kurtulmak için tarayıcı önbelleğini temizlemeniz gerekir.

Ardından, Modemi sıfırlayın

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra bir kez daha bir Microsoft Hesabı oluşturmayı deneyin ve bu sefer telefon numarası olmadan bir Outlook hesabı oluşturabilmeniz gerekir.

Yöntem # 2: Outlook Uygulamasını Kullanma

Kullanıcılar, Outlook uygulamasını kullanırken Outlook web sitesi yerine telefon numarası olmadan bir Outlook hesabı oluşturabildiğini bildirdi.

Outlook uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve Outlook Uygulaması içinden bir hesap oluşturmayı deneyin.

Yöntem # 3: Daha Sonra Tekrar Deneyin

Microsoft Telefon Numaranızı istiyorsa, tarayıcı sekmesini kapatın ve bir saat sonra veya ertesi gün bir Outlook Hesabı oluşturmayı deneyin.

Telefon Numarası isteği büyük olasılıkla botların ve otomatik programların kısa sürede birden fazla Outlook Hesabı oluşturmasını önlemek için tasarlandığından, bu çalışmalıdır.

Bu nedenle, bir telefon numarası girmeniz istenirse, birkaç saat sonra bir hesap oluşturmayı deneyin.

Hemen bir e-posta hesabı oluşturmanız gerekiyorsa ve birkaç saat bekleyemiyorsanız, aşağıda verilen dördüncü yöntemi takip edebilirsiniz.

Yöntem # 4: Microsoft Desteğine Başvurun

Yukarıdaki tüm yöntemler işe yaramadıysa, kalan tek seçenek Microsoft desteğiyle iletişim kurmak ve hesabınızı doğrulamak için bir telefon numaranız olmadığını söylemektir.

Microsoft desteğine başvurduğunuzda, insan olduğunuzu doğrulamak için diğer yöntemlerden (sohbet veya e-posta) yararlanırlar.

Bu bağlantıyı kullanarak Microsoft desteğiyle iletişime geçebilir veya Google’da Microsoft desteğini arayabilir ve oradan gidebilirsiniz.

Not: Microsoft Destek ile sohbete başladığınızda, başlangıçta Microsoft Virtual Agent ile ilgileneceksiniz.

Bunun yerine bir insanla iletişim kurma seçeneği görene kadar sanal aracıyla sohbet etmeye devam edin.

Microsoft Destek Bir Kişiyle Konuşun Seçeneği

Umarız bu makale size yardımcı olmuştur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Telefon numarası Olmadan mail açma Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturma için yorumda bulun

    Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Telefon Numarası Olmadan Outlook Hesabı Oluşturma için ilk yorumu yapabilirsin.