Bilgisayardan Telefona mesaj nasıl gönderilir android

Bilgisayardan Telefona mesaj nasıl gönderilir android Bir buçuk yıl boyunca, Google’ın mesajlaşma uygulamaları için yarı resmi yarı gayri resmi iki ayaklı bir yol izleme kararı almıştı  Genel kullanıcılar için (ticari olmayan)  Allo, kurumsal sohbet için Hangouts  başlatmıştı. Bu stratejilerden hiçbiri mesajlaşma uygulama alanını yöneten oyunculara meydan okuyamadı. WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger. v.b

bir çok Android kullanıcıları, bilgisayarlarından uzunca bir süredir üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak Pushbullet veya MightyText gibi metinler gönderebiliyorlar . Ancak Google, bu işlevi doğal olarak Web için Mesajlar adlı verilen yeni bir özellik ile ilgi çekiyor. İşte bu makaleyi yapmamızdaki asıl sebepte bu gelin hep beraber android web mesaj ( bilgisayardan sms gönderme) nedir ve nasıl yapılır bir inceliyelim

Web için Android Mesajlar nedir?

Web’deki mesajlar, Google’ın bilgisayardan doğrudan metin mesajları göndermenin tam entegre yoludur. Şirketin Android Mesajları uygulamasını gerektirir. Bu nedenle, metin mesajları için başka bir şey kullanıyorsanız, bu özellik çalışmayacaktır. 

Buradaki fikir yeni bir şey olmamasına rağmen, Mesajların çekirdek bir parçası olması oldukça büyük bir sorun çünkü üçüncü taraf sunuculardan gönderilen herhangi bir geçici çözüm veya mesaj gerektirmiyor. Telefonunuz ve bilgisayarınız arasında güvenli bir bağlantı kurar.

Not: Web için mesajlar yayılıyor ve henüz herkese açık değil.

Google’ın Diğer Sohbet Uygulamalarından Farklı Nedir?

İşte, Google’da herkesin saymak istediği daha fazla sohbet uygulaması için zorunlu çekiminiz. Hangouts ve Duo ve Allo ve falan filan var, ama Web için Mesajlar farklı.

Net bir yönü vardır: bilgisayarınızdan SMS ve MMS. Bu kadar! Ne fazla ne eksik. Telefon görüşmeleri veya görüntülü sohbet seçenekleri sunmuyor ve gerçekten çok sayıda çan ve ıslık yok. Bu basit ve bu iyi.

Web için Mesajları Ayarlama

Web için Mesaj Kurulumu çok kolaydır. Başlamak için web tarayıcınızda messages.android.com adresine girin; 

Site, telefonunuzdan taranacak bir QR kodu gösteriyor (whatsapp web e benzer). Mesajlar’ı açın, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, Web için Mesajlar’ı seçin ve ardından “QR Kodunu Tara” düğmesine dokunun. Ardından kameranızı tarayıcınızdaki kodda hedefleyin.

  

ilginizi çekebilir  Android Cihazlarda Dil Nasıl Değiştirilir?

Saniyeler içinde, Web için Mesajlar telefonunuza bağlanır ve tüm mevcut mesajlarınızı senkronize olur.

Birden çok bilgisayar eklemek için bu işlemi tekrarlayın.

Web için Mesajları Kullanma

Arayüz, telefonunuzda görmek için kullandığınız şeye çok benzer, bu nedenle geçiş oldukça sorunsuz. Ana arayüz iki ana bölüme ayrılmıştır: mesaj listesi ve konuşma alanı.

Kısa mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz, ancak aynı zamanda mesaj kutusunun sağ tarafına erişilebilen emoji, çıkartmalar ve hatta resimleri de destekleyebilirsiniz.

Ama bunun için sadece bilgisayarınıza metin gönderip almaktan daha fazlası var. kontrol etmek isteyeceğiniz bazı ek özellikler.

Web’in Ayarları için Tweaking Mesajları

Mesaj listesinin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesini tıklayarak ayarlar menüsünü bulabilirsiniz.

Ayarlar sayfası, bildirimleri etkinleştirmek ve mesaj önizlemelerini değiştirmek için seçenek gibi bazı basit ancak kullanışlı araçları içerir.

Ayrıca burada karanlık bir temayı da etkinleştirebilirsiniz. Ve biz umuyoruz ki, gerçek Mesajlar uygulaması da yakında karanlık mod ayarını alacaktır.

“Bu Bilgisayarı Hatırla” geçişi, kişisel makinenizde etkinleştirmek istediğiniz bir şeydir; bu şekilde, her metin göndermek istediğinizde QR’yi yeniden taramanız gerekmez.

Telefona bağlandığınızı bilmek istiyorsanız, ancak Wi-Fi yerine mobil veri kullanıyorsa Veri Kullanımı İletisi geçişi, uygun bir bildirim aldığınızdan emin olmanızı sağlar. Son olarak, burada bir çift erişilebilirlik seçeneği vardır: Klavye Kısayolları ve Yüksek Kontrast Modu.

Bireysel Konuşmalar için Seçenekler

Ayrıca, bireysel konuşmalar için ayarlayabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Mesaj bölmesinin sağ üst köşesinde iki düğme vardır: bir zil ve menü düğmesi.

Zile tıklamak konuşmayı susturur. Zilden vurulduğunda sesin kapalı olduğunu anlayacaksınız. Bu belirli ileti dizisinden gelen “engellemeleri” bildirimlerini yoksayma. Sesi açmak için tekrar zile tıklamanız yeterlidir.

 

Menü düğmesi, telefonunuzdaki Mesajlar uygulamasında bulabileceğiniz hemen hemen aynı seçeneklere sahiptir: Kişiler ve Seçenekler, Arşivleme, Silme, Geri Bildirim Gönder ve Yardım. Hepsi çok açıklayıcı, ama burada eksik bir seçenek var: Ara. Şu anda, bilgisayarınızdan mesaj aramanın bir yolu yok, Umarım yakında zamanda bu özellikte gelir.

Bilmeniz Gereken Diğer Şeyler

Web için Mesajlar hakkında bilmeniz gereken birkaç şey daha var.

Bir seferde sadece bir aktif oturumunuz olabilir

Birden fazla bilgisayarınız varsa, bir kerede bunlardan birini Web için Mesajlar ile kullanabileceğinizi unutmayın; bir oturum başka bir bilgisayarda etkinse size bir bildirim verir.

Neyse ki, bildirimdeki “Buraya Kullan” düğmesini tıklayarak kolayca ileri geri gidebilirsiniz.

Uygulamadan Uzaktan Çıkış Yapabilirsiniz

Eğer bir uzak bağlantı kesmek isterseniz bunu çok basit bir şekilde hal edebilirsiniz. 

Sadece telefonunuzdaki Mesajları açın, menü düğmesine dokunun ve ardından Web için Mesajlar’ı seçin. Bu sayfa, oturum açtığınız tüm bilgisayarları gösterir. Söz konusu bağlantıyı kesmek için bilgisayarın sağındaki X simgesine dokunun veya tüm uzak bağlantıları kesmek için “Tüm Bilgisayarları Oturumu Kapat” a dokunun. hepsi bu kadar 🙂


 

ilginizi çekebilir  Android Telefon Hoparlör Çalışmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bilgisayardan Telefona mesaj nasıl gönderilir android için yorumda bulun

    Bilgisayardan Telefona mesaj nasıl gönderilir android için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bilgisayardan Telefona mesaj nasıl gönderilir android için ilk yorumu yapabilirsin.