En İyi 5 VPN Hizmeti

En İyi 5 VPN Hizmeti Bir VPN seçmek zor olabilir. Son birkaç yılda, yüzlerce farklı VPN sağlayıcısı, benzer sondaj hizmetleri sunan bir şekilde çoğaldı. Aralarında karar vermek bilgisayar acemi için zor olabilir. VPN’inize internet trafiğinizle güvendiğiniz için, saygın ve sorumlu bir sağlayıcı seçmeniz çok önemlidir.

Her ihtiyaca en uygun olanı bulmak için çeşitli kategorilerdeki en iyi VPN sağlayıcılarından 5’ini değerlendirdik. İlk 5 listemizde yer almak için, bu VPN’ler yüksek hız, sıkı güvenlik sunar ve güvenilirdir. Bu listedeki VPN’lerden herhangi biri iyi bir seçim olacaktır. Ancak, hizmetlerini derinlemesine inceleyerek, her bir sağlayıcının, özel gereksinimlerinizin ne olduğuna bağlı olarak farklı güçlü ve zayıf yanlara sahip olacağını gördük.

Bu makaleyi yazarken baktığımız en önemli faktörler şunlardır:

 • indirme ve sayfa yükleme hızı testi
 • Gerçek dünya hızı
 • Video akışı kullanılabilirliği ve güvenilirliği
 • Şirket geçmişi ve gizlilik politikaları
 • Sunucu sayısı ve konum kullanılabilirliği
 • Maliyet ve ödeme seçenekleri
 • Kullanım kolaylığı
 • Güvenlik ve gizlilik

ExpressVPN

ExpressVPN mevcut en iyi VPN sağlayıcısıdır. Servisleri birinci sınıf ve kullanımı kolaydır. Bu listemizdeki en pahalı olmanın bedeli.

Hız gelince, ExpressVPN gördüğümüz en iyi sonuçları sunar. İndirme hızları ve sayfa yükleme testleri hizmeti kullanmanın çok az etkisi olduğunu gösterdi. En dikkat çeken şey, bazı durumlarda ExpressVPN kullanırken ping sürelerimizin azalmasıydı. Bu, VPN’e bağlanırken bazı servislerin daha hızlı performans gösterebileceği anlamına gelir. YouTube ve BBC iPlayer’ı sorunsuz izleyebildik, ancak Netflix test ettiğimiz her sunucu için tutarlı bir şekilde yüklenmedi.

ExpressVPN 2009’dan beri hizmet veriyor ve en sağlam veri gizliliği yasalarına sahip İngiliz Virgin Adaları’ndan yola çıkıyor. Çok sayıda sunucuya sahipler ve Güney Amerika ve Asya’yı diğer sağlayıcıların çoğundan daha iyi koruyorlar; Eğer küresel bir gezginseniz, bu sizin için daha iyi bir hıza yol açabilir. ExpressVPN aydan aya 12,95 dolar maliyetle ve bir yıl için satın alındığında aylık aylık 8,32 maliyetle en pahalı seçeneklerden biridir. PayPal, kredi kartları, Bitcoin ve diğer ülkelerden gelen çeşitli küçük ödeme hizmetlerini kabul ederler. Ayrıca, aynı anda yalnızca üç cihazın en düşük eşzamanlı sınırlarından birine sahiptirler.

ExpressVPN’in kurulumu ve kullanımı, tüm süreç otomatikleştirilmiş olarak tek bir tıklamayla iş oldu. Müşterileri, ihtiyaç duyduğunuz tüm gelişmiş güvenlik ve sunucu yapılandırma seçeneklerini içerdiğinden, bu özellik gelişmiş maliyete gelmedi. Endüstri standardı güvenlik kullanıyorlar ve müşteriden bilgi sızıntısı yoktu.

Artıları

 • Hız
 • Gizlilik odaklı bireyler
 • Dünya Gezgini

Eksileri

Maliyete

NordVPN

NordVPN yol VPN sağlayıcısının en iyi ortasıdır. İyi bir değer ve dengeli bir özellikler, hız ve maliyet karışımını temsil ediyorlar.

Sentetik indirme hızı testleri, diğer sağlayıcılarda bulduğumuzdan biraz daha yavaştı, ancak sayfa yükleme süreleri, gördüğümüz en iyilerden bazılarıydı. Günlük kullanımda, hız ile ilgili herhangi bir sorun fark etmedik. YouTube ve BBC iPlayer, NordVPN’de harika çalıştı. Netflix iyi yüklendi, ancak zaman zaman düşük video kalitesi vardı; bunun nedeni Netflix’ten yayın yapmak için yanlış şehri seçmesiydi, ancak bir HD video akışı elde etmek için birkaç kez denemeniz gerekebilir.

NordVPN, 2012 yılında kuruldu ve onları birçok hükümetin erişiminden uzaklaştıran Panama’ya dayanıyor. Ayrıca, beş binin üzerinde mevcut en fazla sayıda sunucuya sahipler. Küresel kapsamları 62 ülkede ortalama. Aylık abonelikleri 12 dolar ve bir yıl boyunca satın alınırsa ayda 7 dolara düşüyor. Bunu ayda 4 dolara çıkaracak 2 yıllık fırsatlar bulmak mümkün. PayPal, kredi kartları, Bitcoin ve diğer ülkelerden gelen çeşitli küçük ödeme hizmetlerini kabul ederler. Ayrıca Çin’de kullanmaya adanmış hizmetleri de var.

NordVPN’i kurmak ve kullanmak çok kolaydı. Endüstri standardı şifreleme kullanıyorlar, ancak VPN protokolünü Open-VPN’den değiştiremezsiniz. Tanılama raporu oluştururken hariç, bilgi sızıntısı ile ilgili herhangi bir sorun bulamadık.

Artıları

 • Fiyat, hız ve hizmetin iyi bir karışımı
 • Çin’den kullanın

Eksikleri

 • Hız
 • kullanıcıları

Private Internet Access

Private Internet Access listemizdeki en düşük maliyetli sağlayıcıdır. İyi hizmet veriyorlar, ancak oraya ulaşmak için birkaç köşeyi kesmeleri gerekiyordu.

Testimiz, Özel İnternet Erişiminin hızdan ödün vermediğini gösterdi. İndirme testleri, çoğu diğer ana sağlayıcıyla aynıydı ve sayfa yükleme testleri web taraması üzerinde neredeyse önemsiz bir etki gösterdi. Onların otomatik sunucu seçimi bazen bizi daha uzak bir sunucuya bağladı, bu nedenle manuel olarak bir yer seçmeniz önerilir. Netflix, testimiz sırasında sorunsuz bir şekilde yüklendi ve yayınlandı. BBC iPlayer olsa yüklemedi.

Özel İnternet Erişimi Amerika Birleşik Devletleri merkezlidir ve 2010 yılından beri faaliyettedir. 3000’den fazla sunucusu vardır, ancak sadece 33 farklı ülkeden. Avrupa ya da Kuzey Amerika dışında seyahat ediyorsanız, ülkenizi bulmakta sorun yaşayabilirsiniz. Aylık ay maliyeti sadece 6,95 dolar ve bir yıl alırsanız, fiyat aylık 3,33 dolara düşüyor. En iyi anlaşmaları, ayda yalnızca 2,91 dolar olan iki yılı; bu fiyat başka hiçbir üst düzey sağlayıcı tarafından eşlenemez. Kredi kartlarını, PayPal’ı ve çoğu şifrelemeyi kabul ederler. Ayrıca büyük marka hediye kartları alırlar; Starbucks hediye kartı almak ve hizmetlerini ödemek için kullanmak mümkündür.

Özel İnternet Erişimi için bağlantı istemcisi spartan olarak tanımlanabilir. Diğer sağlayıcılar tarafından sunulan kullanıcı dostu özelliklerden bazılarına sahip değil, ancak tam özellikli ve gelişmiş özellikler üzerinde hassas kontrol sahibi. Varsayılan olarak biraz daha düşük bir şifreleme standardı kullanıyorlar, ancak bu önemli bir sorun değil ve kolayca değiştirilebilir. Testlerimiz sırasında bilgi sızıntısı konusunda büyük bir sorun bulamadık.

İçin en iyisi:

 • Penny Pinchers
 • Güç kullanıcıları

Tavsiye edilmez:

 • Dünya Gezgini
 • Sıradan Kullanıcılar

CyberGhost

CyberGhost hizmetlerine diğer sağlayıcılardan biraz daha farklı bir yaklaşım benimsemiştir. Her şeyi yaptığını iddia eden farklılaştırılmış sunuculara sahip olmak yerine, müşterileri web’de gezinme, video akışı yapma veya İndirme gibi konularda uzmanlaşmış farklı kişilere sahiptir. Bu iyidir, çünkü müşterinin bağlantınızla ilgilenmesine izin verir, ancak videoları ve BitTorrent’i aynı anda izleyemeyebilirsiniz.

CyberGhost kullanırken hız sonuçları mükemmeldi. Tarama ve indirme testi önemli bir yavaşlama göstermedi; Bazı durumlarda, web siteleri daha da hızlı yüklenir. CyberGhost, ABD’de bulunan sunucularında BitTorrent’e izin vermez; kullanmak için başka bir ülkeye bağlanmanız gerekir. Video akış profilini kullanırken, Netflix ve BBC iPlayer’ı izleyebildik, ancak diğer sunucuları kullanarak yüklenmedi.

CyberGhost, 2011 yılında Romanya’da kuruldu. Yaklaşık 3000 farklı sunucuya sahipler ve farklı ülkelerde ortalama dağılıma sahipler. Aylık ayları 13 dolarda biraz yüksek, ancak yıllık plan ayda sadece 5,25 dolar; Bu da onları sadece ortalama fiyat yapar. Kredi kartlarını, PayPal ve Bitcoin’i kabul ederler.

Kurulumu ve CyberGhost kullanarak çok kullanıcı dostu idi. Müşterileri, ne yapmayı planladığınıza bağlı olarak etkinleştirdiğiniz farklı profillere sahiptir. Endüstri standardı şifreleme kullanıyorlar. Servise bağlanmak, servis isimlerini kullanır, böylece bazı ISS’ler tarafından kolayca engellenebilir.

İçin en iyisi:

 • Sıradan Kullanıcılar
 • Video akışı

Tavsiye edilmez:

 • Güç kullanıcıları
 • BitTorrent Kullanıcıları

IPVanish

IPVanish, VPN arayan bir profesyonel için düşünülmesi gereken adil bir seçenektir.

IPVanish 2013 yılında kuruldu ve Amerika Birleşik Devletleri merkezlidir. Onlar büyük bir internet hizmetleri şirketinin bir parçası, bu nedenle tüm sunucularına sahipler ve ağ bağlantılarını kuruyorlar. İndirme hızları iyiydi, ancak sayfa yükleme testi web sitelerinin IPVanish’e yüklenmesinin diğer sağlayıcılardan biraz daha uzun sürdüğünü gösterdi. Akışlı testler Netflix’in hit veya bayan olduğunu gösterdi ve BBC iPlayer’ın yüklenmesini sağlayamadık.

IPvanish’te 60 farklı ülkede 1000’in üzerinde sunucu bulunuyor. Bu yine, çoğu sağlayıcıya göre yalnızca ortalama bir durum. Asya ya da Afrika’ya seyahat ediyorsanız, bir sunucunun bağlanması için fazla seçenek olmayabilir. Aydan aya maliyet 10 $ ‘dır ve bir yıl satın alınırsa ayda 6,49 dolara gider. Sadece kredi kartlarını ve PayPal’ı kabul ederler; Bitcoin ile ödeme seçeneği yoktur. Yine de aynı anda bağlı 10 cihazın en cömert servis sınırına sahipler.

IPVanish’in kurulumu ve kullanımı kolaydı. Masaüstü istemcisi iyi tasarlanmış ve kişiselleştirme için gereken en fazla seçeneğe sahipti. Endüstri standardı güvenlik kullanıyorlar ve bilgi sızdırmasıyla ilgili önemli sorunlar yok.

İçin en iyisi:

 • Büyük aileler
 • şirketler

Tavsiye edilmez:

 • Gizlilik Odaklı Bireyler
 • ABD Dışında Olmayan Kullanıcılar

sık sorulan Sorular

VPN nedir?

VPN, Sanal Özel Ağ’ın kısaltmasıdır. Bu, bir tür ağ trafiğinin farklı bir ağ üzerinde okunmadan veya değiştirilmeden dolaşmasını sağlayan bir hizmet için genel bir terimdir. İnternet trafiğinizin internet servis sağlayıcınız tarafından bakılmadan doğrudan bilgisayarınızdan çıkış sunucusuna gitmesini sağlayacak etkili bir tüneldir. Çoğu tüketici için bu, çıkış sunucularını koruyan ve bilgisayarınız ya da mobil cihazınızla bağlantı kurması için bir istemci sunan bir şirket tarafından sağlanan bir hizmettir.

Neden bir VPN’e ihtiyacım var?

Bir VPN’nin sahip olması için hayati olmasının birçok farklı nedeni vardır. İnternet servis sağlayıcınız veya ülkeniz, belirli web sitelerine erişmenizi veya bazı servisleri kullanmanızı engelleyebilir. Web siteleri ve reklam ajansları, tarama geçmişinizi izler ve reklamları hedeflemek veya fiyatları değiştirmek için kullanır. Bir kafeterya veya otel gibi halka açık WiFi kullanıyorsanız, kötü amaçlı bir bilgisayar korsanı bilgilerinizi arayabilir ve çalabilir. Güvenilir bir VPN, tüm bu tehditlere karşı korunmanıza yardımcı olabilir.

Peki ya ücretsiz VPN?

Ücretsiz veya ücretsiz VPN’lerden kaçınılmalıdır. “Bedava öğle yemeği diye bir şey yoktur” dengesi burada geçerlidir. Bir VPN’in ihtiyaç duyduğu sunucuları çalıştırmak masraflıdır. Sizi izlemek ve bu bilgileri kar sağlamak için satıyor olabilirler. Daha da kötüsü, aktif olarak özel verilerinizi çalmaya veya internet bağlantınızı kötüye kullanmaya çalışan suçlular tarafından çalıştırılabilirler.

VPN kullanırken İnternet’im yavaş mı?

Evet. Tüm VPN bağlantıları, İnternet’teki bir şeye bağlanırken fazladan bir adım ekler ve şifreleme, bir seferde gönderebileceğiniz maksimum değeri azaltacak şekilde biraz ek yük ekler. Kaliteli VPN sağlayıcıları bu yavaşlamaları en aza indirecektir. Çoğu durumda, yavaşlama olsa da, belirgin olmayacak.

Bazı web siteleri neden çalışmıyor ya da yalnızca bazen bir VPN kullanırken çalışıyor? (Netflix, iPlayer, vb.)

Bazı web siteleri başka bir ülkeden bağlanmanızı istemiyor. Bir VPN, hangi ülkeden bağlandığınızı söylemelerini imkansız kıldığından, bir VPN’den gelen bağlantıları aktif olarak engellemeye çalışabilirler. VPN sağlayıcıları hizmetlerini sürekli olarak gizlemeye çalışacaklardır, böylece web sitesi bir VPN’den haberdar olmaz. Bu, bazen çalışan ve bazen olmayan bir web sitesine neden olabilecek bir kedi-fare oyunu yaratır.

VPN yönlendiricisi nedir, yoksa bütün evimi koruyabilir miyim?

Bazı WiFi yönlendiricileri, yönlendiriciden sunucuya doğrudan VPN bağlantısı oluşturmanıza olanak sağlar. Bu, evinizdeki her cihazı aynı anda koruyacaktır. Bu aynı zamanda oyun konsolları veya video akış kutuları gibi cihazları korumanıza izin verecektir. Bunun acemiler için yapılandırılmasının zor olabileceğine dikkat edin. Ayrıca, tüketici yönlendiricileri yeterince güçlü CPU’lara sahip olmayabilir ve maksimum hızınızı sınırlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. en iyi ücretsiz vpn En İyi 5 VPN Hizmeti için yorumda bulun

  En İyi 5 VPN Hizmeti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi 5 VPN Hizmeti için ilk yorumu yapabilirsin.