Google Chrome Yetersiz İzinler Sorunu

Google Chrome Yetersiz İzinler Sorunu Chrome kullanıcılarının yetersiz izin hataları nedeniyle hiçbir şey indiremediği zamanlar vardır. Bu makalemizde, bu hatanın neden ilk etapta oluştuğunu ve nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağız.

Chrome Hatasını Düzeltin: Yetersiz İzinler Nedeniyle Kaydedilemiyor

Dosyayı Farklı Şekilde İndirin

Bu hata ortaya çıktığında, indirmeyi iptal edin ve Gizli Modda tekrar deneyin. Bu, indirmenize engel olabilecek gereksiz komut dosyalarından kurtulmanıza olanak tanır.

Ardından, indirme bağlantısını tıklamak yerine sağ tıklayın ve Farklı Kaydet’i seçin. Bazı kullanıcılar, Farklı Kaydet seçeneğini kullanarak hatayı giderdiklerini doğruladılar.

indirme konumunu değiştir chrome

Ek olarak, indirme konumunu değiştirmeyi deneyin. Dosyayı varsayılan indirme klasörü yerine masaüstünüze kaydetmeyi deneyin. Tıkladığınız gibi Kaydet seçeneği, ayrıca dosya için farklı bir indirme konumunu seçebilirsiniz.

Uzantılarınızı Devre Dışı Bırakın

Tarayıcı uzantılarınız genellikle ziyaret ettiğiniz web sayfalarında çalışan komut dosyalarını değiştirerek veya engelleyerek çalışır. Bu bazen çeşitli teknik aksaklıklara neden olabilir. Aslınd, reklam engelleyicileri ve gizlilik uzantılarını devre dışı bırakmak, uzun bir tarayıcı sorunları listesini düzeltmenize yardımcı olabilir.

Uzantılarınızı bu indirme izni sorununun olası bir nedeni olarak dışlamak için devam edin ve tüm uzantılarınızı devre dışı bırakın.

 1. Chrome’un menü simgesine tıklayın ve Diğer araçlar’ı seçin.
 2. Ardından Uzantıları tıklayın.
 3. Uzantıları kapatmak için kaydırıcıyı kullanın.tarayıcı uzantılarını devre dışı bırak chromium
 4. Tarayıcınızı yenileyin ve tekrar deneyin.

Önbelleği Temizle

Web sitesinden web sitesine geçerken tarayıcınızın kullandığı tüm geçici dosyalar önbellekte saklanır. Bu dosyalar biriktikçe tarayıcınız yavaşlayabilir ve bazı özellikler artık beklendiği gibi çalışmayabilir. İndirme sorunlarını düzeltmek için önbelleği temizleyin.

 1. Menüye tıklayın ve Geçmişi seçin.
 2. Geçmişi tekrar seçin ve Tarama verilerini temizle ‘ye tıklayın.
 3. Zaman aralığını seçin. Son 7 günle başlayın ve ardından yardımcı olmadıysa 4 haftaya geçin.tarama verilerini temizle chrome
 4. Verileri temizle düğmesine basın, Chrome’u kapatın ve yeniden başlatın.

Chrome’u Güncelleyin, Sıfırlayın veya Yeniden Yükleyin

Google Chrome'u güncelle

En son Chrome sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Diğer seçeneklere (üç nokta) tıklayın, Yardım’ı ve ardından Google Chrome Hakkında’yı seçin. Yeni bir sürüm mevcutsa, tarayıcı bekleyen güncellemeleri otomatik olarak yükleyecektir.

Bu işe yaramadıysa, Chrome’u sıfırlamayı deneyin.

 1. Daha Fazla Seçenek’e tıklayın ve ardından Ayarları seçin.
 2. Arama çubuğuna ‘ reset ‘ yazın ve Ayarları orijinal varsayılanlarına geri yükle’yi tıklayın.
Chrome tarayıcıyı sıfırla

Son çare olarak, Chrome’u kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz. Chrome hala dosyaları indiremezse, farklı bir tarayıcıya geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Google Chrome Yetersiz İzinler Sorunu için yorumda bulun

  Google Chrome Yetersiz İzinler Sorunu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Chrome Yetersiz İzinler Sorunu için ilk yorumu yapabilirsin.