Call of Duty 2 milyar dolarlık rekora imza attı

 

Yayıncı, bugün GAAP (genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine ya da kazanılan gelirlere) 2.010 milyar dolar kazandığını açıkladı ve geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 49, 1.35 milyar dolar oldu. Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden biri için rekor bir dördüncü çeyrek performans.

Activision Blizzard, tam yıl için 6.61 milyar dolar kazandı. 2015 yılına oranla yüzde 42 artarak 4.66 milyar dolar kazandı.


Activision Blizzard’ın CEO’su Bobby Kotick finansal yayında “2016’daki rekor performansımız, dünyanın önde gelen bağımsız etkileşimli eğlence şirketi olarak konumumuzu daha da güçlendirdi” dedi. “Çeyrek ve yıl boyunca, en yüksek gelirleri, GAAP dışı standart işletme marjlarımızı ve hisse başına kazanımlarımızı kendi beklentilerimizi aşarak dağıttık” dedi.

Activision Blizzard’ın çeyrekte ayda 447 milyon aktif kullanıcı vardı. Call of Duty: Yılın en çok satan oyunu olan Sonsuz Savaş, yayıncının başarısının büyük bir parçasıydı. Blizzard tek başına 41 milyon ayda bir aktif kullanıcı rekoru kırarak büyük katkıda bulundu. Buna Mayıs ayında çıkan ve 25 milyon oyuncu bulunan ekip tabanlı shooter olan Overwatch oyuncuları dahildir. World of Warcraft aylık aktif kullanıcı sayısının Legion genişlemesinin ardından yüzde 10 arttığını, dijital kart oyunu Hearthstone’ın aylık aktif kullanıcı sayısını 2016 yılında yüzde 20 oranında artırdığını söyledi. Call of Duty 2 milyar dolarlık rekora imza attı

Activision’ın 2016 yılının başında satın aldığı Candy Crush Saga mobil geliştiricisinin King, yıl için 405 milyon aylık aktif kullanıcı ve çeyrekte 355 milyon kullanıcısı vardı. Her iki numara da yıllık bazda düşüş gösterdi.

Kotick, “Blizzard’s Overwatch’ın piyasaya sürülmesi, büyük bir yeni franchise yaratırken, King’in mobil reklamcılık testleri anlamlı yeni gelir akışlarının temeli olarak çok umut verici” dedi. “Topluluklarımızı kutlamak ve bağlanmak için daha fazla yol imkânı sağlayarak, esport’lar ve tüketici ürünlerindeki çabalarımızı hızlandırdık. Yerleşik bayiliklerimizin gücü ve yeni girişimlerimizin canlılığı sayesinde önümüzdeki yıllardaki büyüme için iyi konumlandık “dedi.  Call of Duty 2 milyar dolarlık rekora imza attı

ilginizi çekebilir  God of War 4 inceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Call of Duty 2 milyar dolarlık rekora imza attı için yorumda bulun

    Call of Duty 2 milyar dolarlık rekora imza attı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Call of Duty 2 milyar dolarlık rekora imza attı için ilk yorumu yapabilirsin.