Instagram’da Direkt Mesaj Gönderme

4 dk okuma süresi

Instagram’da Direkt Mesaj Gönderme Küçük işletmeler ve sanatçılar için, doğrudan mesajlaşma özelliği, izleyicileriyle ve müşterileriyle doğrudan bağlantı kurarken bir nimettir. Erişiminizi genişletmek ve bu özelliği doğru şekilde kullanmak istiyorsanız, işte size Instagram’da nasıl doğrudan mesaj göndereceğinize dair bir makale yayınladık.

Instagram’da Direkt Mesaj Gönderme

Instagram Doğrudan Mesajları (DM) Tam Olarak Nedir?

Instagram, 2013 yılında platformu daha etkileşimli hale getirmek için ‘ Instagram Direct ‘ özelliğini ekledi. Bu özellik, insanların messenger veya WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarına benzer şekilde doğrudan mesajlar (DM) şeklinde bire bir veya grup görüşmeleri yapmasına olanak tanır. Doğrudan mesajlar yoluyla, kişi yalnızca metinleri değil, aynı zamanda Instagram’daki resimler, videolar, sesli notlar ve diğer gönderileri de gönderebilir.

Instagram Uygulamasında Nasıl Direkt Mesaj Gönderilir

Akıllı telefon uygulamasındaki ‘ Instagram Direct ‘ özelliği, son birkaç yılda oyunun kurallarını değiştirdi. Bu özellik, Snapchat ve WhatsApp’tan öğeler üretti ve kullanıcılara en iyi mesajlaşma deneyimini yaşattı.

1. Instagram uygulamasını indirin ve hesabınıza giriş yapın

2. Uygulamayı açın ve sağ üst köşede bulunan Messenger simgesine dokunun. Bu, Instagram Direct sayfanızı açar. Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm mesajlar bu sayfaya yansıtılacaktır.

3. Şimdi, yeni bir doğrudan mesaj oluşturmak için Oluştur simgesine dokunun.

4. Instagram kullanıcılarının bir listesini görüntüleyen ‘ Yeni Mesaj ‘ penceresi açılacaktır. Herhangi birini seçin veya arama penceresinde profilini arayın.

5. Bir kişi seçtikten sonra, sağ üst köşedeki ‘ Sohbet ‘ seçeneğine dokunun.

6. Bu, seçilen kullanıcıyla bir sohbet penceresi açar ve onlara doğrudan mesaj göndermeye başlayabilirsiniz.

DM’ler Aracılığıyla Görüntü, Video ve Gönderilerin Paylaşılması

Mesajların yanı sıra, Instagram Direct aracılığıyla gönderileri, resimleri ve videoları paylaşabilirsiniz. Bu özellik, içerik sürekli olarak kullanıcılar arasında paylaşıldığı için testi çok daha ilginç hale getirir.

  1. Özet akışınızda paylaşmak istediğiniz gönderiyi bulun ve altındaki Uçağa benzeyen simgeye dokunun.

2. Bu, Instagram kullanıcılarının bir listesini açacaktır. Paylaşmak istediğiniz kişiler için Gönder düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ara seçeneğinde de kişiyi arayabilirsiniz.

Görüntüleri ve Videoları Paylaşma

1. Daha önce bahsedilen adımları izleyerek, bir görüntü göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın ve ardından sol alt köşede Kamera simgesine dokunun.

2. Bu, kameranızı açacaktır. Şimdi, bir fotoğraf çekin veya sol alt köşedeki Galeri simgesine dokunun.

3. Bu, telefonun Galerisini açacak ve ardından paylaşmak istediğiniz herhangi bir resmi seçecektir.

4. Bir resim çektikten veya birini seçtiğinizde, Düzenle sayfası görünecektir. Burada, resimdeki görüntülerin sayısını sınırlayabilir ve üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz.

5. Son olarak, resmi veya videoyu göndermek için Gönder’e dokunun.

Bilgisayarınızdan Instagram DM’leri Nasıl Gönderilir

Platformun PC sürümünde doğrudan mesaj gönderme yeteneği, Instagram’ın Nisan 2020’de piyasaya sürdüğü nispeten yeni bir özelliktir. Bilgisayarınıza DM gönderme işlemi, bunları akıllı telefonunuza göndermeye benzer.

1. Bilgisayar tarayıcınızdan Instagram hesabınızda oturum açın.

2. Sağ üst köşede, telefonunuzdakine benzer bir Messenger simgesi bulacaksınız. Instagram Direct sayfasına gitmek için üzerine tıklayın.

3. Bu sayfa gönderdiğiniz veya aldığınız tüm mesajları gösterecektir. Ya listeden bir kişi seçin ya da yeni bir mesaja başlamak için Oluştur simgesine tıklayın.

Takip Etmediğiniz Hesaplara Nasıl DM Gönderilir

Instagram, kullanıcılara takip etmedikleri hesaplarla iletişim kurma seçeneği sunar. Bu, kullanıcıları takip etmek zorunda kalmadan belirli amaçlar için mesaj gönderebileceğiniz için uygulama içindeki iletişimi çok daha kolay hale getirir.

1. Akıllı telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın ve mesaj göndermek istediğiniz kullanıcının Profiline gidin.

2. Seçenekleri ortaya çıkarmak için sayfanın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun.

3. Kullanıcı ile bir konuşma başlatmak için ‘ Mesaj Gönder ‘ seçeneğine dokunun.

Not: Mesajın alıcısı, bir sohbete başlama davetinizi kabul etmediği sürece, mesajı okuyup okumadığını bilemezsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x