EA: ‘FIFA 17, 2016’da dünyanın en çok satan konsol unvanı

Call of Duty, Amerika’da hala bir numara olabilir, ancak futbol hâlâ (FIFA 2017) hala dünyanın bir numaralı oyunudur.

FIFA 17 Electronic Arts göre, geçen yıl konsolları için en çok satan oyun oldu. Yayıncı bugün 2016 mali yılı sonuçlarını yayınladı ve futbol simülasyonunun her zamanki gibi popüler olduğunu ortaya koydu. Bu, veri izleme firması The NPD Group’a göre, oyunu Call of Duty: Infinite Warfare gibi ABD’de en çok satan 1 numaralı oyun konsolu olan behemotlardan önde .

EA finans direktörü Blake Jorgensen yaptığı açıklamada “İlk defa, çeyrekte 1 milyar doların üzerinde işletme nakit akışı ürettik” dedi. “Bu, Battlefield 1 ve FIFA 17’de yaptığımız inovasyon ve dijital canlı hizmetlerin devam eden gücünün gerçek bir kanıtıdır.”

EA: ‘FIFA 17, 2016’da dünyanın en çok satan konsol unvanı

FIFA ve Battlefield 1 de EA’nın dijital satışlarına büyük katkı sağladı. 31 Aralık’ta sona eren şirketin mali çeyrek dönemi için, önceki yılın aynı döneminde 569 milyon ABD Doları olan dijital gelirlerde 685 milyon dolarlık bir artış sağlandı. Bu oyunları dijital olarak satın alanlar üçüncü çeyrekte 169 milyon dolar nakit ciroya (% 51 daha fazla) sahipken, EA’nın en büyük dijital gelir motoru olan eklenti içerik. Battlefield’da indirilebilir haritalar ve FIFA ve diğer oyunlarda mikro işlemler içeren şirketin “ekstra içerik”, 267 milyon dolar gelir sağladı (yıllık% 11 artış).

Ancak EA, dijital performansı ve futbol oyunu ile mutlu ederken, üç ayda bir yayımlanan basın bülteninde Madden NFL 17 veya bilimkurgu atıcı Titanfall 2 gibi diğer önemli yayınlardan söz edilmedi. Bu sessizliğin kendine özgü bir anlamı yoktu; Açıkça şu anda diğer oyunların başarısı üzerinde duruldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. EA: ‘FIFA 17, 2016’da dünyanın en çok satan konsol unvanı için yorumda bulun

    EA: ‘FIFA 17, 2016’da dünyanın en çok satan konsol unvanı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak EA: ‘FIFA 17, 2016’da dünyanın en çok satan konsol unvanı için ilk yorumu yapabilirsin.