Apple Watch Parolası Nasıl Değiştirilir

2 dk okuma süresi

Apple Watch Parolası Nasıl Değiştirilir Apple Watch’taki parolayı hatırlamakta veya kullanmakta zorlanıyor musunuz? Apple Watch’unuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı birinin bulduğunu mu düşünüyorsunuz? Veya belki de şifrelerini düzenli olarak güncellemeyi tercih eden gizlilik meraklılarından birisiniz? Her şeye rağmen, giyilebilir Apple Watch’unuzdaki parolayı değiştirmek oldukça basittir.

Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla ilk kez kurup eşlediğinizde, aygıtınızı korumak için 4 basamaklı bir parola yazmanız istenir. Çoğu insan bunu maksimum güvenliği sağlamak için yapardı, ancak watchOS’ta yeniyseniz, mevcut şifrenizi başka bir şeye nasıl değiştireceğinizi anlamada sorun yaşama ihtimaliniz vardır.

Parola ayarlarını bulamayan watchOS kullanıcılarından biriyseniz, Apple Watch’unuzdaki parolayı istediğiniz gibi nasıl değiştirebileceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.

Apple Watch’ta Parola Nasıl Değiştirilir

Bir Apple Watch’taki parolayı değiştirme adımları, tüm modeller ve watchOS sürümleri için aynıdır. 

  1. Ana ekrana erişmek için Apple Watch’unuzdaki Digital Crown’a basın. Gezin ve Ayarlar uygulamasını bulun. Devam etmek için üzerine dokunun.
  2. Ayarlar menüsünde aşağı kaydırın ve devam etmek için “Şifre” ye dokunun.

    Apple Watch Parolası Nasıl Değiştirilir
  3. Burada, şifreyi kapatma veya değiştirme seçeneklerini bulacaksınız. Sonraki adıma geçmek için “Şifreyi Değiştir” seçeneğine dokunun.
  4. Doğrulama için önce mevcut şifrenizi yazmanız gerekir.
  5. Ardından, tercih ettiğiniz yeni parolayı yazın. Değişiklikleri onaylamak için yeni şifrenizi yeniden yazmanız gerekecek.

Gördüğünüz gibi Apple Watch’unuzdaki parolayı değiştirmek oldukça kolay.

Şu andan itibaren, Apple Watch’unuzu güvende tutmak için parolalarınızın sık sık güncellendiğinden emin olabilirsiniz. Parolayı, eşleştirilmiş iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasından da değiştirebilirsiniz. Adımlar aynıdır, ancak parolayı yazmak için Apple Watch’un ekranını kullanmanız gerekir.

Varsayılan olarak Apple Watch, yalnızca 10000 olası kombinasyon olduğundan kırılması daha kolay olan 4 basamaklı bir parola kullanır. Bu nedenle, maksimum güvenlik sağlamak istiyorsanız, giyilebilir cihazınızın kilidini açmak için daha karmaşık bir parola kullanabilirsiniz. Bu şekilde, iPhone’unuzun kilidini açmak için kullandığınız 6 basamaklı parolanın aynısını ayarlayabilirsiniz. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x