Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor

Teknoloji büyük adımlar attı ve ister ister de ister olmasın, sadece bizimle birlikte en çok ilgilendiğimiz şeyi sürüklemiyor. Kimler eski bir Nokia 3310’u hâlâ yaşıyor? Tıpkı bu hantal cep telefonlarından ince, her şey dâhil akıllı telefonlara geçtiğimiz gibi şimdi günlük hayatımızda robotlar, dronlar ve dijital asistanlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Mobil teknolojideki gelişmeler sayesinde günlük alışkanlıklarım değişti.

Bir adım geride

İlk cep telefonum bir Siemens C25 idi. Bu, bir promosyon için ailemden bir armağandı ve en çok sevdiğim şey, kompakt boyuttu (evet, oldukça “tıknaz “tı ancak 2000’de tekrar konuştum). Ben her zaman küçük telefonlar için yumuşak bir noktaya vardı; Cebinizde taşımak veya bir çantaya sıkışmak rahattır ve şimdi kendimi bir Huawei P9 ile buluyorum . Geniş ekranlar için geçerli eğilimi göz önüne alındığında, P9 5.2 inç diyagonal ile “standart” boyutta akıllı telefon olarak kabul edilebilir – ne küçük ne de büyük. Hatta Galaxy S3 mini’ye sahibim ki bu görüşmelerde kimsenin satın almasını önermem. Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor


Günlük alışkanlıklarımı düşündüğümde, on yıldan biraz fazla zamanlarda ne kadar değiştiğini anlıyorum.

ilginizi çekebilir  WhatsApp ABD hakimine karşı geliyor ama

WhatsApp ve mesaj göndermek ve görüntülü görüşme yapmak için kullanılabilen mükemmel mobil fiyat planlarının sayısı ile Xmas kartı neredeyse ücretsiz olarak mesaj göndermek zorunda olduğunuz için en çok beklenen promosyonlardan biri olsaydı, artık bir sorun oluşturmaz. Aynı şeyler oyun oynamak, müzik dinlemek, e-postalarınızı kontrol etmek ve randevularınızı zamanlamak için de geçerli. Çantanıza veya dizüstü bilgisayarınızda artık MP3 çalar yok: Akıllı telefon ihtiyacınız olan her şeye sahiptir ve hiçbir zaman kolayca şarj edilebilir.

İnternet mi? Kolayca erişilebilir: WiFi ağları, lokantalarda, hava limanlarında, metro istasyonlarında ve hatta uzun mesafeli otobüslerde kullanılabilir. Dolayısıyla, günlük alışkanlıklarımı düşündüğümde, on yıldan biraz fazla bir süre içinde ne kadar değiştiğini fark ediyorum (ve evet, artık o genç değilim).

Emoji’nin MSN dışına çıkacağını kim düşünmüş olabilir?

Akıllı telefonların geleceği. Akıllı telefonlarda değil

Ve şimdi her geçen yıl daha güzel akıllı telefonlar birbirini takip ediyor gibi görünüyor. Yeni malzemelerle (metal, cam ve seramik mevcut trenddir) geliştirildi, daha incedir, giderek daha gelişmiş görüntüler elde ediliyor ve giderek daha güçlü işlemcilerle donatılıyor. Pil genellikle kazıkların kaldırıldığı yerdir; Bazıları patlar (kazalar olur), bir göz kırpmasıyla şarj edebilir ve yine de daha talepkar kullanıcılarının ihtiyaçlarına ayak uyduramıyor; en azından deniyorlar.

Bir iPhone ile Android arasındaki farklar, artık 9 Ocak’ta Cupertino’nun ilk mücevheri Windows Phone’da iken sunulmaya başlandığı 2007’deki gibi farklıydı. Diyelim ki kolay bir yaşam sürmedi. Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor

Akıllı telefonların geleceği, başka yerde de görüyorum

Evet, daha ünlü üreticiler tarafından yaratılan yeni nesil yüksek kaliteli cihazlar, resmi sunumlardan önce az bilinmeyen ayrıntılar olmasına rağmen bizi asmaya devam ediyor. Birkaç ekstrayı bütünleşmiş ettikleri ve genel tasarımı geliştirdikleri de doğruydu, ancak büyük sürprizler az ve çok uzakta – ki bunlar özellikle de heyecan verici değil.

ilginizi çekebilir  Cassie - Next Generation Yürüyen robotu ilk adımlarını atıyor

Akıllı telefonların geleceğini düşündüğümde başka yerde görüyorum

Ne düşünüyorsun?

Ve akıllı telefonların geleceğini düşündüğümde başka yerde görüyorum. Beni yanlış anlama, hologramlar ve cihazları o kadar esnek olan, kolayca onları yarı yarıya bükebileceğiniz akıllı telefonlar görürüm, ancak daha büyük sürprizlerin bir şekilde kendilerine bağlı diğer cihazlardan geleceğine inanıyorum.

Akıllı telefonun geleceği? Bunların dışında

Dijital asistanlar, robotlar ve dronlar: bu gelecek veya bugün mü?

Aile dijital asistan ve robotlarla büyür

Markalardan gelen mesaj oldukça net görünüyor: Değerli kullanıcılar, sayfayı çevirme zamanı geldi ve dijital asistanları ve robotları kucaklamaya başlıyor. Bunlar yeni temalar değil, ama şimdi gerçekten şekillenmeye başlıyor ve evlerimize geliyorlar. Dijital asistanları ailenin yeni üyeleri olarak düşünün; ancak, dijital asistanları endişe etmek için fazla zaman harcamak zorunda kalmazsınız. Eğer bir şey varsa, sana günlük görevlerinizi anımsatacak, hava şartlarına göre ne giyileceğini söyleyecek ve favori çalma listesini başlatmadan önce oturma odasında ısıtma ve ışıkları açacakları kişiler olacaklar.

Google ve Amazon, Asistan ve Alexa ile ilk atılım yapmış ancak sadece onlar değildir ve olmazlar. Siri ve Cortana da evde, işte ve arabada bize yardım etmeye hazır. LG sonra en yaptı CES bizim yardımcıları olmak değil, aynı zamanda bahçe ile bize yardımcı olmak ve havaalanı gibi kamuya açık yerlerde, bilgi sağlamak için değil, sadece tasarlanmış yeni robotlar getirerek.

Sanal gerçeklik artık fütüristik filmlerin parçası değil

Sanal gerçeklik, 2016 yılına gelindiğinde büyük adımlar attı. Bu alana giderek daha fazla marka dahil oluyor ve sanal gerçeklik sayısı arttıkça VR uygulamaları ve oyunları için ayrılan pazar da artar . Google Haritalar VR sayesinde, Ürdün’deki Petra kalıntılarına kendi oturma odanızın rahatlığında ulaşabilirsiniz.

Sanal gerçeklik, son iki yılda belirli bir düzeyde olgunlaştı ve fiyatlar şimdi biraz daha erişilebilir. Belki de orta menzilli akıllı telefonları destekleyecek gittikçe daha fazla cihaz ve popülerlikteki artışla birlikte fiyatların sonunda düşmesi bekleniyor. Ile Daydream’de ve Nuga , yol sadece yokuş aşağı olabilir.

ilginizi çekebilir  Twitter Brezilya'da büyümeyi hedefliyor

Sanal Gerçeklik, 2016’da sıçrayış ve ilerleme kaydetti.

Dronlar evlerde ve işlerde

Yakın zamana kadar, dronlar, ordu tarafından büyük oranda kullanılan küçük uçan robotlar olarak görülüyordu, ama sıradan vatandaşlar bile bu teknolojiye erişebiliyordu. Kullanımlar çeşitlidir: saf eğlence, ölçüm özellikleri, panoramik fotoğraflar çekme, vb. Çeşitli çevrimiçi mağazalardan satın alınabilir, bu nedenle dronlar bile artık bilinmeyen bir gerçek değildir.

Amazon, drone tarafından ilk teslimini üç aylık testten sonra 7 Aralık’ta İngiltere’deki Cambridge’deki bir eve tamamladı. Yakında, yasal düzenlemeler elbette izin veriyor, daha fazla işletme bunları kullanmaya başlayacak. Pizzanızı teslim eden bir robot fikri bugün biraz garip gelebilir, ancak belki bir yıl içinde tamamen normal olacaktır.  Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor

Karar

Teknoloji sürekli olarak gelişiyor ve onunla birlikteyiz. Yeni cihazlar ve teknolojiler, gündelik gerçekliğimizin bir parçası haline geliyor, yüksek fiyatlara bakıyor ve bizi yavaş yavaş kazanıyor, barı düşürüyor ve bunların günlük yaşamlarımızda ne kadar yararlı olabileceğini gösteriyor. Tüm bu öğeler istenilen etkiye sahip değil, ancak on dört yıl önce yaşamış olduğum hayat hakkında düşünürsek ve hayatımda bugün bazı alışkanlıkların nasıl değiştiğini anlıyorum.

İster iyi, ister kötü olsun, birçok şey değişti ve çok daha fazlası değişecek. Beş yıl önce akıllı asistanlardan, uçaklardan ve sanal gerçeklerden bahsetmedik; çünkü bugünkü gibi, çok popüler ya da erişilebilir olmasalar bile şu anki gerçeğimizin bir parçasıydı.

Son on yılda alışkanlıklarınız nasıl değişti? Mevcut ya da gelecek olarak dronlar, sanal gerçeklik ve dijital asistanlar görüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor için yorumda bulun

    Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dijital asistanlar VR Bunlar ne ara oldu teknoloji nere gidiyor için ilk yorumu yapabilirsin.