Bu siteye ulaşılamıyor sorunu

Bu siteye ulaşılamıyor sorunu web sitesinin kullanılamamasının yaygın nedenleri Bir web sitesine erişememenizin birçok farklı nedeni olabilir. Bu makale, sık karşılaşılan nedenleri gidermenize ve sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Hatalı DNS Ayarları

Web sitenize erişmek için alan adının DNS kayıtlarının doğru bir şekilde işaretlenmesi gerekir. Doğru DNS kayıtlarından emin değilseniz, lütfen DNS ayarlarını içeren hoş geldiniz e-postanızı tekrar gönderecek destek ekibimizle iletişime geçin.

Sanal Özel Sunucu hesabınız varsa, kendi özel ad sunucularınız olacaktır. Paylaşılanlar yerine bu ayrıntıları kullandığınızdan emin olmalısınız.

Alternatif olarak, yukarıdaki adımları tamamlayamayabilirsiniz, bu nedenle alan adınızı sunucularımıza yönlendirmek için lütfen aşağıda belirtilen adımları tamamlayın.

  • Alan adınız için A kaydı sunucunun ana IP adresini göstermelidir. Bu, cPanel’inizde Alan Adları başlığı altında bulunur.
  • Alan adınız için MX kaydı alan adınızı gösteriyor olmalıdır. Örneğin, alan adınız “etkialanim.com” ise MX kaydınızın “etkialanim.com” u göstermesi gerekir.
  • CNAME kaydı, www.alanadim.com.tr ve alanadim.com’un aynı içeriğe sahip olmasını sağlayacak şekilde ayarlanmalıdır. Sahip olduğunuz her alt alan için ayrı bir A ve CNAME kaydı kullanmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Alan Adı Süresi Dolmuş olabilir mi?

Alan adları yalnızca belirli bir süre, en yaygın olarak bir yıl için kaydedilir. Bu nedenle, daha uzun bir süre satın almadıysanız alan adınızı her yıl yenilemeniz gerekir. Hiç web ile ilgili sorunlarla karşılaşırsanız ilk şeylerden biri hosting gerekir alan kayıttır.

Dizin Sayfası Yok

Bir web sayfasını açarken, sunucu ana sayfanız için bir dosya bulmaya ve açmaya çalışır. “İndex.html”, “index.htm” ve sonra “index.php” için “/ public_html /” dizinini bu sırayla arar. Sunucu bu dosyalardan herhangi birini bulamazsa, dizin listesinin bir listesini görüntüler.

Bundan kaçınmak için htaccess dosyanıza aşağıdaki satırı eklemeniz yeterlidir. Bu, “/ public_html /” dizininde bulunur.Seçenekler -Endeksler

Ağ Bağlantısı Sorunları

Başka bir alternatif, ağ bağlantısı sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Yönlendiriciniz veya modeminiz ISS’nize erişemiyor. İnternet bağlantınızla ilgili bir sorunu ortadan kaldırmak için lütfen Google gibi popüler web sitelerini ziyaret edebildiğinizden emin olun.

Güvenlik Duvarı

Web barındırma hesabınıza halka açık bir yerden, özellikle belirli bir bağlantı noktasına erişmeye çalışıyorsanız, bir zaman aşımı ile karşılaşabilirsiniz. Bu, web barındırma hesabınızla ilgisi yoktur, ancak ağ yöneticisinin ağdaki bu bağlantı noktalarını engellediği için.

Çözümlemek için lütfen ağ yöneticisine başvurun ve gerekli bağlantı noktalarının engellemesini kaldırmasını isteyin.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu siteye ulaşılamıyor sorunu için yorumda bulun

    Bu siteye ulaşılamıyor sorunu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bu siteye ulaşılamıyor sorunu için ilk yorumu yapabilirsin.