Android’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim?

Android’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim? Çoğu akıllı telefon bir fotoğraf çektiğinizde sahte bir deklanşör sesi çıkarır. Bu ses, özellikle bir arkadaşının veya bir grup selfie’nin samimi bir resmini çekmeye çalıştığınızda, yüksek sesle ve sinir bozucu olabilir. Deklanşör sesinden kurtulmak, bazı cihazlarda ses seviyesini düşürmek kadar kolay olabilirken, bazı markalar için biraz daha fazla çaba harcanabilir. Telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini nasıl kapattığınızı aşağıda bulabilirsiniz.

Telefonunuzdaki obtüratör seslerini kapatmadan önce, burada bir uyarı söz konusudur. Bazı bölgelerde, gizlilik yasaları, herkesin kamera deklanşör sesini kapatmasını yasa dışı hale getirir. Aşağıdaki talimatlardan herhangi birini izlemeden önce bulunduğunuz yerde yasal olduğundan emin olun.

Çoğu durumda, telefonunuzun ses profili, kamera deklanşör ses seçeneklerinizi geçersiz kılar. Dolayısıyla, telefonunuz sessiz olduğunda, kameradan bir peep duymamalısınız. Ancak, bu veya aşağıdaki ipuçları Android telefonunuz için çalışmıyorsa, Sessiz Mod Pro gibi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmeyi deneyebilirsiniz 

Android’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatırım

Pixel 2 XL gibi cihazlar Android’in bir stok sürümünü çalıştırır. Stok Android kameranın deklanşör sesini devre dışı bırakmak için bir kamera ayarına sahip değildir. Bunun yerine, bildirimlerinizi / uyarıları profilinizi susturmak, rahatsız etmemek veya titretmek zorunda kalacaksınız. Bu, cihazınızın yan tarafındaki ana ses kontrolleri olarak işlev gören ses seviyesi tuşları kullanılarak veya Ayarlar menüsünün Ses bölümünde kullanılarak yapılabilir . Android’e yakın çalışan yeni cihazlar, aynı sezgisel yöntemi kullanma eğilimindedir.

Samsung’da kamera deklanşör sesini nasıl kapatırım

Yeni Samsung cihazlarda, S7, S8 veya S9 gibi, tek yapmanız gereken ana ses ayarlarını değiştirmektir ve telefon titreşime ayarlandığında, rahatsız etmeyin veya sessiz modda iken deklanşör sesi söner.

Bazı eski Samsung cihazlarda, kamera uygulamasında çark çarkına basmanız gerekiyor ve aşağıdaki sayfada Shutter ses seçeneğini bulacaksınız  . Biraz huzur ve sessizlik için Kapalı’ya geç .

LG’de kamera deklanşör sesinin nasıl kapatılacağı

Stok Android gibi LG’nin kamera uygulamasında, ayarlarda kamera deklanşör sesi seçeneği yoktur. Bunun yerine akıllı telefonunuzun ana ses ayarına bağlı. Bunu sessiz olarak ayarlayın, rahatsız etmeyin veya titreşmeyin  ve bir fotoğraf çektiğinizde bir ses duymazsınız.

HTC’de kamera deklanşör sesini kapatma

Yeni HTC 10, 11 ve 12 akıllı telefonlarında, deklanşör sesini kapatma işlemi stok Android cihazlarıyla aynıdır. Sadece ana ses ayarlarınızı titreşimsiz, sessiz veya rahatsız etmeyin ve deklanşör sesi susturulacaktır.

Bazı eski HTC modellerinde, kamera deklanşör sesinin devre dışı bırakılması sarsılmış bir işlem olabilir, ancak yine de etkilidir. Kamera uygulamasından üç nokta (hamburger) simgesine, ardından da dişli çark simgesine ve  Genel ayarlar> Deklanşör sesine gidin , ardından kutuyu işaretleyin.

Motorola’da kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim?

Moto G4, G5 veya G6 gibi yeni Motorola telefonları için, kamera deklanşör sesini ayarlamak için ana ses kontrollerini kullanın. Telefonunuzu sessiz konuma getirin, rahatsız etmeyin veya kamera deklanşör sesini attırmak için titretmeyin.

Bazı Motorola telefonlarında, ekranın sol tarafından açılan küçük bir düğme bulunur. Hoparlör simgesi deklanşör sesini temsil eder. Sadece etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için buna dokunun.

OnePlus’ta kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim?

OnePlus cihazlarda, ekranınızın sol tarafından kaydırmanız ve ardından sağda olacak olan çark çarkına (üstte veya altta) ihtiyacınız olacaktır. Açılan pencerede deklanşör sesi seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği Kapalı olarak ayarlayın .

Huawei’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim?

Huawei Mate 10 Pro gibi daha yeni Huawei cihazlarda, kamera uygulamasını açın ve Ayarlarmenüsünü açmak için sola kaydırın . Ardından , kamera deklanşör sesini kapatmak için Sessizayarını açın.

Bazı eski Huawei cihazlarında kamera deklanşör sesinin devre dışı bırakılması birkaç adım atıyor. Kamera uygulamasına gidin, ardından menü simgesine (üç çizgi) ve ardından ayarlar düğmesine (dişli çark) basın. Ardından, Sessiz’e gidin  ve etkinleştirin. Bu kamera sesini devre dışı bırakacaktır.

Bir fotoğraf makinesi deklanşör sesinin nasıl kapatılacağı

Honor 10 gibi daha yeni Honor cihazlarında, dişli çark simgesine dokunarak ve daha sonra Sessiz seçeneğini açarak kamera uygulaması içindeki ayarları değiştirebilirsiniz . Alternatif olarak, deklanşör sesi de dahil olmak üzere akıllı telefonu tamamen susturmak için ana ses tuşlarını kullanabilirsiniz.

Sony’de kamera deklanşör sesinin nasıl kapatılacağı 

Sony Xperia XZ2 gibi daha yeni Sony cihazları, kamera deklanşör sesini kapatmak için ana ses kontrollerini kullanıyor. Cihazı sessiz, titreşimli veya rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayın.

Bazı eski Sony Xperia cihazlarında, kamera uygulamanıza gidin, üç nokta (hamburger) simgesine ve ardından çark çarkına dokunun ve deklanşör sesini devre dışı bırakmak için Ses kaydırıcısını Kapalı olarak ayarlayın. 

Akıllı telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini kapatırken sorun mu yaşıyorsunuz? Herhangi bir sorun yaşarsanız yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim? için yorumda bulun

    Android’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android’de kamera deklanşör sesini nasıl kapatabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.