Android WiFi şifresi paylaşma

1 dk okuma süresi

Android WiFi şifresi paylaşma Her bir misafirinize WiFi şifrenizi söylemek bir süre sonra oldukça sıkıcı bir iş haline gelir. iPhone kulannan arkadaşlarınız kolay bir şekilde, iPhone’dan iPhone’a WiFi şifrelerini kolay bir şekilde paylaştıklarını görüyorsunuz muhtemelen. WiFi şifrelerini iPhone kullanıcılarının yaptığı gibi Android’den Android’e hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu, QR koduyla WiFi şifre paylaşımı anlan makale değildir. Bunun yerine, şifreleri birkaç dokunuşla paylaşabilirsiniz.

Bu makalede, Yakındaki Paylaşım yöntemini kullanarak WiFi şifrelerini Android’den Android’e nasıl hızlı bir şekilde paylaşacağınızı göstereceğiz.

Android WiFi şifresi paylaşma

Başlamadan önce, her iki cihazda da Yakında Paylaşımın etkinleştirildiğinden emin olun. WiFi şifrelerini başkalarıyla paylaşmak için Android telefonunuz Android 12 veya daha yeni bir sürümü çalıştırıyor olmalıdır.

  1. WiFi şifrelerini paylaşmak istediğiniz cihazda Ayarlara gidin.
  2. Ağ ve İnternet’e dokunun ve ardından WiFi’yi seçin.
  3. Ardından, üzerine dokunun ve bağlı WiFi ağını seçin.
  4. QR Kodu simgesi olan Paylaş seçeneğine dokunun.
  5. Sonraki sayfada, QR Kodunun ve WiFi şifrenizin altında Yakındaki Paylaşıma dokunun.
  6. Cihazınız daha sonra mevcut cihazları arayacaktır.
  7. Bulunduğunda WiFi şifresini paylaşmak istediğiniz cihaza dokunun.
  8. Diğer cihazda Kabul et’e dokunun ve cihaz otomatik olarak WiFi ağına bağlanacaktır.

Yakındaki Paylaşım hem WiFi hem de Bluetooth kullanarak çalışır, bu nedenle cihazların aynı WiFi ağına bağlanması gerekmez. Böyle bir durumda, yakınlardaki WiFi paylaşımı oldukça işe yaramaz bir özellik olurdu. Bu, WiFi şifrenizi Android’de paylaşmanın en hızlı yollarından biridir. Ayrıca, yakındaki WiFi paylaşımının yalnızca Android 12’de kullanılabildiğini unutmayın. Ancak, şifreyi alan cihazın mutlaka Android 12’de çalışıyor olması gerekmemektedir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x